Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén autisztikus, ill...

Enyhén autisztikus, ill Asperger szindrómás gyerekek anyukáitól kérdeznék. Van olyan, hogy bizonyos időszakban romlik a gyerek állapota, aztán meg jön jobb, könnyebb időszak?

Figyelt kérdés

Vagy általában egyforma? A lányom 4 éves, jártunk pszichológushoz, aki szerint vannak autisztikus tünetei. Való igaz, időnként nagyon nehéz vele, de máskor meg olyan, mint a többi 4 éves.

Egyenlőre nem tudom mi váltja ki belőle a rosszabb napokat, gondoltunk arra is, hogy "túlhallása" van, és pl zavarja a szél, vagy valami elektromos berendezés zaja, amit mi nem is észlelünk. De konkrét dologra nem jöttem még rá.


Ha van ilyen viselkedésbeli ingadozás, akkor mi lehet az oka?


2012. máj. 6. 14:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Az én fiamra 3 éve kérdöjelessen tették rá az autista kodot. Pár hónapja sem tudtak megegyezni a fejlesztök. Egyik szerint igen másik szerint nem. Én hallotam pszichológustól tuti nem az és másiktol tuti az a gyerek. Nap mint nap elbizonytalanodok. Az évek alatt rájöttem, hogy annyira sok minden számit nála vannak emberek akikkel kijön és tündér vannak akik a közelébe sem mehetnek. Tudod

fogalmam sincs az vagy nem az ezen vitatkozzanak a szakemberek. DE AZT TUDOM HA 2 ÉVES KORÁTÓL NEM KAPNÁ A KÜLÖN FEJLESZTÉSEKET A GYERMEKEMNEK ÁRTOTTAM VOLNA. Lehet már nem lenne vita téma hogy auti vagy sem. Látom más mint a többi gyerek. Neki is van barátja.

2012. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Előző: mi nagyon sok helyen jártunk, és az a tapasztalatom, hogy a "szakemberek" közül is csak nagyon kevesen értenek ténylegesen az autizmushoz. Szerencsére mi egy idő után olyan emberekhez jutottunk el, akik be is vallották, hogy ők ebben nem kompetensek.

A Vadaskertben nagyon gyorsan meglett a diagnózis, és teljesen egyértelmű. Csináltak 5-6 féle tesztet, megfigyelték különböző helyzetekben a gyereket, és megkaptuk a diagnózist. És tájékoztattak a lehetőségekről, amikről más pszichológusok, pszichiáterek nem tudtak semmit, mikor kérdeztem.

Szóval én azt ajánlom, hogy mindenképpen autizmus diagnosztizálásában jártas szakembert kellene keresnetek, és lehetőleg közösségben is figyeljék meg a gyereket, mert kétszemélyes helyzetben nagyon sok minden nem derül ki.

2012. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Ja és sem fejlesztő, sem pszichológus nem hivatott diagnosztizálni, csakis pszichiáter!
2012. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Nos a szakértő bizottság is nagyon rugalmas volt, kifejezetten örültek, hogy diagnózissal mentünk, és ott is hallottam, hogy a Vadaskertben tapasztalják a legnagyobb tudást és a legjobb hozzáállást. Azt mondták, szerencsések vagyunk, hogy eljutottunk oda!

Egyébként kimondták a gyerekre, hogy integrálható, tehát járhat normál iskolába (sőt, azt mondták, az lenne neki a legjobb). Már csak találnunk kell olyat, ahova fel is veszik...

2012. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
kedves utolsó, hát ez a probléma: akármilyen integrálható, alig fogsz olyan intézményt találni, amelyik hajlandó felvenni, ha papiros :-(
2012. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%

Ez így igaz, de azt is tudom, látom, hogy amelyik iskola nem veszi fel, oda nem érdemes vinni, mert fél-egy év alatt úgyis "kiraknák", vagy a gyereknek vennék el a kedvét egy életre.


Én pedagógusként tanítottam speciális iskolában, ahová egy sor iskolai kudarc után hozták az amúgy értelmes gyerekeket.

Szóval én csak olyan iskolába szeretném vinni a gyerekem, ahol tényleg tudják kezelni a másságát, elfogadó légkör veszi körül és nem akarják "betörni" - az eddigi (óvodai) tapasztalatok azt mutatják, hogy megfelelő hozzáállással és az állapotának megfelelő módszertani segítséggel nagyon szépen fejlődik. Persze, szeretném én is, ha járhatna normál iskolába, de ha nem tudják kezelni a viselkedési problémáit meg a tanulási sajátosságait, akkor ennek így nincs túl sok értelme... akkor inkább viszem olyan iskolába, ahol már bizonyítottak, hogy 3-4-5 év alatt fel tudják készíteni az integrációra, és akkor majd később megy normál iskolába.

2012. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!