Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagaltok, ha egy kisfiu...

Hogy reagaltok, ha egy kisfiu verekszik a jatszoteren?

Figyelt kérdés
Illetve, hogyan tudom errol leszoktatni?

2012. jún. 20. 16:02
 1/10 anonim válasza:
14%
Úgy, hogy amikor verekszik adsz neki egy pofont.
2012. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mas modszert keresek
2012. jún. 20. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A te gyereked?

Mert akkor ilyen esetben AZONNAL felvenni és elvinni a játszótérröl, elmondani neki, hogy aki verekszik, az nem lehet ott. Ezt következetesen végigcsinálni jó pár alkalommal.

2012. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed a tett helyszínéről, és elbeszélgetsz vele. Megmondod, hogy nem szabad, mert fáj a többieknek, és akkor nem fognak játszani vele. Vagy hazaviszed őt, és azt mondod neki, hogy máskor csak akkor mentek a játszóra, ha szépen viselkedik. Lehet, hogy egyszer-kétszer majd haza kell menni még, de hamar megtanulja a határokat. Mennyi idős?
2012. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
augusztusban lesz 2 eves
2012. jún. 20. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam áprilisban múlt 2, és sajnos ő is elég verekedős volt. Már gyomorgörccsel mentem a játszóra, azon rettegve, hogy aznap épp kit fog megtámadni.

Nekünk is az jött be, amit itt javasoltak: mielőtt megérkeztünk, elmondtam, hogy ne verekedjen, és az első támadásra hazavittem. Ezt nem egyszer kellett eljátszani, hanem hetekig, de megérte, ma már nagyon ritkán fordul elő nála ilyesmi.

De inkább igyekeztem megelőzni az ilyesmit, már tudtam, melyik gyerekeket szokta megütni, és megpróbáltam elvinni onnan, vagy ha lendült a keze, megfogtam, és emlékeztettem, hogy ezt nem szabad. Persze nem lehetsz minden másodpercben a fenekében, egy ekkora gyerek már gyakran szeret egyedül vagy a többiekkel játszani, így nem védhetsz ki minden ilyen esetet.

Így tehát én, ha látom, hogy a szülő minimum rászól a verekedős kétévesre, nem gondolok semmit, legfeljebb együtt érzek. :) Tudom, hogy sokan könnyen ítélnek, hogy "Na, ez sem tud nevelni", de azt vesse ránk az első követ, akinek genetikusan tökéletes a gyereke.

2012. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nagyon kedvesek vagytok, megprobalom igy. :)
2012. jún. 20. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a gyerek szülei, hogy reagálnak. Törekszenek e arra, hogy "megneveljék", vagy csak rászólnak, de tényleges következménye nincs a verekedésnek.

HA látom a szándékot, próbálok türelmes lenni. Ha csak ejnye-bejnye van, akkor távol tartom magunkat tőlük, vagy igyekszem nem akkor menni, amikor Ők is kint vannak, vagy máshova megyünk.

Nálunk is van egy ilyen kisfiú. Szintén áprilisban múlt kettő. Sajnos ők az a kategória, akiknél nincs következménye a verekedésnek. A kisfiú múltkor véresre harapta az egyik kislány kezét. Már régóta tartja rettegésben a kisfiú a játszóteret, változás nincs. Egyszerűen folyamatosan verekszik és sikongat. Kibírhatatlan. Mi már nem is gyakran megyünk oda, ha meg mégis ott vagyunk, és megjelennek, inkább átmegyünk máshova.

2012. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat ez szomoru. Meg nem tartunk ott, mert jovo heten koltozunk majd Budapestre, eddig falun laktunk. Viszont voltunk strandon, es ott el akarta venni a gyerekek jatekait es merges volt, ha nem adtak oda.. Ezert ijedtem meg. Jobb megelozni a bajt. De ha pont ezzel a kisfiuval talalkozik, akkor szerintem ot is leszoktatja a verekedesrol :D
2012. jún. 22. 20:58
 10/10 anonim válasza:
0%
jézusom...pofonról nem hallottunk??
2012. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!