Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan értessem meg 2 és fél...

Hogyan értessem meg 2 és fél éves lányommal, hogy ne hisztizzen, ha nem kap meg valamit azonnal?

Figyelt kérdés
4hónapja egyszerűen nem tudok neki parancsolni.4hónapja született a huga,de egyáltalán nem hanyagolom el,sőt nagyon figyelek rá még akkor is ha a kicsi sír.Úgy érzem nagyon elrontottam valamit.Veri magát a földhöz és sikít ha azonnal nem találom meg valamelyik játékát.Nagyon kiborít ezzel a sikítással és ha látja milyen ideges vagyok még jobban siskít.Egyszer rácsaptam a fenekére de semmit nem ért.
2007. szept. 24. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
El lehet-e várni 2-2,5 éves korú gyermektől,hogy türelmes legyen?
2007. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
94%
nos ezt a választ úgy vedd hogy én még csak 13 vagyok vizont a szomszédomnak mos született még egy gyereke a nagyobbik most 4 éves sokat játszok velük és ő ez úgy oldotta meg hogy nagyon sok mindent ő és a nagyobbik lánya eggyütt csináltak a kicsi körül.pl.ha a kicsi sírt akkor a nygyobbik lányával eggyütt vigasztalták meg eggyütt játszottak 3 és amikor a kicsi aludt vele külön is játszott. szóval lények hogy a nagyobbik nelegyen féltékeny a kicsier.mondjuk kérjük meg hogy adja oda neki az ő játékát stb. nem tudom hogy segít e nálluk bevált ha nem segít akkor bocsi
2007. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
öö
2007. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem még nincs családom, de a bátyámnak a kisfia is túlment ezen a hisztis időszakon, mivel együtt laktunk mint egy nagy család sokat tanultam tőlük. Volt úgy, hogy elmentünk a hegyekbe kirándulni és a kicsinek nem akaródzott velünk jönnie elkezdett vergődni, bőgött, kiabált meg a többi, de mi úgy tettünk mintha ott sem lenne lassacskán sétáltunk el tőle, már alig láttuk, aztán gondolt egyet és elkezdett bandukolni utánunk. Hagyd őtt hagy kinlódjon magának, majd megunja és abbahagyja, csak sajnos ehhez idő kell. Nem szabad engedni, hogy az legyen, amit ő akar, mert akkor rá fog nőni a fejedre és akkor véged van, csak rosszabb lessz.
2008. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél következetes,és minél több mindenbe vond be a pici körüli teendőkbe.
2008. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs két gyerekem, viszont van egy 3 éves kislányom és nagyon hisztis és raplis. Ha nem úgy van és nem az van, amit ő akar akkor elkezd sírni, csapkodni és dobálni. Ha megemelem a hangom akkor már azért is elkezd sírni. Ritkán csapok a fenekére egyet, de már akkor megbánom amit tettem. Szóval aki tényleg tud segíteni ebben a kérdésben én is szívesen fogadom a tanácsát.
2008. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt látja, hogy ha a huga sír akkor figyelsz rá és megeteted tisztába teszed stb. és lehet, hogy ő is azt hiszi, hogy így eltudja érni amit akar szerintem így próbálja magára kelteni a figyelmet. Amikor hisztizik akkor ne figyelj rá.(és ne csapj rá a szájára vagy a segére mert ez nem jó megoldás mégis sokan ezt teszik) Legyél többet a gyerekekel amit a 13 éves csaj mondott az szerintem jó ötlet próbáld ki =)
2008. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha egyáltalán nem reagálsz rá, amikor hisztizik. Vidd be olyan helyiségbe, ahol szőnyeg van, és nem eshet bántódása, ha a földhöz veri magát, aztán ne foglalkozz vele tovább. A hiszti figyelemfelhívás, ha nem kap figyelmet vele, pillanatok alatt leszokik róla. Azt meg egyértelműen tudatni kell vele, és be is kell tartani, hogy ha szépen kéri, van játék, ha hisztizni kezd, nincs. Lehet "sokkolni" is a kölyköt, többször előfordult már, hogy én is elkezdtem visítozni és a földhöz verni magam a hisztiző gyerek mellett. Annyira meglepődnek, hogy azonnal kiesnek a szerepükből, és elfelejtik a hisztizést.
2008. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. pont: ne kényeztessük el.

az a gyerek aki mindent megkap, később gondjai lesznek a beilleszkedéssel.

2008. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!