Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kész horror! Szeretnék valamit...

Kész horror! Szeretnék valamit lépni, de nem tudom, mi lenne a helyes, célravezető megoldás? Másodikos lányom retteg.

Figyelt kérdés
Általános iskola, második osztályos kislány állandóan horrorfilmeket mesél részletesen a többieknek és nagyon meggyőzően adja elő, hogy minden szörnyűség, amit elmesél, az való igaz. A lányom már retteg. Elbeszélgettem vele, elmondtam neki, hogy mi is van a horrorfilmekkel (nincs valóságalapjuk, azoknak a felnőtteknek találták ki, akik szeretnek ijedezni...), illetve tanácsoltam neki, hogy inkább próbálja meg más gyerek társaságát keresni. Sajnos úgy tűnik a lányom elég jóban van ezzel a kis "színésznővel" és nem akar vele összeveszni (ha azt mondaná a kiscsajnak, hogy egy szó sem igaz abból, amit mond, fél, hogy a "barátnő" megharagszik rá...). Tegnap olyan ijesztő dolgot mesélt neki, hogy a lányom éjszaka nem akart a saját szobájában aludni egyedül... (Én nem a kislányt hibáztatom, hanem a szüleit, hogy ilyen korban engedik, hogy nézze ezeket a szörnyűségeket...) Mit tegyek? Valahogy le kéne állítani a kis mesélőt...
2012. jún. 8. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Eslő kör tanítónénivel beszélj és kérd meg,hogy a kislány szüleinek hívja fel a figylemét a hoirorr ártalmasságára. 2 kör hívd meg magatokhoz játszani a bartánőt és játszatok nem horrosot.. bséázlgessetek arról,ohgy milyen is valójában a viláűg..

3 kör te beszélsz a szüleivel.

2012. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk is van egy kis mesélőnk.Kisfiú és szellemsztorival látja el az osztályt.A kislányom meg egészen beleéli magát néha,de nem fél,mindig azt mondja olyan jó eljátszani,hogy ők nyomozgatnak.Azt hiszem a kisfiú Scoby-Doo rajongó:)

Én mondtam a lányomnak,ha nagyon beleéli magát akkor eltiltom a kisfiútól nem fog érdekelni a "barátságuk".Tegyen külömbséget valóság és fantáziajáték között.8 és fél éves már tudnia kell.

2012. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló szitu a rokonságban, első osztályosok szellemeket keresnek szünetben meg figyelgetik hogy mi történik. Meg is ijedt a kislány egy párszor, de aztán ezt a "játékot" ráhagyták. A másik pedig az volt, hogy szintén rokonság csak ott meg arról beszélgettek, hogy minden este áll egy bácsi az ágy mellett és az milyen félő. Nem sokra rá ez is alább hagyott. Valószínű tényleg jó lenne beszélni a gyerek szüleivel, viszont valahol ez meg "nem meglepő" , nem egy gyerek esik át ezen az "időszakon", akármilyen hihetetlen is. De a tanárnak és a szülőknek tényleg szóljatok, ha ennyire durva.
2012. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne félj, elfog ez az időszak múlni. Mint látod mások is átmennek ezen. A fejlődésükhöz tartozik.

A mi kis elsős 6 éves kisfiunknak is volt néhány napja míg nem mert egyedül pisilni sem , mert a fürdőszobában van a szörny a legjobb barátja szerint. Igen irritáló az ilyesmi, de már látom, hogy úgy néz ki túl vagyunk rajta.

Nem beszélve arról, hogy a mi kisfiunk magyarázta be még a tanárnak is, hogy Ő a Jupiterről jött és robot anyuka szülte úgy jött ki a hasából, mintha liftajtó lenne az, stb. stb. Szóval a tanár is rámkérdezett, hgy nem e akarjuk megnézetni a gyereket. TArtott vagy 3 hétig az egész. Aztán szólt a tanárnak a kicsink, hogy visszament a Jupiterre, mostmár ő az igazi gyerek.

És nem néz semmi vadat. A bolygók érdeklik olvasunk róla, de tudományos alapon. Egyszerűen ez a korszak ezzel jár. Nem kellemes az biztos.

2012. jún. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A lányom ma már a szobájában aludt:), remélem nála is elmúlik, most már nyugodtabb...
2012. jún. 12. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!