Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudom feldolgozni?...

Hogyan tudom feldolgozni? Megjött a szakvélemény.

Figyelt kérdés
Ma vettem készhez a szakvéleményt, amit a pszichiáter adott a gyermekemről. Bene az áll, hogy a fiam transzexuális. Igazából a vizsgálatok a depresszió miatt kezdődtek el, mert elég introvertált lett az utóbbi egy évben, s ezt kapom a kezembe.
2013. okt. 29. 20:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Erre egyáltalán nem számítottam.
2013. okt. 29. 20:21
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt valami jele ennek? Észre vettél ezzel kapcsolatban valamit? Mennyi idős?
2013. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadnod,mert ezért depressziós,mert nem tud vele mit kezdeni, pedig a génjeiben van,és még csak nem is tehet róla.

Először neked kell feldoölgozni,és utána segíteni neki is,mert akármilyen,akkor is a gyereked.Te meg az anyja vagy.Nem lesz könnyű.

2013. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én már belegondoltam ebbe többször, még a lányom születése előtt is.

Mondjuk nálunk ez az eset nem áll fent, de ha a lányom leszbikus lenne, vagy transzszexuális, akkor is teljes mértékben elfogadnám.

Igaz, én nagyon liberális gondolkodású vagyok, elfogadok mindenféle másságot. Ha te nem ilyen vagy, nehezebb lehet, de ettől ugyanúgy a gyereked marad, az, aki eddig volt. Tudom, ez közhely, de igaz.

Most gondolom sokként ért a hír, adj magadnak időt arra, hogy megemészd a dolgot és ha szükségét érzed, beszélj róla bárkivel. A pároddal, barátokkal, vagy a fiaddal.

Neki sem lehet könnyű, sőt, lehet, hogy nehezebb elfogadnia saját magát, mint neked. Segíts neki.

Most derül ki igazán, ki áll mellette.

2013. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Előzménye nem volt, illetve csak annyi, hogy iskolát váltottunk.
2013. okt. 29. 20:29
 6/20 anonim ***** válasza:
Fogadd el,ő a fiad.Egyébként nem volt jele?
2013. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És tényleg az? a fiad mit mond?
2013. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azt tudtam, éreztem mint édesanya, hogy belsőleg lányosabb, mint más fiúk. Viszont az álmaimban nem gondoltam, hogy ez lehet. Szereti a lányos színeket, de öltözködése nem volt soha nagyon csajos. Viszont most 15 évesen szemembe nem merte mondani, de elmondta a kezelő orvosának, hogy belül lány. Azt nem értem miért halogatta eddig?
2013. okt. 29. 20:40
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nem könnyű a helyzet, de ahogy előttem is írták, csak az a lehetőséged van, ha ezt feldolgozod.

Kíváncsi vagyok (nekem is van fiam), hogy mit takar, amit írtál, hogy „lányosabb”… pl. mondjuk inkább lányokkal játszott kiskorában? Vagy érzékenyebb a többi fiúnál? Nem érdeklik a fiús harcos játékok?


Most a fiúkhoz vonzódik? Vagy még nem beszéltetek erről a dologról?

2013. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a pszichiátertől kérnék segítséget abban, hogy hasonló cipőben járó fiatalok szüleivel felvehessem a kapcsolatot. Biztosan vannak ilyen csoportok. Ne egyedül nézz szembe ezzel.
2013. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!