Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az idegrendszeri éretlenség...

Az idegrendszeri éretlenség gyógyítható?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Ezt mire érted? Honnan veszed, h idegrendszeri éretlenség áll fent? Ez fokozatosan alakul ki a gyerekeknél!
2012. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok, márint az idegrendszer érése alakul ki fokozatosan.
2012. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mozgásterápiával,fejlesztéssel. Mivel az elsőévekben elsősorban mozgáskoordinációs problémákban mutatkozik meg ezért amozgás fejlesztésével a idegrendszeri éretlenség is korrigálható.ÁLtalában 6 éve korra ezek a gverek utolérik a társaikat
2012. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. nekem 3 éves a gyerek, és most kaptuk azt a diagnózist hogy idegrendszeri éretlenség. Most kezdünk tsmt tornázni.
2012. jún. 17. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
ne aggódj, utoléri magát, csak valóban konzekvensen kell csinálni a tornát
2012. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete voltunk megnézni egy ilyen tornát, és mesélték, hogy volt olyan babájuk, aki fél oldalára béna volt. Amikor mi láttuk Őket úgy mozogtak, mint bármilyen más azonos korú kisgyerek. Rengeteget segít az ilyen torna!

Sok sikert!!

2012. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Az én kisfiamnál 3 éves korban merült fel a gyanú,hogy probléma lehet vele,mert csetlett-botlott,nagyon ingerlékeny,nyugtalan volt,nem teljesítette a kéréseimet,mindenen sírt,állandó jelleggel kiborult szélsőséges hisztirohamokat produkált .

Sajnos sok időbe telt amíg magánúton megtaláltuk a fejlesztés lehetőségét,mert a szakemberek akiknél jártunk csak találgattak,egymáshoz irányítgattak bennünket,felmerült hiperaktivitás ,figyelemzavar (idegrendszeri éretlenséggel gyakran együtt jár).


Egy éve kezdtük meg az akkor 5 éves gyerek fejlesztését,akkorra már kész voltam idegileg a tehetetlenségtől,a sok kéretlen tanácsadótól a rengeteg nevelési kriztikától,hogy én tehetek róla,hogy ilyen a gyermekem.

A TSMT terapeutánk remek pszichológusi képességekkel bír és amikor felmérte a kisfiamat azonnal közölte,hogy nem én tehetek a gyermek viselkedéséről,mert súlyos,kiterjedt idegrendszeri éretlenséggel állunk szembe (ilyen dolgokon mérte le:nem volt egyáltalán szemtekerezgés pörgetés után,a pörgetéstől egyáltalán ne lett rosszul akár 30-at is pörgetthettünk rajta,a karját nem volt képes nyújtvatartani nem hárította egyáltalán a fejjel lefele lóbálást,a feladatokból folyton menekülési útvonalat keresett,nem volt hajlandó egyáltalán együttműködni).


Mára ez a gyermek :-) nagyon nagy bizakodásra ad okot,szépen kér ,képes várni pár percet,ha nem azonnal kap meg valamit,régebben magán kívűl ordított,ha nem azonnal kapott meg valamit ,bocsánatot kér,azt mondja sokszor,hogy semmi baj ha valaki nekimegy,régebben hiába nem direkt történt,hogy valaki kellemetlenséget okozott neki,akkor nekiment teljes indulattal.


Kérdeztem a terapeutát,hogy ez spontán érés eredménye e ,vagy pedig hol tartanánk a torna nélkül,azt mondta,hogy súlyosbodott volna a gyermekem állapota,méginkább ellenállóvá,dacossá vált volna a sorozatos kudarcok miatt amik az állapota miatt érték volna,így tornával viszont rengeteg a javulás.

A TSMT pár hét alatt elmulasztotta a súlyos alvási problémákat(alvajárás,pavor),amik az idegrendszeri éretlenséggel gyakran együtt járnak,van szemtekerezgésünk :-) pörgés után,tudja hosszasan a karjait nyújtvatartani egy-egy feladatnál.

Egy órán keresztül leköthető a fejlesztőfoglalkoztások alkalmával ahová a torna mellett járatjuk,állítólag értelmileg már nem nagyon van mit fejleszteni rajta,mert már ismeri a betűket,számol,nagyon okos,de ha például ketten vannak a gyógypedagógusnál (hogy szokják a társas viselkedés szabályait) akkor néha bohóckodnak a másik kisfiúval,de ez már igazán belefér,ahoz képest,hogy tavaly hol tartottunk !


Vannak megszilárdult dolgok amik már ha kihagyjuk a tornát akkor sem jönnek már vissza,viszont ha egy betegség miatt kiahgyunk jópár alkalmat,akkor a gyermek nem olyan kiegyensúlyozott,összerendezetlenebb,ingerkeresőbb,

állítólag ha a tornával nem biztosítom az idegrendszer éréséhez szükséges mozgásformákat,akkor maga keresi,hatja ezeket ,mert öngyógytító módon érzi,hogy mire van szüksége,ha nem tornázunk pár napig,akkor a nappaliban órákig nekifutna dobbant a trambullinról,majd szaltózva érkezik a matracra ,ha tornázunk és még a zsabad levegőn is mozoghatott bőven,akkor egészen jól kontrollálja magát bent a házban.


Kívánom,hogy minden egyes kétségbeesett szülő aki aggódik a gyermeke miatt ilyen sikereket érjen el ezzel a tornával,megéri csinálni akármennyire is hárítja a gyerek,meg kell vele küzdeni és bízni kell a sikerben !

2012. jún. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!