Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek

A kérdés

Hogyan kezelhető a hisztis gyerek?

Van egy 4 éves lányom és egy 2 éves fiam.mindketten elevenek de nagyon.Mostanában mindenen összevesznek akkor a fiam üt a lányom meg teli torokból üvölt.már az agyamra megy hogy 2 percenként felváltva üvölt valamelyik mert mindenen összevesznek.Már sok mindent kipróbáltam pl:rajzoltunk táblát amin piros pontot kapott aki jót csinált feketét ha rosszat aránylag működött egy ideig.Próbáltuk a büntisarkos módszert ami eredménye hogy még jobban üvöltenek,volt hogy a fenekére csaptam mert már annyira kihoztak a sodromból és nem fogadnak szót hogy nem tudom mit kéne még tennem.Ötleteket kérnék mert ez a helyzet nem jó senkinek.

Keress kérdéseket hasonló témában: gyereknevelés

2012. jún. 23. 13:08  Privát üzenet  

A válaszok

3 nagy doboz: elsőbe a lánynak játékok, 2-ba a fiúnak, harmadik közös. Együtt válogassátok szét. A közössel ha veszekedve játszanak elvenni, ha egymástól a sajátból elvesznek, akkor mondani ahogy a játszón is biztos tanítod, hogy előbb elkérjük. és ha a másik nem adja esetleg cserét ajánlani, ha úgyse megy akkor elfogadni, hogy a saját játék odaadásra nemet is mondhat, hiszen az övé. ha szépen odaadja, akkor megdícsérni. ha nem tudnak egy légtérben megférni, akkor egyik egyik szoba a dobozával, másik a másikba. ha az egyik épp jól elvan és a másik zavarná, akkor a zavarót vondd be a te dolgodba, vagy ülj le vele játszani.

Ha a kicsi üt, fogdd meg a kezét és mondd el hogy nem szabad, ha még egyszer előfordul, akkor bünti.

És legyetek sokat kint a szabadban, nálunk az segít. 3,5 éves fiam és 21 hós lányom van.

Szép napot!

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. jún. 23. 14:05 Privát üzenet
Nekem 3 és 5 éves fiaim ilyenek. Idáig a piros-fekete pont nálunk is működött,de már nem nagyon. a sarokba állítás kissé bejön, én ott szoktam hagyni. Amíg üvölt nem jöhet ki. Ha abbahagyta,kijöhet. Vagy elrakom a játékot amin veszekednek és egyik se játszhat vele. Igazából én is tanácstalan vagyok..

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2012. jún. 23. 14:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát látom nem vagyok egyedül a problémával.Egyébként napközbe a lányom oviban van,a fiam bölcsibe mivel mindketten dolgozunk.A gond akkor van mikor mindketten hazajönnek.

# 3/5Időpont 2012. jún. 23. 21:13 Privát üzenet
Van férfi a háznál, vagy egyedül neveled őket?

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. jún. 25. 22:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van férjem de kettőnknek is elég nehéz megbirkózni velük.

# 5/5Időpont 2012. jún. 27. 19:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Normális ha a gyerek élvezi a verést, és szeretné hogy megverjék?
Hogy nevelnéd meg?
Sajátos nevelési igényű gyerek?
Kérdésem gondolom héthöznapi csak én fújjom fel? A problémám a gyerek viselkedésével van iszonyat akaratos mindenen megsértődik így az egész nap (veszekedéssel) telik el, de nem...
Szerintetek miért van mostanában annyi hiperaktív gyerek? Mi lehet ennek az oka?
Nyilas babák anyukái! Milyen tulajdonságai vannak a kicsinek? Mennyi idős? Könnyen vagy nehezen kezelhető gyerek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Problémás gyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!