Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért van mostanáb...

Szerintetek miért van mostanában annyi hiperaktív gyerek? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Régen is voltak.Csak azt mondták róluk égetni való rossz gyerek.
2012. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor ez divat? Meg kell élnie az ezzel foglalkozó szakembereknek? Én nem hinném.
2012. jún. 8. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan elcsépelt,de a sok méreg, amit az élelmiszeripar megetet velünk, és ami sok vacak vegyszerrel körül vagyunk véve....
2012. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Régen azt mondták róluk, égetnivaló rossz gyerekek."

Nem azt mondták, hogy nincs velük semmi probléma, csak másban látták a probléma gyökerét.

A mai "hiperaktívnak" titulált csoport elég összetett.

A gyerekek egy részének teljesen átlagos a mozgásigénye, de a család ezt abnormálisan soknak értékeli. A lakás szűk, a gyereknek órákat kell autósülésben/babakocsiban üldögélni, a fennmaradó időben se élhet normális gyerek életet, mert "jaj, elesik, megüti magát..."

Egy másik csoport minimális idegrendszeri éretlenséggel küzd, amit a "régi világban" spontán korrigált a szokásos mozgás, játék során. Körjátékot játszott, gurult a domboldalon, fára mászott stb. most annyi és olyan mozgásra van lehetősége, amennyit a szülő ideje, nevelési elvei, esetleg pénztárcája megenged. És ezek az elvek néha elég érdekesek. Győzködtem én már szülőt, hogy ne tiltsa az óvodásának a négykézláb mászást játék közben...

Aztán ott vannak a lelki okok miatt nyugtalan gyerekek. Van aki depressziós lesz ha a szülők válnak vagy más családi probléma nyomasztja őket, van aki a hiperaktivitás tüneteit kezdi mutatni.

Vannak, akik kisebb/nagyobb idegrendszeri ártalmat szenvedtek. A kórházi zárójelentések szerint egészségesek, de az idegrendszer finom struktúrája mégis sérült, a spontán korrekció lehetősége a XXI. századi életmód mellett korlátozott, és megjelenik a tünet.

És szerintem van sok egyszerűen neveletlen gyerek, akiket esetleg szintén hiperaktívnak hihet aki nem ismeri alaposabban a családot.

2012. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Nem azt mondtam hogy ez egy divat,Hanem hogy régen is voltak ilyen gyerekek csak nem volt felismerve a probléma .Ezért egyszerűen rásütötték hogy rossz.
2012. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

abszolút a 4. válaszolónál a pont!


azért megnéztem volna régen, hogy miután a gyerek hajnalban a tanyát átszaladva kiterelte a libákat majd 5-10 km-t gyalogolt a suliba, mennyire volt hiperaktív :D

tudom, nem vicces, de azért basszus, régen reggeltől-estig kint voltak a gyerekek most meg a 40-50nm.-en kell jónak lenniük meg tv-zniük, mi meg itt panaszkodunk, hogy milyen aktív....

2012. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egy másik csoport minimális idegrendszeri éretlenséggel küzd," vagy "kissebb-nagyobb idegrendszeri ártalommal"


Az én kisfiam dysmaturus,sorvadt újszülött volt ,most már 6 éves ,még mindig mozgékony,bár sokat javult az impulzivitása,indulatkezelési módszerei,a gyógypedagógus szerint nagyon okos,értelmével nincsen probléma (ismeri a betüket,ügyesen számol).

Csináljuk a TSMT-t és hagyom kedvére ugrálni,kerékpározni,bukfencelni.


Nálunk minimális idegrendszeri értelenség van,vagy idegrendszeri ártalom miatt károsodhatott a struktúra ?



1-2 éve biztosra vettem,hogy értelmileg baj lesz vele,mert annyira nem tudta megérteni ,hogy mit miért szeretnék,mindenért ordított és sírt,de szerencsére a vártnál sokkal jobban érnek be nála a különböző funkciók,mára annyi látszik,hogy mozgékony és imád másokat szórakoztatni,nagyon szeret viccelődni.

2012. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az itt válaszolóknak úgy látom, fogalma sincs a hiperaktivitásról. Ez ugyanis nem csak azt jelenti, hogy a gyereknek nagy a mozgásigénye, és ha eleget mozog, akkor kifárad...

Egy hiperaktív gyerek még éjjel, álmában is mozog! A dolognak neurológiai háttere van, amit speciális vizsgálatokkal lehet kimutatni. (Nem elég, ha valaki rámondja, hogy ez a gyerek hiperaktív, mert sokat mozog.)

A hiperaktív gyerek maga is tud szenvedni attól, hogy állandó mozgásban van - nem csak fizikailag, hanem szellemileg is. Ha láttatok már hiperaktív gyereket, akkor tudjátok, hogy folyamatos beszédkényszere van, és nem látja a tettei következményeit előre - vagy ha látja is, akkor sem tud ellenállni a késztetésnek.


És igen, voltak korábban is. Kisegítő iskolában. Néha 150-es IQ-val...

2012. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Rettentő sok az ételekben a színezék, adalékanyag, tartósítószer.

2. A gyerekeknek sokkal nagyobb annál a mozgásigénye, mint amit a tévé előtt üldögélés ki tud elégíteni. Amíg régen a kölykök az udvarokon, parkokban rohangáltak, addig most otthon vannak, barátaik nincsenek, akik vannak, azokkal sokszor a neten keresztül tartanak fenn kapcsolatot.

3. Tévét, számítógépet korlátlanul használnak. Ezeknek a működési elve más, mint a klasszikus értelemben vett szociális környezeté. Ezért sokan a társas kapcsolataikban nem működnek megfelelően.


Ebből a három pontból adódik az, hogy azok a gyerekek is képesek hiperaktívnak látszani, akik valójában csak elevenek.


Régen is volt hiperaktivitás, Várkonyi Hildebrand Dezső például hypermobilitásnak hívta. Szóval ez nem újkeletű dolog. Csak régebben kevésbé foglalkoztak ezzel, vagy rájuk mondták, hogy nem normálisak:( Az, hogy a valóban hiperaktívakat akként is diagnosztizálják, nagyon jó dolog, és a mai pszichológia érdeme. Így ez a 4. pont: a pszichológia képes ezt jól diagnosztizálni, így többekről kiderül, hogy gondjuk van, segítségre van szükségük. 5. A szülők többet igyekeznek megtenni a "problémás2 gyerekükért, és viszik dokihoz, ha úgy érzik, baj van.

2012. jún. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az emberek fogalom zavarban küzdenek és pikk-pakk rámondják minden eleven mozgékony gyerekre hogy hiperaktív. Engem is ezzel sokkolt a család és mikor útána néztem rájöttem hogy közel se vagyunk hozzá. A legnagyobb baj hogy sok pedagógus is rámondja a gyerekre és ráhozza a görcsöt a szülőre.
2012. jún. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!