Mi lehet a baj!? Beteg?

Figyelt kérdés

Az egyiki ismerősöm először a Kormos Ált.iskolába,majd

a Gennaro Verolino suliba járt.Most a GéS Gimnáziumban

tanul.

A szülei szerint egészságes,bár ezek a sulik,mind speciális

sulik.Csak azt tudom,gondjai vannak a beilleszkedéssel...

Sokan azt mondják,nehezen kezelhető.Én nem értem.

Mondjuk kevés barátja van.Az egyik a Baltazár Egyesület

tagja.És azon látszik,hogy beteg.

Az ismerősömön,semmi.Duci,hamar ki lehet hozni a sodrá-

ból.Nem képes,egy döntése mellett kiállni.És olykor,dühkitör-

ései is vannak.A helyesírása érdekes.Az egyik mondatban,hely-

esen ír le egy szót,és a másik mondatban ugyanazt már elhibáz-

za.Úgy él,mint a többi bár mégis furi.Szépen olvas,és zenél.

Rajzkészsége fejletlen,és remeg rajzolás közben a keze.Amúgy,

mindenki rajzos náluk.És ha azt mondjuk neki,hogy butus kikész-

ül.Nagyon érzékeny.18 éves,fiú.

Mit gondoltok!? Beteg!?



2012. júl. 19. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát orvos nem vagyok, igazából én úgy gondolom hogy igen ők betegek, személyiség zavarosak.

Az a mit elmondtál sok minden állhat a háttérben akár epilepszia is ami sajnos nagyon gyakori.

2012. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi...remélem nincs komoly baja... ,'(

Az életemnél is fontosabb,ez a fiú.

Mit tegyek!?

2012. júl. 19. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg a "sajátos nevelési igényű" kifejezés használatos. Korábban úgy nevezték ezt a kategóriát, hogy "más fogyatékos" - ide tartozott mindenféle tanulási, viselkedési zavar.

Ezek egyike sem BETEGSÉG! Ezt kéretik elfelejteni! Egy sajátos nevelési igényű is lehet beteg, ha mondjuk náthás, vagy gyomorrontása van - ezek betegségek. A fogyatékosság, a sajátos nevelési igény viszont nem betegség. Állapot.


A "speciális" iskolákról annyit, hogy nem jelent semmit, ha valaki ilyenbe jár, ma már nincsenek kimondottan "kisegítő iskolák", hanem alapítványi iskolák vanank, ahová nagyon sokféle "probléma" miatt kerülhetnek a diákok, vagy néha különösebb ok nélkül is (én tudok ilyenről: csak mert a testvére is oda jár, vagy hasonló...)


Szóval ebből messzemenő következtetéseket nem kell levonni. Ha akarja, úgyis elmondja, hogy valamiben "más", de ne erőltesd!

2012. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De Neki,mi lehet a baja!?

Valami pedig,nincs rendben.

2012. júl. 19. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden lehet. Pl. figyelemzavar, hiperaktivitás, némi diszgráfiával társítva... vagy az is lehet, hogy csak simán "fura". Ezek így elég semmitmondó "tünetek".
2012. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!