Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen hatással van a gyerekre...

Milyen hatással van a gyerekre, ha üvöltözik vele a szülő és olyan dolgot vár el tőle amit képtelen megcsinálni ("ha nem lesz kész/nem csinálod megpofozlak szöveg")?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted???
2009. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Idegbeteg lesz!!!!
2009. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt érik el hogy még azért sem fogja csinálni a kért dolgot.Képzelje el a szülő h.vele is így bánnak!Szép szóval,biztatással többre mennek.Nekem két gyerekem van,15és6 évesek,ha nem akarják csinálni amit kérek szoktam mondani nekik h.legközelebb én sem csinálom amit kérnek.A pofozás szöveg már elavult,hatásosabb a büntetés,eltiltás.Ha meg csinálja a kért dolgot akkor jöhet a jutalom,ami egy puszi is lehet,sőt.
2009. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs gyerekem, de elgondolkoztam, hogy hogyan nevelném.

Üvegbúrában, mint engem, aztán majd adja az élet a pofonokat,

vagy azt mondanám, hogy nézd meg mennyit tanult, melózik X, ezért ő ezt eheti, itt üdülhet, ilyen a kocsija, megvan az anyagi biztonsága, stb, és itt van Y, vagy éppen én... és ezért kettes jegyért üres kiflit kapsz, ötösért meg rántott húst.

vagy hogy neveld ???


a szüleid tehetetlenségükben üvöltöznek veled (ami rossz módszer), mert ők már látják előre, hogy aki nem hajt, nem fog megélni, aki nem önállósodik, az egész életében egy anyámasszony katonája lesz, aki nem szokja a munkát, az felnőtt korában már nem fogja megtanulni, és lecsúszik.


Ha veled üvöltöznek, mondom, nem jó módszer, de gondolkozz el rajta, miért csinálják. Talán belátod, hogy nem rosszat akarnak neked.

2009. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
velem állandóan mindenért kiabálnak, ostják rendesen a pofonokat (de inkább fejbecsapnak). Úgy érzem én is egyre agresszívabb leszek, de vissza tudom fogni magam, és még egyenlőre semmi miatt nem ordibálok, csapdosok. De ha így megy tovább, elöbb utóbb nagyon kiakadok. És sztem nem az én hibám, év végén 3 db 4esem volt, az egyik a magatartás. És csúnyán le lettem szidva. Pedig tudják, mennyit tanultam! Nem bulizok, nem iszok, nem cigizek. Nagyon ritkán vagyok szemtelen, nem lázadok, nem durcáskodok. Nem tudom mi a baj velem :S
2009. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem folyton üvöltöztek kiskoromban, meg néha apám fel is pofozott, ha nem bírtam megenni az összes ételt, amit elém raktak. Az eredmény: 165 cm magas vagyok, 43 kiló, bár pár éve már jobb az étvágyam, mint régebben, mégis hiába eszem akármennyit, nem hízom, pedig nagyon szeretnék.
2009. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Engem allandoan vertek kiskoromban, kutyakorbaccsal is, az lett az eredmenye hogy immunis lettem az utesekre, egy ido utan szemberohogtem anyamekat, es kozoltem hogy uss meg...a magas fajdalomkuszobom talan ennek koszonheto...de nem tudom.
2009. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek is uvolteni fog, mert azt hiszi csak ugy erhet el bizonyos dolgokat. Aggresziv lesz.
2009. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az anyám mindig vert és üvöltött. Ha nem csináltam azért, ha megcsináltam azért. Szerinte rosszul csináltam meg ami lehet, hogy igaz de én igy tudtam. Ha váetlen az jó volt amit csináltam akkor talált mást. Azt érte el, hogy egy idő után nem csináltam semmit. Minek csináljam ugyis pofan és büntetés, üvöltés a vége.

Szerintem az az ember aki tehetlen az üvölt és csapkod, és itt nem csak a szülökre gondolok. Ez a saját tehetetlensége leplezése.

2009. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megcáfolnám, h agresszív lesz tőle az ember. Én inkább depis lettem és túl érzékeny, különösen rosszul bírom a stresszt és persze elég sokat idegeskedem, kicsi az önbizalmam és könnyen megbántódom. De nemtom, lehet ez csak velem van így...
2009. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!