Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves fiam kezelhetetlen az...

5 éves fiam kezelhetetlen az utóbbi időben. Nem fogad szót, megsem hallja ha rászólok. Piszkálja a hugát, és hisztizik mindenért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sokszor rá csapok, de nem akarok igy nevelni. Nem akarok tul szigorú lenni, de tehetetlen vagyok. Mit csináljak, hogy halgasson rám?
2012. jún. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi történt? A változásnak biztosan volt valami előzménye. Próbáld faggatni. A hiszti attól van, hogy valamivel nem tud megbirkózni, amivel talán nem is neki kellene. Az apjával milyen a kapcsolata? És a kettőtöké a férjeddel? Nem a magánéletetekben akarok vájkálni, nem is kell rá válaszolnod, de neked kell megkeresned az okot, ami esetleg számodra bagatell, viszont egy ötéves kisfiú számára óriási probléma lehet.
2012. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hamarosan érkezik a kistesó.Valószinüleg ez az oka a hisztinek,amugy minden rendben körülötte.A hiszti okát tudom,de kezelni nem tudom a helyzetet.

Rengeteget foglalkozunk vele,főleg az utóbbi időben,hogy ne érezze magát elhanyagolva,és mégis igy viselkedik.

2012. jún. 26. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozzatok többet vele mint eddig, mert a mai gyerekek nagyon okosak, tudnak kombinálni, és nemcsak hogy "gyanús" neki, hogy most több figyelmet kap, hanem ha megjön a tesó, már nem fogtok tudni vele annyit törődni, és visszájára fordul az igyekezet....HA ez az oka (hogy tesó jön)szerinted a hisztijének. Ha nem ez az ok, akkor más a helyzet. A fenekére meg végképp ne csapj, mert az agresszió agressziót szül. Ki kell tapasztalnod, hogy mi hat rá a legjobban. minden gyekenél más. A lányomnál az vált be, hogy amikor elkezdett hisztizni, mosolyogva (néha még nevettem is, attól függően, hogy mi váltotta ki a hisztit.Az ő problémája neki mindig nagyon komoly, tehát vigyázni kell, hogy mikor lehet kinevetni) néztem végig, hogy mit csinál, de nem tettem semmit. A fiamnál ez nem jött be, őt csak ott hagytam, és azt mondtam neki, hogy majd beszélgetünk, ha el fogja tudni mondani, hogy mi bántja. Szinte fél perc sem telt bele és jött utánam , csak átölelte a lábam, akkor felemeltem magamhoz szorítottam, hogy érezze mennyire szeretm, és mennyire nem haragszom. A hisztik vége amúgy is mindig egy nagy ölelkezésbe torkollott. A lányom is most így csinálja,és nagyon működik.
2012. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még egy kis adalék az előzőekhez, hogy mesélni kell nekik arról, hogy milyen szép dolog a három testvér, minden mesében hárman vannak, és hogy ti mennyire büszkék vagytok rá, hogy ők is hárman lesznek. Mellesleg egyszer olvastam valahol, hogy ha a férjed egy új asszonyt hozna a házhoz, és azt mondaná, hogy szeretned kell , attól te szeretni, elfogadni fogod a helyzetet? Valahol ők is így vannak ezzel... ez nem egy olyan helyzet, amit könnyen elfogadnak. A testvéri összetartozást lassan alakítják ki magukban. és hogy ez milyen lesz, nem biztos, hogy a szülőn múlik. ti max azt tudjátok megmutatni nekik, hogy egy család vagytok, és a másiknak is van itt helye. De azt nem, hogy szeretniük is kell egymást ( mégha ez a nézetem nagyon sok vitát váltana is ki).Elfogadni a tesót az összes "hülyeségével"- igen. de szeretetet nem lehet diktálni. De ez már egy későbbi téma. Egyenlőre ezen a hídon menjetek át.....
2012. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mindig elküldöm a levelet, és utána jönnek a gondolatok...bocs, de harmadszor is írok.... Szóval SOHA ne legyenek benned indulatok amikor valamelyik módszerrel le akarod állítani. Pont ezt akarják elérni. Hülyén hangzik, de pont erre megy ki a játék, hogy most jól feldühít, te rácsapsz a fenekére, vagy csak leüvöltöd a fejét, és akkor végképp bebizonyította magának, hogy ő a legszerencsétlenebb a világon....
2012. jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam akkora játékos, hogy szinte mindig bedőlnék neki, de aztán megmakacsolom magam és nem hiszek neki. Mint a mesében, megpróbálok ellenállni a varázslatnak. :) Piszok nehéz. Olyanokat tud mondani, hogy csak na. Egyrészt visszabeszél. Keményen is tud, bár nem hiszem, hogy mindig érti. De azt tudja, hogy ahol hallotta, vagy akitől hallotta az hol használta, milyen hangerővel és milyen hatást ér el nála. Amúgy jobb napokon kiderítettem nála, hogy nincs tisztában azzal, hogy mit beszélt. Ez amúgy nem szándékos bántás, hanem figyelemfelkeltés jele, hogy szüksége van valamire. Ha tudod, hogy mire, nyert ügyed van. Hiányozhat a bújás, első gyerekként a csak rá figyelés. Önállósodik és te is tanítod erre, de ha fáj neki a beütött lába, ő is vágyik a babusgatásra, nemcsak a hugi, akinek kisebbként még nyilván természetesebben "jár". A kicsit is büntesd, ha rosszat tesz, ne csak őt. Ne szenvedjen amiatt, hogy ő a nagyobb, neki muszáj okosnak és önállónak lennie. Szeretne ő is gyerek is lenni.

