Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy szót...

Hogyan vegyem rá, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
4 éves kislányom neveléséhez szeretnék tanácsokat kérni. Itthon még úgy ahogy átlagos magaviseletűnek mondható, nem egy angyal, de nem is égetni való. Az óvodában viszont teljesen meg van vadulva. 1 évet járt egy olyan óvodába ahol elfogadott volt a verekedés, és semmilyen hasznos foglalkozásban, tanításban nem volt része. Hála az égnek sikerült átkerülnünk egy új óvodába, de az egy év alatt tanult viselkedés mintát is átvitte magával. Félek, hogy megfogják bélyegezni és ő lesz A problémás gyerek. Lehetőleg olyan írjon, akinek sikerült jó irányba terelni az elkanászodott csemetéjét. Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. okt. 1. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk más miatt, de volt ilyesmi.

Szóval, a következőt tettem:

Megbeszéltük, hogy milyen viselkedést kerüljön, és mit tegyen helyette. Bevittünk az oviba egy párnát, azt verhette, püfölhette, ha rájött. Eleinte egy, később két kitűzött cél volt: 1. ne bántalmazzon másokat 2. ne rombolja az alkotásaikat

Ha ezeket (és csak ezeket) teljesítette, akkor aznap kapott valami apró jutalmat (vagy választhatott, hogy jó pontokat gyűjt egy nagyobb jutalomért, amire nagyon vágyott).

Minden nap, amikor mentem érte, megkérdeztem, hogy tartotta-e a kitűzött célokat. Megkérdeztem az óvónőket is. Ha nem, akkor nem volt jutalom (de büntetés se).

Ha másban viselkedett rosszul, azzal nem foglalkoztam, csak a kitűzött célokkal. Max. megbeszéltük, hogy mit kéne, de ha pl. evés közben a székre állt, azért nem volt jutalommegvonás, hiszen ez nem volt kitűzött cél.

És ezt így módszeresen hetekig, hónapokig. Minden nap reggel, délután megbeszélés, önellenőrzés, óvónőktől visszajelzés. Kb. 2-3 hét alatt megszűntek a viselkedési problémák, de csináltuk még vagy 2-3 hónapig. (Amíg a nagy jutalom meg nem lett a végén.)

2013. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Elvben: ezt elmondod az ovónőknek. És innentől az ő dolguk, hogy viselkedik (értsd: mit engednek meg neki) bent, és a te dolgod, hogy mi csinál otthon.
2013. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen jó, hogy van a ki képes szövetségesként kezelni a gyerekét egy viselkedési probléma megoldásánál. Nem azon gondolkodik, mivel büntesse meg, hanem hogy hogyan tud segíteni neki a kívánt változás elérésében.

Nagyon örülök, mikor ilyet olvasok. Követésre érdemes módszer!!!

2013. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!