Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 3,5 évesem minden este...

A 3,5 évesem minden este hisztit rendez lefekvéskor. Egyszerűen nem hajlandó az ágyában maradni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elkísérem az ágyába, olvasok mesét és lámpaoltás. Ő azonnal felkel és elszalad, Semmivel nem tudom rávenni, hogy maradjon az ágyában. Sír, kiabál, rúgkapál, ha kényszerítem, hogy maradjon.

Ma megmondtam neki, hogy el van tiltva a tévétől a szünetben, amíg nem tud szépen csendben lefeküdni. Ez nem volt mi jó megoldás, ugye? De most már tartom magam hozzá.


2013. jan. 1. 23:05
 1/8 anonim válasza:
50%

Szia!

nekem 33 hónapos a kislányom és ugyanez a probléma. délutáni alvásnál semmi gond csak az estinél. Most azt csinálom, hogy csak 30-40 percet hagyom aludni délután és estére nagyon elfárad. Ez Úgy látszik beválik. A lányomnak van tv a szobájában, ha hisztizik és berakok egy mesét akkor az megnyugtatja.

remélem segített a válaszom, kitartást.

2013. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szelket válasza:
35%

szia!

De most már tartom magam hozzá.


talán magadba keresd a hibát,nem vagy következetes.ezt a kicsi gyermekek egyből megérzik.

2013. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fél a sötétben,mivel írtad a délutáni alvással nincsen gond.Vegyetek egy kislámpát,valami mesefigurásat.Halk zene is szólhat.
2013. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia, nálunk is ez van. :-( Én is rövidítem a du.-i alvását, hogy estére taccs legyen a kisasszony, és mihamarabb kidőljön..:-D

Én azt hiszem, hogy ez a dac része a is kar lenni, tehát én most azt próbálom 2-3 napja, és bejött eddig, hogy okés, nem oltom le a kislámpát, nem csukom be az ajtót, NEM KELL aludni, sőt feküdni sem, választhat 1 könyvet, és 1 játékot, meg ott vannak a plüss oroszlánjai, és ők várják, mert már ők álmosak, szóval lehet játszani, de csendben, az ágyban, mert az oroszlánok már alszanak, és szóljon, ha már Ő is álmos, akkor leoltom a lámpát.


Amúgy nálunk olyankor nagyon durva ez, ha nem tududnk vmiért nap közben kimenni...ki kell őket vinni minden nap, szinte bármilyen idő van, akkor nincs ezzel baj, legalábbis nálunk..:-)

2013. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A teljes sötétet kevés gyerek bírja. Nekünk pici konnektorba dugható gyenge fényű lámpánk volt a gyerekszobában, aminek volt egy fényérzékelője és sötétben magától felgyulladt.
2013. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt van egy hosszú válasz egy pszichológustól, talán hasznos lesz, lehet hogy ugyanaz van a háttérben: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2013. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
31%

túlságosan féltitek a gyerekeket. amikor mi voltunk gyerekek, mondták, hogy menjünk aludni, és mentünk is. nem kell könyörögni, hogy kérlek aludj.

Vidd be a szobájába, csukd be az ajtót. Hisztizik 10 percet, aztán alszik. Következő nap már csak 5 percet fog hisztizni. Utána meg 1 percet sem. Szoba ajtót be kell zárni, fél óra után miután alszik kinyithatod.

ha nem foglalkozol vele, ugyis aludni fog

2013. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy legyél következetes.

A helyedben beraknék egy éjszakai lámpát, valamint a plafonra felragasztanék foszforeszkáló csillagokat :)


Az is kérdés, hogy a gyerek mennyire van távol tőletek? Ha pl. hallja a megszokott zajaitokat, nyugodtabban elalszik, mintha teljes csendben kell lennie.


Megoldás lehet az is, hogy elalvás előtt mesélsz neki egyet, majd bekapcsolod a magnót és egy mesét játszol, esetleg mindennap ugyanazt, amit szeret. A nagyobbik gyerek még ma is a vuk-ra alszik el, így kb. 10 év után, annyira szereti :)


Az is lehet persze, hogy nem fáradt, amikor aludni viszed - ne hagyd délután aludni, estére így fáradtabb lesz.


A büntetés soha nem jó megoldás - a gyerekben félelmek, komplexusok alakulhatnak ki. Ne zárd be a szobába, különben akár klausztrofóbiája, stb. is kialakulhat. Következetesen kell viselkedni, az a fő.

2013. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!