Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyuka/szülőtársaim? 1. Három...

Anyuka/szülőtársaim? 1. Három éves a fiam, Kb.4 hónapja, ha valami nem úgy van, ahogyan ő szeretné, a dühét úgy vezeti le, hogy engem és a férjemet üt és rugdos, a következő szavak kíséretében:utállak, végeztem veletek, takarodj innen, buta vagy.

Figyelt kérdés
(mi nem beszélünk így vele, sem egymással, a vitáinkat is magunk között intézzük el az urammal).Sem a mesemegvonás, játékelrakás, menj a szobádba gondolkodni, ezt nem teheted meg kisfiam a szüleiddel, nasimegvonás nem segített. Adalék, hogy a lányunk 3 hónapja született, de ő ezt már előtte elkezdte csinálni, ha valami nem úgy van, ahogyan ő szeretné. Verést ne ajánljatok, azt én nem csinálom (engem kiskoromban gyakran megvert anya, néha ok nélkül is, és még mindig élénken emlékszem rá). Mit tegyünk, nagyon el vagyunk keseredve.A bölcsiben mintagyerek.Alapvetően jó humorú,imádja a könyveket,dinókat,sárkányokat,legókat,kirakókat.A kicsire és néha rákiabál,hogy utállak Blanka,de inkább puszilgatni szokta. 2.Ehhez társul,hogy senkinek nem hajlandó köszönni,pl.liftben lakótársaknak,és olyan is volt már,hogy kiszállt valaki a liftből,és rávágott a táskájára,de olyan is,hogy idegeneknek mondta,hogy buta vagy.3.Ami még fájó pontunk,hogy nem engedi magát szeretgetni.Van valakinek ilyen gyereke?Mi imádjuk őket,picinek (is) állandóan puszilgattuk,dajkáltuk őt,16 hónapos koráig szoptattam,külön szobában altattuk,soha nem akart köztünk aludni,de én 1 éves koráig vele egy szobában aludtam.Mindig eltol magától bennünket.Annyira rossz érzés,hogy szeretnéd mindig ölelgetni,mert már 10 évesen úgysem fogja hagyni,később meg pláne nem,ő meg már pár hónapos korától nem tűri ezt.Tudom,hogy nem ismertek minden részletet,de kívülállóként hátha van 1-2 jó ötletetek.Úgy érezzük,bármit teszünk,hidegen hagyja,finom magyar szóval élve tojik ránk.Segítsetek.

2013. júl. 3. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a büntetés mindig olyan legyen aminek köze van a rosszasághoz.

azzal, hogy elteszel pár játékot, nem büntetheted azt, hogy agresszív mert nem érti még az összefüggést.

szerintem ilyen esetben egy dolog hatásos, nálunk legalábbis ez vált be:

amikor ütni vagy rúgni próbál, jó erősen megfogom a kezét/lábát, kicsit fájjon is neki és határozottan rászólok, hogy ilyet nem szabad, anyának ez fáj! nem ütünk/rúgunk.

ennyivel el is van intézve. enyém is szoktott ilyet, úgy 2-3 hetente előfordul, mindig akkor mikor az ovis stressz kijön rajta (enyém 3,5 éves)

egy neves pszichológus azt ajánlja, hogy az "ilyen" gyerekeknél nyugdtan alkalmazzuk azt, hogy kijelölünk egy nagyobb plüsst stresszlevezetőnek :)

mikor látod, hogy kezd elvadulni akkor vidd oda a plüsst és kérd meg, hogy ahogy bírja üsse :)

állítólag nagyon jó, mi is kipróbáltuk, bár nálunk az ovi utána foci hozta az igazi megoldást minden hasonló problémára, fél óra rúgdosás és teljesen kijön belőle minden feszültség :)


2. miért nem köszön? ha szégyenlős akkor hagyd egy kicsit rá, köszönj helyette, mond el, hogy nagyon szégyellős mostanában, elnézést kérsz.

