Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezelhető a hisztis...

Hogyan kezelhető a hisztis gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lányom és egy 2 éves fiam.mindketten elevenek de nagyon.Mostanában mindenen összevesznek akkor a fiam üt a lányom meg teli torokból üvölt.már az agyamra megy hogy 2 percenként felváltva üvölt valamelyik mert mindenen összevesznek.Már sok mindent kipróbáltam pl:rajzoltunk táblát amin piros pontot kapott aki jót csinált feketét ha rosszat aránylag működött egy ideig.Próbáltuk a büntisarkos módszert ami eredménye hogy még jobban üvöltenek,volt hogy a fenekére csaptam mert már annyira kihoztak a sodromból és nem fogadnak szót hogy nem tudom mit kéne még tennem.Ötleteket kérnék mert ez a helyzet nem jó senkinek.

2012. jún. 23. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

3 nagy doboz: elsőbe a lánynak játékok, 2-ba a fiúnak, harmadik közös. Együtt válogassátok szét. A közössel ha veszekedve játszanak elvenni, ha egymástól a sajátból elvesznek, akkor mondani ahogy a játszón is biztos tanítod, hogy előbb elkérjük. és ha a másik nem adja esetleg cserét ajánlani, ha úgyse megy akkor elfogadni, hogy a saját játék odaadásra nemet is mondhat, hiszen az övé. ha szépen odaadja, akkor megdícsérni. ha nem tudnak egy légtérben megférni, akkor egyik egyik szoba a dobozával, másik a másikba. ha az egyik épp jól elvan és a másik zavarná, akkor a zavarót vondd be a te dolgodba, vagy ülj le vele játszani.

Ha a kicsi üt, fogdd meg a kezét és mondd el hogy nem szabad, ha még egyszer előfordul, akkor bünti.

És legyetek sokat kint a szabadban, nálunk az segít. 3,5 éves fiam és 21 hós lányom van.

Szép napot!

2012. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 és 5 éves fiaim ilyenek. Idáig a piros-fekete pont nálunk is működött,de már nem nagyon. a sarokba állítás kissé bejön, én ott szoktam hagyni. Amíg üvölt nem jöhet ki. Ha abbahagyta,kijöhet. Vagy elrakom a játékot amin veszekednek és egyik se játszhat vele. Igazából én is tanácstalan vagyok..
2012. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát látom nem vagyok egyedül a problémával.Egyébként napközbe a lányom oviban van,a fiam bölcsibe mivel mindketten dolgozunk.A gond akkor van mikor mindketten hazajönnek.
2012. jún. 23. 21:13
 4/5 anonim válasza:
Van férfi a háznál, vagy egyedül neveled őket?
2012. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van férjem de kettőnknek is elég nehéz megbirkózni velük.
2012. jún. 27. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!