Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beteg gyerek vs az anya...

Beteg gyerek vs az anya idegrendszere? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A család teljesen széthúz, mindennapiak a veszekedések, különösen az anya részéről, aki így vezeti le a beteg felnőtt gyereke miatti feszültségét. Az anya teljesen kifordul önmagából, mert a beteg gyereke teljesen leszívja és kisajátítja. Mással nem jön ki, nem fogad szót, erőszakos, támad, harap. Se dolgozni, se ellátni magát nem tudja, szóval ez a felelősség egy életre szól. Az anya nem fogad el semmilyen segítséget, intézetről hallani sem akar, de tudja ő is jól hogy előbb-utóbb úgyis otthonba kell adni a gyerekét, mert 80 évesen nem fogja tudni "helyre tenni". Főleg a külső hatások miatt ilyen, mert akkor a környezete elítélni és úgy érezné, hogy megbukott mint anya. Inkább a mosolygós maszk mögött szenved ő is és az egész család.

Mit lehet tenni az ilyen anyával? Mitől lesz jobb, hogy ahelyett hogy fokozatosan beszoktatná egy otthonba, ahelyett majd az utolsó napjaiban bevágják a gyereket valahova egyik napról a másikra?


2014. márc. 6. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus kellene neki.
2014. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Van másik egészséges gyermeke a hölgynek? Szerintem ő (vagy ők) az egyetlen(ek), akik hathatnának rá, legfőképpen érzelmi alapon, hiszen nekik is szükségük van az édesanyjukra, de nem kapnak mást, csak egy önjelölt mártírt. Érzelmi zsarolás kell kőkeményen, ha már az észérvek nem hatottak.

És ha a társadalmi megítélés ennyire fontos neki, hogy amiatt nem tud lemondani a beteg gyermekéről, akkor talán azt se tudná elviselni, ha az lenne róla a külső vélemény, hogy rossz anyja a többi gyerekének.

2014. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki nincsen benne ebben az életben az csupán kívülről szemléli a dolgokat.

Nekem is van egy ilyen gyermekem,de soha nem tudnám intézetbe adni.

Ő is ugyanolyan gyermekem mint a többi.

Gondoljatok bele,Ti beadnátok a saját egészséges gyereketeket,ha egy kicsit más lenne mint az átlag?

Illetve pont,hogy Ő az aki sokkal több törődést is igényel.

Pillanatnyilag lehet sajnálni,elítélni stb. az anyát,de csak gondoljatok abba bele,hogy Ő nem csak ebben a pillanatban gondozta a gyerekét,hanem születése óta!

Az ilyen gyerekeknek rettenet kín lenne,ha megfosztanák az egyetlen biztos támasztól az életében.

Ugyanis Ők is ugyanúgy éreznek mint Ti és a többi egészséges gyerek.

Természetesen segíteni lehet az anyának,de ne úgy akarjatok Neki jót,hogy elveszitek a gyerekét!

Lehet,sőt biztosan furcsa ez Nektek,de ha elvenné valaki Tőle a gyereket most azzal kb. az őrületbe kergetné az anyát!

Bocsi,hogy hosszú lett,de valahogy az intézet kikerülésével kellene ezt megoldani.

2014. márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van ilyen napközi, ahova járhatnak beteg felnőttek is. Elfoglalják őket, szakképzett emberek vannak velük, délután pedig hazamennek. Felétek nincs ilyesmi lehetőség? Bár ha az anyán kívül mást nem fogad el, nem tudom, hogy ez lehetséges megoldás lenne-e. Amúgy milyen betegsége van a gyereknek?
2014. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Bár az én lányom még nem felnőtt(13éves),de minden nap iskolába kell vinni.

Ha nem bentlakásos Intézet,hanem valamilyen napközi,akkor azt ajánlom,mert az én lányom is imád menni.

2014. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, milyen lehet egy nő élete egy ennyire beteg, felnőtt gyerekkel, azt sem tudom elkpzelni sem, hogy milyen lehet a többi családtag élete így, úgyhogy tartózkodnék is a vélemény-nyilvánítástól. Szerintem ezt csak az tudja megérteni, aki hasonló helyzetben van, minden más csak okoskodás.
2014. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Utolsó válaszolónak köszönöm.

Teljesen igazad van,csak ezt így én nem akartam "kimondani".Nehogy sértődés legyen belőle:)

Szép napot Nektek!

2014. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szomszéd néni sem tudta beadni intézetbe!Csak azt kívánta mindig,hogy előbb haljon meg a gyermeke.Közel 40 évesen halt.Az édesanyja is nemsokára követte.

Vannak még gyerekek?

Ők hogy viszonyulnak a beteg testvérhez?

2014. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!