Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Végső elkeseredés, ez az a...

Végső elkeseredés, ez az a helyzet amikor teljesen tönkre megy egy család? Nincs segítség? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gyermekem öt éves lesz autista, egy éve van diagnózis, nagyon súlyos és komoly alvásproblémái vannak ami mindig fent állt születésétől fogva. Újszülöttként 15 perceket aludt, majd órákig fent volt kipihentnek tűnt, és ordított. Egy éves koráig így aludt, utána pedig, azóta sem alszik napközbe soha még is éjjel hajnali kettőkor alszik el, nagy nehezen tele van energiával, 3-4 órát alszik max 4-et és már ébren is van! Ki van készülve a család, a többi egészséges gyerkőc nem bírjuk már. Igen voltunk szakembereknél, de nem használ nála egy gyógyszer sem, pont az ellenkezőét váltja ki mindegyik, még jobban tombol már mindent megpróbáltunk! Végső elkeseredés!

2014. febr. 26. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőségetek, kérjetek segítséget nagyszülőktől, hogy hetente egyszer vállalják a kicsit ott alvásra. Kialvatlanok vagytok, fáradtak, és tehetetlenek. A többi gyerkőcnek is végig kellene aludnia legalább egy éjszakát.


Amúgy a hiperaktivitásán kívül miben nyilvánul még meg az autizmusa? Milyen tünetekkel kell szembesülnötök nap mint nap?

2014. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de erre mit lehet válaszolni?

Borzalmasan nehéz lehet a helyzetetek... Egy ismerősöméknek 4éves autista kisfiúk van. Csak csodálom Őket! Nekik tombol,tőr zúz és este bár elalszik a gyerek,hajnal 2kor ébresztő van,mert legózni támad kedve,ha nem az van jön a dühroham!

Kivülállóként persze mondhatná bárki,h.speciális intézményben jobb helye lenne a gyereknek, Anyaként ezt nem tudnám megtenni,de még csak tanácsolni sem!

Ahogy írod,jártok fejlesztésre. Esetleg csak heti 1-2 alkalom? Mert az ismerősömék így kezdték,most van folyamatban az ovi intézése,ahol kifejezetten autista gyerekek vannak.(egy másik autista gyermeket nevelő szülők tanácsára,ahol hihetetlen javulás vette kezdetét a gyerek fejlődésében!)

Az első fontos dolog,az összefogás! Amikor úgy érzed,nincs tovább,széthnullik a család,még inkább összefogni!

Merre laktok? Esetleg ha gondolod rákérdezek az intézményre(rendes nappali ovi,nem bentlakós!)és írok privit!

2014. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Nem tudom,h.a szakember alatt mit értesz...újból elolvastam a kérdésed. Jártok fejlesztésre? Milyen szinten van a gyermeked a hétköznapi dolgokban? Eszik egyedül,szobatiszta? Az ismerősöméknél ez is probléma volt és a fejlesztésre járva kb.2hónap alatt elérték,h.megfogja saját kezével a kekszet! Addig ez elképzelhetetlen volt!

Tényleg megpróbálnék segíteni!


3.válaszolónak: ha nincs gyereked,ne írj ilyen könnyelműen!

Ha van,akkor inkább próbálj meg tanácsot adni,ne egy ilyen odabökött mondattal még jobban bántani a kérdezőt! Nem kötelező ám minden kérdésre válaszolni,csak is unalom űzés céljából!

2014. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jelenleg az alvás probléma a súlyos, most már gonddal nem küzdünk, azaz nincsenek jelenleg autisztikus tünetek. Kap fejlesztést heti 3 óra logopédia és heti 3 óra gyógypedagógia, normál oviba jár, bár igaz, hogy négy és fél évesnek nem felel meg, de egy év alatt behozott 22 hónap lemaradást. Régebben minden autisztikus tünet meg volt, ekkor kaptuk a diagnózist is.
2014. febr. 26. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol kaptátok a diagnózist? Ott adták a gyógyszereket is? Valami gyógyszeres megoldás biztos van, csak meg kell találni a megfelelő szakembert.


Én azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg felvenni a kapcsolatot olyan szülőkkel, akik autista (hiperaktív) gyereket nevelnek. Talán ők tudnak segíteni, esetleg más is van/volt hasonló cipőben. (FB-n is vannak ilyen csoportok, többnyire zártak, de hátha itt is tud segíteni valaki a bejutásban.)

2014. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keressetek egy jó gyerekpszichiátert! A Heim Pál Delej utcai épületében szakmailag kiváló munkát végeznek! Én is azt mondanám, hogy gyógyszerrel kell megpróbálni, akár be kell fektetni egy hétre kórházba gyógyszerbeállításra. Sajnos nem mindig egyszerű megtalálni az a gyógyszer kombinációt, ami jó. Viszont én hiszek abban, hogy meg lehet és ebből a szempontból az autizmus mindig más, mint egy átlag 5 éves. (erősebb szerek megengedettebbek)

Napirendi kártyákat használtok?

Még a neurofeedback eljárásról jók a tapasztalatok autistáknál.

2014. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én gyermekem is autista, megértem amit éreztek. Egy ilyen helyzet nagyon nehéz. Nálunk egy év volt, amikor nem aludt napközben, akkor született meg a tesója, aki éjjel nem alud, a nagyobbik nappal, nehéz időszak volt. Most már iskolába készül, nála az agresszivitás és a hiperaktivitás ami nehézzé teszi a mindennapokat. Ahogy az előttem írók is mondták, próbálj meg családon belül segítséget kérni, már ha el marad a rokonokkal. Vagy vannak autista napközik, ha esetleg nem járna még gyermek közösségbe. Ha jár akkor beszélj a nevelőkkel, kérj tanácsot.

Én előre félek a nyártól mert 2,5 hónap szünet lesz :(

2014. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!