A másik meg hogy veszettül feszegetik a határokat. Soha ne üsd meg. Illetve a soha az túl komoly, bárkivel előfordulhat, de ne szokj rá. Ezt tanulja el tőled, aztán majd két gyereket fog csapkodni, ha nem tetszik neki, aztán majd azt oldd meg valahogy... Legyél határozott, következetes vele. Ha nem fogy el az ebéd, nincs édesség. De ha fejtetőre áll, akkor sem. Ha bármit csinál, akkor sem. Kitartónak kell lenni és ami nagyon fontos, hogy ne állj le vele megbeszélni fél órákat, hogy elmagyarázd neki, hogy pontosan mi is az oka ennek. Vedd rövidre, ha nagyon kíváncsi lenne a részletekre és a miértekre, aztán ha újra kérdezget, akkor vagy ne válaszolj, vagy valami olyasmit, hogy már elmondtam..stb. Feszegetik a határokat, de kell a határ, mert az ad biztonságot nekik. Mi eléggé belefutottunk ebbe, mígnem a páromnál elszakadt a cérna és jött a pofon (7 éves gyerek). Na, az én gyomrom is összeszorult, az övé is, gyerek meglepődött, majd elhordta mindennek. Konkrétan jött a duma (első pofon volt amúgy), hogy őt folyton veri az apja meg milyen ....szóval nem kicsit erős túlzásokba esett, gondolom eléggé megviselte, nagyon nem számított erre. De úgy képzeld el, hogy kb. 20 perc múlva asszisztáltam nála a zuhanyozásnál és láttam rajta az a nyugodtságot, hogy végre gyereknek érzi magát újra, akinek van egy komoly apja és mer szigorú lenni vele, nála aztán nincs szórakozás. Kár, hogy így jutottunk el idáig, de sikerült. Azóta sincs pofozkodás, de utána tartani kell a következetességet és neki is jó lesz (próbálkozni mindig fog :) ).

2012. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kedves utolsó 6/6os. Szinte mindenben egyetértek veled, csak egy dologban nem. Szerintem ha a gyerek nem éhes, nem lehet beleerőltetni a kaját. Vagy ha csak simán utálja. Nekünk is van választási lehetőségünk, ebben a témában én nekik is megadnám. Persze ez nem azt jelenti, hogy kis felnőttekként kéne őket kezelni, hanem, hogy az ő véleményük is számít. persze ennek is van egy arany középútja. ez nem azt jelenti, hogy mostantól terülj, terülj asztalkám van, hogy vajon mit szeretne enni. Az viszont tény, hogy ha tudja hogy van édesség, és azért nem eszik, akkor nem engedni neki.
2012. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!