Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az csecsemőkori idegrendszeri...

Az csecsemőkori idegrendszeri éretlenség minden esetben együtt jár a későbbiekben autizmussal, hiperaktivitással, figyelemzavarral vagy egyéb más betegségekkel? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 16:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy teljesen gyógyítható?
2013. ápr. 9. 16:51
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem feltétlenül. Lehet az ok "csak" átmeneti oxigénhiány, vagy valamilyen születéskor jelentkező probléma. Fejleszteni mindenképpen kell, de közben árgus szemmel figyelni a gyereket, mert igenis LEHET egyéb ok is a háttérben. (Nálunk a kicsi korban idegrendszeri éretlenségnek titulált valamiről bizony kiderült, hogy autizmus.)
2013. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És mi utal a csecsemőkori idegrendszeri éretlenségre? Hogy tudják ezt ilyenkor diagnosztizálni?
2013. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Koraszülöttként, ráadásul oxigénhiányosan születtem (voltak egyéb problémák is).

Nem tudom, hogy a genetikai problémák okozzák a születési nehézségeket, vagy a szüléskor fellépő problémáknak okozzák az autizmust. Mindenesetre én aspergeres vagyok, és az ilyesmi fejletlenség jelentősen növeli az ADHD és az ASD kockázatát.


Csecsemőkorban nem tudják diagnosztizálni az autizmust - vagyis nem kellő bizonyossággal (így nem adnak diagnózist "gyanúra"). A fejlesztés nem árthat meg.

(Egyébként olvastam egy új módszerről, ami már születéskor nagy pontossággal megállapíthatóvá teszi az autizmust a méhlepényből. Ha ez a módszer elterjed, jobb lesz a helyzet.)

2013. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!