Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok mitől lehet...

Anowind kérdése:

Mit gondoltok mitől lehet problémás a gyerek? Miért van az, hogy általában a jó "tanul" a rossztól, de ez fordítva már nem valósul meg ilyen gyakorisággal? Pár valós problémára mutatnék, amihez a ti véleményetekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Fő kérdések: - Rengeteg káromkodó, szitkozódó gyerekkel találkozok utam során a városban, környezetemben is, vajon miért jó ez nekik? Ki tanítja erre őket? Vagányság ez?

- Iskolában nem lehetne kiszűrni a fekete bárányokat, hogy a még normálisabb viselkedésű gyerekeket megóvják tőlük?

- Miért van az, hogy a szülő nem figyel gyermekére, alig tizenévesen hajnal 4-kor feküdnek le, számítógépen erőszakos játékot játszanak közben azt nézhetnek az interneten és a TV-ben ami tetszik nekik. Sok szülőt ez egyáltalán nem foglalkoztat?

- Odafigyelő, gyermekét rendesen felnevelő családban hogyan lehetséges, hogy még a nagykorúságát el nem érő lányuk teherbe esik?

- Hogyan fajulhat el iskolában úgy a dolog, hogy megverik a tanárukat?

- Gondoljátok túlnyomórészt a roma gyerekekkel van probléma?

- Nagykorúságát még el nem érő fiatal szórakozni vágyik, ezért bemegy a diszkóba. Miért pont oda vágyik? Miért engedték el a szülők? Miért pont egy ilyen környezetbe vágyik a gyerek? Hogyan engedhetik be egyáltalán a szórakozóhelyre őket?

- Miért jó a fiataloknak, hogy félmeztelenül fotózzák magukat és felteszik magukat az internetre?

- Szerintem az se jó ha a gyereket sehová nem engedjük, mert félő, hogy magába zárkózott, csendes, visszahúzódó lesz. Mi a véleményetek erről?

Nagyon sok problémát tudnék még felhozni és kíváncsi lennék mindenki, de elsősorban a szülők véleményére, meglátására! Hogy látja más ezeket a helyzeteket? Mit lehetne tenni, hogy a jövőben ez ne fajuljon még jobban el (már ha van még ezen felül is)?



2012. júl. 22. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyrészt nevelés függő. Meg ez a példa amit otthon lát.
2012. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az első valaszolonak.

A szülőtől látott példa és a nevelés teljes mertékben befolyásolják a gyerek viselkedését..

Mint ahogy írtad is sok tizenéves szül...gyerek hogy nevel fel egy gyereket??!!

Kiábrándító hogy a gyerekek többsége azt hiszi hogy neki mindent szabad...látjuk az eredményét

2012. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyrészt a nevelés hiánya. De az odafigyelésé is. Nagyon sok szülő reggeltől estig dolgozik, emiatt nem tud odafigyelni a gyerekére, és elkallódik.
2012. júl. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az okok nagyon összetettek, nem olyanok, amit egy ilyen kis válaszban ki lehet fejteni. Biztosan közrejátszik, ha a szülők túl sokat dolgoznak (túlértékelik az anyagi javak jelentőségét és így keveset foglalkoznak a gyerekkel), vagy egyszerűen gondatlanok vagy rossz példát mutatnak. Esetleg úgy nevelik a gyereket, hogy szülői hatalmukkal rákényszerítik arra, amit ők akarnak, de nem magyarázzák el, hogy ez miért fontos - így a gyerek, amint kikerül a szülői fennhatóság alól, rögtön a szülei ellenére tesz.


Nem hinném, hogy arról lenne szó, hogy egy-két "fekete bárány" "befertőzi" az egész osztályt. Főleg nem, hogy a roma gyerekek lennének a problémák forrásai. Olyan értelemben persze "problémaforrások", hogy más kultúrából jönnek, amely kultúrának bizonyos elemei számunkra nagyon taszítóak (pl. erőszakos beszéd, viselkedés). De ezért szerintem nem szabad elítélnünk őket, hiszen a mi kultúránknak is vannak hibái (pl. állandó borúlátás, depressziós hajlam).

2012. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom pontról pontra, bár nekem a nagyobbik is csak 2 éves, így nagyobb részt a saját élményeimre tudok támaszkodni:

- A kulturált családokban tiltják a káromkodást, így az valóban "vagány" dolognak számít. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy engedjük, hanem azt, hogy létezik ez a jelenség.

