Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagáltok, ha játszótéren...

Hogy reagáltok, ha játszótéren/játszóházban idegen felnőtt rászól a gyereketekre? Kiakadtok?

Figyelt kérdés

Elmentem a gyerekemmel játszóházba. A lányom 5,5 éves, azt gondoltam, már nem kell folyton mellette ülnöm, és kimehetek egy kávéra. Hát jön ám utánam a lányom, hogy az egyik fiú állandóan ütögeti. Mondtam neki, hogy ne játsszon ott, ahol az a fiú van, elég nagy a játszóház, de azért bementem vele.

Hát látom ám, hogy a lányom bárhova megy, az a fiú megy utána. Felment a 2 méteres csúszda tetejére, és a kisfiú elkezdte löködni, majdnem leesett. Rászóltam, hogy most már ebből elég.

Erre mellettem elkezdett velem üvölteni egy nő, hogy mit képzelek én, hogy rászólok az ő gyerekére, ő az anyja, az az ő dolga. Mondtam neki, hogy akkor vajon miért nem szól. Hát ő most szól, és jegyezzem meg, hogy ne merjek más gyerekére rászólni, mert az az anyja dolga. Én meg mondtam neki, hogy én meg annak a gyereknek az anyja vagyok, akit bántanak, és nem fogom engedni, hogy kitörje a nyakát, mert az ő gyereke lelöki. Na, erre meg azt mondta, hogy nem igaz, mert az én gyerekem löködte az övét.

Erre az lett, hogy mind a két gyerek elkezdett sírni. Gondoltam is, hogy nem csoda, ha ilyen a gyerek, ha az anyja is ilyen.

Volt már olyan, hogy az én gyerekemre is rászóltak, én nem csináltam nyilvános patáliát. Az egész játszóház minket nézett, elég ciki volt.

Azt hiszem nem is megyek oda többet.

Vagy csak én gondolom, hogy rászólhatok más gyerekére, ha az nem tud viselkedni?


2013. júl. 27. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rá bizony. Nem óvodás vagyok hogy menjek anyucinak árulkodni. Ha esetleg odajön rákèrdrzni szivesen megosztom vele a gondolataimat. Nehogy már te ne menj oda többet, emelt fővel kell lejátszani az ilyen piti meccseket.
2013. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már neked legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

Amúgy nekem szóltak már rá a gyerekemre, pont nem figyeltem, jogos is volt mert butaságot csinált, odavetettem egy köszit...

Szóval ha jogos, akkor nem csapok patáliát.


Viszont a jelenséget ismerem, sajnos vannak ilyen anyukák és egyre több.

2013. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad.
2013. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Az egyik ismerősök kisfiát meglökte egy másik nagyobb fiú. Otthon az apuka megtanította verekedni a gyereket. Konkrétan az volt a dolga a fiának hogy a száj és az orr közé üssön ököllel. (Most itt ovis gyerekekről van szó. Gondolj bele!) A következő játszótéri alkalommal megint bántotta a nagyobb fiú a kisebbet és apuka a fiára rászólt, hogy akkor kezdheti. A kicsi fiú jól becélzott a nagynak. A nagy sírva fakadt. A szülő felugrott, hogy ez mi volt? Hát elmesélték, hogy a kicsit állandóan fellöki a nagy és most a két gyerek szépen egymásközt lerendezte a dolgot.
2013. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TKI Ibolya ***** válasza:
76%

Nálam alap szabály,hogy nem szólok más gyerekére!DE ha látom,hogy bántja a gyerekemet akkor én sem hagyom szó nélkül! Egyébként a gyereknek is meg kell tanulnia megvédeni magát! Persze ha ütik a gyerekem közbe lépek!


Te is jól tetted!

2013. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha arról van szó, hogy egyik gyerek bántja a másikat, vagy balesetveszélyről van szó, nyugodtan szólhat bármelyik szülő, vagy aki éppen a gyerekekkel van. Ebből állandó konfliktusok vannak minden játszótéren, de nyilván vannak anyukák, akik úgy érzik, az ő csemetéjük szent és sérthetetlen, és a kis lelkének árt némi irgum-burgum. Szerintem pedig, sokkal nyomatékosabb, hogyha egy idegen felnőtt szól a gyerekre.
2013. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En is raszolok mas gyerekre, vannak olyanok akik lesik, hogy a szulo melforduljon es maris rosszalkodik, es amikor visszanez a szulo ujra jogyerek. En bizony ilyenkor kozlom, hogy nalam sem elfogadott ez a viselkedes, hagyja abba. Ilyenkor meglepodnek a gyerekek es bizony rajonnek, hogy felesleges probalkozni. Es ez az osszes anyukara igaz a jatszoteren, mindenki szol a masik gyerekre, ha a szulo nem figyel. Mert attol, hogy nem engedem, hogy megdobja kovel a lanyom semmi lelki baja nem lesz. Es pont azz ilyen gyerekekbol lesz kesobb az aki megveri tanarat, mert azt hiszi o serthetetlen barmit megcsinalhat, anyuci vagy apuci ugyis megvedi
2013. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha megbizonyosodtam róla,hogy valóban a másik gyerek a "hibás"! Mert a gyerekek azért olykor szeretnek túlozni és lehet,hogy amit én látok, az már esetleg egy olyan dolog következménye, amit az én gyerekem kezdeményezett!
2013. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar ha más is rászol valami olyat csinál amit nem szabad .gyerekem .
2013. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 IREB válasza:
100%

Mis kerültünk már hasonló helyezbe játszótéren. Egy 4 éves fiúcska tisztán utálatból homokot szórt a 20 hónapos lányom arcába és erővel fellökte. Előtte meg is jegyezte a lányomnak, hogy utállak menj innen! (a lányom nem is szólt hozzá, csak szorgosan lapátolta a homokot a homokozóban) Amit hallottunk is, de én sem vagyok az aki egyből ugrik az ilyenre. Aztán tett egy kört a homokozóba, és lendületből nekiugrott a lányomank. Mi meg a férjemmel azzal a lendülettel ugrottunk. Én felkaptam a lányomat, a férjem leszidta a fiúcskát, hogy nem szabad a kisebbet bántani. Erre megszólalt a fiúcska padon ülő anyja (aki végig látta, hgoy mi történt), hogy talán inkább hagyjuk rá a saját gyereke nevelését!!! A férjem meg a nő szóváltásba keverdtek, mert a fiúcska anyja nem tudta elfogani, ha a gyereke rosszat tesz és ő nem fegyelmezi, akkor bizony számoljon vele, hogy a bántalmazott gyerek szülei fogják helyette az megtenni.

Én fordított helyeztben (ha az én gyerekem bántja a másikat), tuti kikapom a homokozóból és vége a játéknak mert nem tud normálisan játszani.


Megjegyzés: pedagógus házaspár vagyunk és az ilyet nem tudjuk szó nélkül tűrni.


Jól tetted, hogy rászóltál a gyerekre! És én is meg mondtam volna az anyukának, hogy ha nem tudja megnevelni a gyerekét, akkor ne csodálkozzon, ha más megteszi helyette ilyen helyzetben.

2013. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!