Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg akkora bűn, ha a...

Tényleg akkora bűn, ha a szófogadatlan gyerekemet indokolt esetben fenéken csapom, megtekerem a fülét, vagy kicsit nyakon ütöm? Hangsùlyozom, nem durván csak hogy észhez térjen.

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 21:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
a fenékre csapás szerintem nem, de a fülét sosem csavargatnám (valahogy ez eszembe sem jutna) de nyakon se vágnám.
2013. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem bűn, de majd a mostani "hagyjunkmindentagyerekrehogynesérüljönapicilelkecskéje" anyucikák jól lepontoznak.
2013. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 10inchhero válasza:
68%
hát én nemrég "nőttem fel", és szerintem azért neveléshez 1-1 pofon kellhet. Nem voltam rossz gyerek -sőt..-, de 1-2-szer én is kaptam és megtette a hatását. Nem is értem, miért sorolják már-már a családon belüli erőszakba... (meg is látszik a 14-16 éves korosztályon, hogy nincsenek nevelve)
2013. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem bűn, csak ebből a gyerek azt tanulja, hogy a konfliktusait erőszakkal oldja meg, tehát innentől nem kérheted számon rajta azt, ha mondjuk nyakon vágja majd az osztálytársát, ha olyasvalamit tesz, ami neki nem tetszik. Az erőszak erőszakot szül, ennyi.
2013. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Engem szüleim jobban "kézben" tartottak, sokkal szigorúbban neveltek és becsületes ember lettem. A fiammal sokszor nem lehet bírni es sokan csodálják a türelmem. 12 év alatt kb 5 ször csaptam rá (nem durván!)de már támad, fenyeget az apja....
2013. okt. 12. 21:36
 6/27 anonim ***** válasza:
42%
Az utolsónál a pont. Az erőszak erőszakot szül.
2013. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
1-1 ilyen esetet en sem itelek el, csak en gyerekkent ilyenkor inkabb csak anyam tehetetlenseget lattam, ertettem, nem a buntetest. Szoval, nagy hatast, a dolog lenyeget tekintve nem tett ram. En inkabb a hideg vizes arcmosast javasolnam, az nem annyira eroszakos, es kicsit kibillenti ot a hiszteriabol. Egyebkent meg kozold vele, hogy majd akkor beszelgettek, ha megnyugodott, addig hadd verje magat a foldhoz, idovel megunja, ha latja, hogy nem vezet celra.
2013. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Na látod, pontosan erről van szó. Téged is "jobban kézben tartottak", ezért te is így neveled a gyerekedet. Nem lenn egyszerű szép szóval hatni rá. Esetleg leülni és megbeszélni vele a viselkedését. Vagy megvonni tőle dolgokat. Kismillió módszer van a nyakon csapáson meg a fenékre ütésen kívül.
2013. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem bűn. Az pedig csak mese, hogy ettől a gyerek agresszív lesz. Régen nem csak a fenekére csaptak a gyereknek, de jól el is verték, mégsem lettek az emberek agresszívak, verekedősek.

Még azok közül sem mind, akiket okkal-ok nélkül állandóan vertek.

Csak ma mindent rá kell hagyni a gyerekre.

2013. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

Kis millió módszer? Ha csak beszélsz a gyereknek, akkor azt nem veszi komolyan. Ha pedig megtiltasz neki valamit, akkor a legtöbb esetben a szülőre haragszik, de továbbra is csinálja,amit akar.

Ezért van annyi viselkedni nem tudó, neveletlen gyerek.

2013. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!