- Attól függ, ki számít fekete báránynak. Ha valaki tényleg rendkívül erőszakos, azt ki lehetne szúrni, de attól, hogy esetleg elevenebb, problémásabb, még miért ne járhatna oda? Aki nagyon válogatott társaságra vágyik, küldje szigorú egyházi iskolába a gyerekét.

- Ezt nem tudom, anyukám középiskolai tanár, ugyanerről számol be. Sok szülőt tényleg nem foglalkoztat.

- Ezzel kapcsolatban nem lesz népszerű a véleményem, de vállalom: már évtizedek óta nem divat arra tanítani a gyerekeket, hogy várjanak a szexszel. Márpedig aki nemi életet él, az teherbe eshet. Előfordulhat baleset (elfelejtett gyógyszer, kiszakadt gumi), és az is gyakori, hogy egy középiskolásnak nem elég a zsebpénze óvszerre. Meg ez a korosztály azért nem a felelős gondolkodásáról híres, én spec. ezért nem is támogatom, hogy tizenévesek szexuális életet éljenek. De tudom, elég törpe kisebbséget képviselek az álláspontommal.

- Nem tudom, elméletem van, de hosszú.

- Inkább úgy fogalmaznék, hogy a roma gyerekek túlnyomó részével valószínűleg probléma van, ennek kulturális-társadalmi okai vannak, ezek a szülők egyáltalán nem támogatják a gyerekeiket a tanulásban, soha nem parancsolják őket asztalhoz leckeírásra. De nekem egyetlen roma osztálytársam sem volt, mégis volt köztük 2-3 kifejezetten link családból származó, problémás gyerek.

- Ezt nem értem. Miért ne mehetne diszkóba? Tinidiszkó is létezik a világon. A szülők azért engedik el, mert annak idején ők is jártak. Én inkább azt nem értem, miért engedik, hogy a tizenéves lányuk utána tök egyedül menjen haza az éjszaka közepén.

- Ezt nem tudom, nem vagyok az a generáció.

- Igazad van.


27/N, két kisgyerek anyukája

2012. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. júl. 23. 22:01
 7/9 Disi ***** válasza:

Sok kérdésedhez nem tudok hozzászólni, egy éves a babám így tapasztalatom nincsen. De a roma gyerekekkel kapcsolatban tudok mondani példát. A szomszéd házba (társasház) most költözött be egy roma család. A mi házunk merőleges az övékre, van egy teraszunk, amellett van a függőfolyosójuk. Mióta beköltöztek mindennapos a kiabálás. Sőt, nem hogy mindennapos, még nem hallottuk őket máshogy egymással beszélni. És az anyuka ugyanolyan primitív, mint az apuka. Rengeteg nyugdíjas él abban a házban (a miénkben is) és ezt hallgatjuk nap mint nap. Ilyeneket hallunk pl: "hogy megint kést fogsz a nyakamhoz?". Hát kérdem én, a 2 gyerekükből hogyan válhatna normális ember ha ebben nő fel? Esélye sincs. A gyerekeke az utcán kullognak a szüleik után, akik szintén több méter távolságból mennek egymás után. Ha nem ismernénk őket, nem tudnánk hogy összetartoznak.

Másik példa:

Sokáig felszolgálóként dolgoztam, volt egy testvérpár akik a kollégáim voltak. És romák. Én nagyon bírtam őket, mindkettő nagyon jó fej volt, tisztességesen szakmát tanultak és dolgoztak. Viszont még így is előfordult, hogy a vendég másik pincért kért, csak azért mert roma. Szerencsétlent alig tudtuk megvigasztalni. Voltam a családjuknál is, tisztességesen dolgozó emberek voltak, így ők is ezt látták otthon.

2012. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és igazad van. Szomorú helyzet van :(
2012. júl. 28. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon jok a kerdesek. En (42/N, felnött gyerekek) sohase engedtem öket tevezni egyedül, nem volt a szobäjukba TV, villanyoltäs utän többször is beneztem, hogy alszanak-e. Tiltottam a korai szexuälis kapcsolatot, länyom nem is lett terhes. A leckeirashoz nem ültem oda, mert oszträk iskoläba järtak. De fogadtam nekik különtanärt, ha matekbol, nemetböl rosszul älltak. A roma gyerekkel van a legtöbb baj, de sajnos sok feher is el van romäsodva manapsäg. A Lumpen-proletär, alkoholista szülök gyerekei a legrosszabbak.
2013. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!