ha csak dacból akkor kicsit cukkolhatod, pl. úgy látszik megnémult a gyerekem, nem baj, legalább csönd lesz, általában a dacnál bejön ha ellenkezőjét mondod mint amit szeretnél, mert így ő is az ellenkezőjét csinálja és meg is van a kívánt hatás :D


3: teljesen normális ez is :) vannak ilyen gyerekek. enyémet se lehet ölelgetni, ha arra vágyom akkor megkérem, hogy ő öleljen meg, mutassa meg mennyire szeret, adjon puszit, stb. de nem szereti ha letámadom, túl elfoglalt, játszana, uncsi a szeretgetés neki :D persze esti mese után jól megdajkálhatom meg mikor sír valamiért :) vagy jó alakalom lehet erre, ha elkapod, megcsikized, belefújsz a pocakjába, közben jól meg tudod dajkálni :)

2013. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez testvérféltékenység. Persze, hogy hamarabb kezdődött, mint ahogy a kicsi született, hiszen előtte is tudta, hogy terhes vagy. Képzeld el, hogy egy este a férjed eléd áll, és azt mondja neked, hogy ezután is úgy fog szeretni, mint eddig, de mostantól lesz egy második felesége is. Mit éreznél? Ezt éli át most a kisfiad is. Dühöt, csalódottságot, tehetetlenséget. De olyan kicsi, hogy verbálisan még nem tudja kifejezni az érzéseit. Ezért agresszív. Van olyan gyerek, aki magába folytja, van aki kiadja, de mindegyik féltékeny kezdetben a testvérére. Ha nem lenne az, az lenne a baj, mert az, azt jelentené, hogy nem alakult ki köztetek a kötődés. Legyetek türelmesek és próbáljatok külön időt tölteni vele, úgy, hogy közben nem szaladgálsz a kicsihez. Pl. amíg alszik menj ki vele egy órára a játszótérre, érezze, hogy most csak rá figyelsz. Az, hogy nem köszön ennyi idős korban természetes. A testi közelségre viszont szüksége van, még ha látszólag elutasítja is. Próbálkozzatok akkor, amikor nagyon fáradt, félálomban van esetleg beteg. Van egy könyv, ami külön foglalkozik ezzel a kérdéssel, Dr. Ross Cambell: Életre szóló ajándék (Hogyan szeressük gyerekeinket?)
2013. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az is bántja, hogy neki bölcsiben kell lennie, amíg te otthon vagy a kicsivel? Simán fokozhatja ez nála az amúgy is jelen lévő féltékenységet. Az utállak meg egyéb kifejezéseket is valószínűleg a bölcsiben szedte össze.

Az, hogy ne köszön, önmagában nem tragikus, az ennyi idősek jó része nem szeret köszönni. Minden alkalommal figyelmeztessétek, előbb-utóbb csak elkezdi. Az már nagyobb baj, hogy idegenekkel durvul, de a megoldást nem tudom. :(

A szülő megütése szigorúan tilos!!! Sajnos nálunk is megesik szélsőséges esetben, én olyankor azonnak bezárom a nappaliba (gyerekrács van csak ott, szóval látom, mit csinál), és 3 perc "gondolkodás" után jöhet ki. Elég lágyszívű vagyok, de ebben a kérdésben zéró tolerancia van nálunk.

Arra, hogy nem hagyja magát szeretgetni, nem tudok mit írni, sajnos.

2013. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt hogy csapkodot felém a lányom vagy a testvéreit harapta ütögete ere én büntibe rakom ,és nem foglalkozunk vele .gyorsan leszokott rola .
2013. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Testverfeltekenyseg.

Nem tudod megoldani, hogy kiveszed a bolcsibol? Mert biztosan tudja, hogy otthon vagy a tesojaval, o meg ugye ebbol ki van zarva, lehet, hogy ez is lecsapodik rajta.

Jo otlet a kezlefogas, es szerintem az meg nem lenne veres, ha olyankor egyet racsapnal a kezfejere. Bar ha annyira ellenzed, akkor ne csinald, mert megerzi a vivodasodat.

Esetleg ha nem javul a helyzet, nevelesi tanacsadoban kerhetsz segitseget.

2013. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!