Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diszfáziás gyerekre jár emelt...

K.dora kérdése:

Diszfáziás gyerekre jár emelt családi pótlék vagy hosszabított gyes?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom de szakorvos írva meg hozzá a papírt őt kérdezd meg.

Itt van felsorolva mire jár.

[link]

2012. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Miért járna? Ez csak egy részképesség zavar, nem fogyatékosság, és oviskorban helyrehozható (egy diszfáziás gyerek anyja)
2012. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok.


Én is egy diszfáziás gyerek anyja vagyok.


A fiam most harmadikas, a diszfázia miatt utolsó évben logopédiai oviba jártunk. Ott rendbe rakták a beszédét annyira, hogy ne kelljen logisuliba mennünk, de folyamatos fejlesztést igényel, ezért alapítványi suliba, a Meixner Általános Iskolába járunk. A suli szenzációs, fejlődik a gyerek, de TÉVHIT, hogy oviban helyrehozzák.

A diszfázia nem csak egy beszédprobléma. A fiam beszéde már tiszta, a beszédészlelése, értése viszont egész életében megmarad és hátráltatja a nyelvtanulásban, alapvetően helyzetek, szövegek, tanulnivalók megértésében.

Rendszeresen került konfliktusba azért, mert félreértelmez szituációkat. A matek szöveges feladatokat csak kétszeri átolvasás után érti meg és ahogy bővül a tananyag, egyre inkább megnyilánul a hátránya.


Mi KAPUNk EMELT ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKOT. Még 3 éve igényeltem, akkor ugyanis még a diszfázia és a diszgráfia benne volt a jogosultsági körben. Most szigorították az egész rendszert, most már nincs benne, így februárban, amikor llejár nekünk, nem tudom már megigényelni.


A diszfázia neurológiai betegség, az agy sérülése, mely vagy örökletes, vagy terhesség alatt szerzett trauma miatt alakult ki. Éppen ezért, ez nem gyógyítható.


Véleményem szerint gáz, hogy nem tartozik már az emelt családi pótlékosok sorába, hiszen egész életében hátrányt fog szenvedni és rengeteg pénzt költöttünk már a fejlesztésére.


Vegyétek komolyan és jól válasszatok diszfáziás gyereketeknek ovit/sulit, mert komoly gondokat jelenthet a tanulásban.


Ha bármi kérdésetek lenne, keressetek bátran, szívesen válaszolok.


orsi0509@gmail.com

2014. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!