Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves fiam szexuális tartalmú...

8 éves fiam szexuális tartalmú képeket rajzol. Hogy reagáljam le?

Figyelt kérdés

Reggel megtaláltam a régi perselyében egy ilyen rajzot. Pálcikaemberek, a nemi jelleg kihangsúlyozva és több variáció, pl. a nőt nyalja alul a férfi!

Nagyon ritkán gépezik és tv-zik, akkor is felügyelettel, szóval ilyet tuti nem látott, és ránk se nyitott soha.

Teljesen ledöbbentem és fogalmam sincs, hogyan hozzam szóba, egyáltalán beszéljek-e róla,...


2009. aug. 15. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy beszélj róla!

Rakd a rajzokat más rajzok közé és kérdezgesd először egy normál rajzról, hogy ki van, mi van rajta, majd a problémás rajzot. Ha nem akar róla beszélni, vagy furcsán viselkedik, akkor valami gond van.

Láthatta egyébként iskolában is, osztálytársánál (nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni) de nem árt utánajárni.

Semmiképp ne szidd le, ne mutasd, hogy különösen érdekel. Ha nagyon blokkol akkor beszélj inkább a tanitónénivel, iskolával, beszélj szakemberrel.

2009. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
szia.az én unokaöcsém 5 évesen arra kérte az ovoda társát h nyalogassa neki.az ovónő azt mondta h más kislányok már kiscsoportba magukhoz nyúlnak,meg h valamilyen szinten ez normális reakció még a kicsiktől is.az h lerajzolja a tiéd az még a jobb eset.szerintem a suliban már beszélnek ilyenekről a többi fiúval.nyilván ez menő dolog.ne ijedj meg én azt tanácsolom.szerintem nem baj.csak tudom h neked ez furcsa.mi lenne ha inkább az apja beszélne vele ilyenről?lehet nyíltabban elmondaná.ja képzeld az egyik oldalon olvastam h a mai fiúk általában 10-13,14 éves korukig elvesztik a szüzességüket.szóval nyugi.majd írd meg h mi lett az ügyből.sok sikert
2009. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
én más oldalról közelitenék és semmi képpen nem mondanám meg hogy mit találtam, főleg ha el volt dugva te meg kikutattad. Ezzel szégyenbe hozod őt és sérülni fog a szexualitása. Próbálj meg magáról a szexualitásról beszélni vele. Hogy hol hallotta hallott e már róla. Mi a véleménye róla. És világositsd fel dolgokról hogy mire való, pl. ha 2 ember szereti egymást, bizonyos kor felett igy mutatják ki,aztán abból jön a baba stb.
2009. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
21,29 vagyok, esetleg rajzokkal magyarázhatnád neki, a dolgokat, nem a póziciókra értem , hanem a sprema megtermékenyiti a petét stb.
2009. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

A 9 évesem regisztrált a neten vagy 4 féle társkereső honlapon.(fiú)

Még az elején el kell kapni őket!

És elmagyarázni nekik, hogy mi, hogy megy.

2009. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

Leblokkoltam!

Biztosan az o rajza?

Hihetetlen, hogy mik vannak.

2009. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Azt már eldöntöttem, h beszélek vele - szerencsére van egy hetem, nyaral -, csak azt nem tudom, hogyan hozzam szóba. Semmiképp nem szeretném úgy, h megtaláltam a rajzot.
2009. aug. 16. 22:28
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az szerintem sem jó, ha kiderül, hogy kutattál!

1. A bizalom nagyot fog sérülni

2. Jobban el fogja dugni3. ha nem tudja ott a lehetőség, hogy máskor is kutass! :)


Az anyukám nálam is kutatott állandóan... szerintem kifejezetten tiltott dolgok miatt!állandóan lebegtette a szerelmes leveleimet, meg ilyesmi. Voltam vagy 12 éves akkortájt. Teljesen elvadultam tőle, sose avattam be semmibe már utána, így lettem anyuka 18 évesen....



Nah de más, a 10 éves nagy fiamnál takarítás közben szoktam szerelmes leveleket találni, csak mosolygok rajta, de sose mondanám meg neki, hogy láttam. Max megkérdezem, nah mi van az Annával? És így elmond mindent... egyelőre! :)


Szerintem a legfontosabb egy ilyen szituációban, hogy megmaradjon a bizalom, tehát ne ásd el magad előtte, hogy kutattál. De mindenképpen szóba kell hozni valahogy, mert valamiért mozgatja a fantáziáját. Arra gondolok, ha csak felvágásból a többiek után menve rajzolna ilyeneket, akkor eszébe sem jutott volna hazavinni és eldugni, hanem kidobta volna. 8 éveseknél tudtommal még nincs nagy felvilágosítás, legalább is én Védőnőként 3-4-ik tájékán tartok egy nagy lány leszek/nagy fiú leszek előadást. De ebben inkább a szexuális higiénia van megcélozva, mint maga a szexualitás... Tehát ezért én az iskolát kizárnám. Esetleg nem volt lehetőség arra, hogy valaki "bántsa"??? Táborban, szomszéd vigyáz rá, játszótérről elcsalták? A bántalmazott gyerekek gyakran rajzolják ki magukból a történteket, és mivel szégyenlik eldugják...

Talán ezzel is okosabb lettél egy kicsit! :)


Védőnő

2009. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

szia egy 8 éves gyereknél ez normális. az iskolában biztos ez a fö téma. én szépen elbeszélgetnék vele és megkérdezném hogy tudja-e mi a szex és hogy mi a lényege. pl nekünk van egy olyan dvd-énk ami a gyerekeknek elmagyarázza hogy hogyan fejlödik a baba. és hogyan "csináljuk" a babákat. ha az apa tudna vele beszélni az jó lenne. mert ugye férfiak körében light-osabb a légkör.

minden esetre ha az én fiam ilyeneket rajzolna, egyböl elmagyaráznám neki hogy mi hogy müködik.

2009. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mind segített..., de

1. nem kutattam, egy szétszedhetős dínótojásban tartotta a külföldi használaton kívüli pénzeket, abba akartam rakni egyet, amit pakolászás közben találtam, és

2. pont ez a bajom, hogy semmiképp nem szeretném, h azt higgye kutatok nála, ezért nem tudom így szóba hozni, h ezt találtam,

3. tehát a kérdésem továbbra is az, hogyan hozzam ezt szóba?

2009. aug. 17. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!