Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, egy rossz gyerekkel...

Szülők, egy rossz gyerekkel mit lehet csinálni? Ilyen helyzetben hogy próbáljak javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én reagálom túl, nem tudom. De segítséget szeretnék.

Már reggel kezdődik a cirkusz. Bármit csinálok, vagy viszek neki reggelire, az nem jó, odaadja a kutyának, bedugja a párnák közé, vagy egyszerűen csak dobál vele. Az iskolába sosem érünk be időbe, mert megy a hiszti, hogy ő nem akar menni. Beviszem és addig nyugi van, még érte nem megyek, akkor hallgatom, hogy a tanárnője panaszkodik, hogy túlságosan eleven, nem bírja lefoglalni, így is minden feladattal ő van kész elsőnek, szóval nem buta.

Hazaviszem, útközben megállunk venni neki ebédet, de azt szinte soha nem eszi meg, csak a nutellás kenyeret, de most már az is többször landolt a falon. Próbálok tanulni vele, elviszem a délutáni foglalkozásokra, utána szintén meghallgatom, hogy ott is neveletlen volt, hazaviszem és kezdődik az őrültek háza, pakol, dobál, üvölt a tv, a számítógép, közben van, hogy ruhástól beleugrik a benti medencéjükbe, olyankor csurom vizesen berohangálja a házat és még sorolhatnám...

A "bébiszittere" vagyok, az apukája enyhén munka- és hatalommániás, az anyukája külföldön él, szóval nincs napi kapcsolata a gyerekkel. Tudja, hogy az apja befolyásos és hogy van pénzük, nekem is olyanokat mond néha, hogy csak lesek.

Anyukák és apukák, hogyha a ti 7 éves gyereketek lenne ilyen, mit tennétek?

19 éves vagyok, szóval nem vagyok az a tipikus szülő típus és már kezdek ebbe belefáradni.

Mit próbáljak meg, hogy ne legyen minden egyes nap rémálom?


2014. márc. 12. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Tipikus penzzel elkenyeztetett, szeretett sohasem kapo gyerek. Az a baj hogy ennek a gyereknek mar olyan viselkedeszavara van hogy ezt te egyedul nem tudod megoldani. A szulei nem nevelik ezen mar csak pszichologus segithet.
2014. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Nagy pofon kéne neki, de te azt nyilván nem adhatsz.

Az apukával kellene beszélni.

2014. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
A helyzet magáért beszél. Az apa nem foglalkozik a gyerekkel "nem szereti" annyira, hogy időt "pazaroljon" rá. A gyereknek hiányérzete van, szeretethiánya. Ezt egy kívülálló bébiszitter nem tudja ill. nagyon nehezen tudja megoldani. A gyerek fel akarja hívni magára a figyelmet, hogy törődjenek vele. Az apával kellene ezt megbeszélni, vele van a baj, nem a gyerekkel.
2014. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Apuka munkamániája és az anyuka külföldi tartózkodása olyan feszültséget hoz létre a gyerekben, amit tombolással tud egyelőre levezetni.

A nutellás kenyér pedig a legrosszabb, amit egy hiperaktív gyerek ehet, mert a tömény szénhidrát úgy felspannolja, mint a speed.


1. Ha nem eszi meg a reggelit, éhes marad.

2. Félórával előbb keltsd fel, vagy a készülődést időzítsd korábbra, hogy legyen idő a nyafogással is együtt a beérésre.

3. Nutellás kenyeret többet ne adj neki, csak normális ebédet, lehetőség szerint mérsékelt szénhidráttal. Ha nem eszi meg, akkor éhes marad, és egy idő után jelentkezni fog az ebédért mégiscsak.

4. Ezt a gyereket le kellene foglalni. Például adj rá fürdőruhát, és ússzon le ötven hosszt, mérd neki, és add ki feladatba, hogy ússzon le X perc alatt. Vagy dugj el a kertben tárgyakat, és időre meg kell találnia. Közben a bal kezében mindig tartson valamit. Ilyen apró feladatokkal, mint a kezében lévő tárgy fogása, le lehet foglalni az agyát, és nem marad energiája a hisztire.

TV, számítógép NAGYON NEM hasznos! Inkább menjetek el együtt futni például.


Figyelj, mondok neked valamit.

Ez a gyerek haragszik. Apjára és anyjára is.

De nem tudja őket megbüntetni, ezért rajtad vezeti le, és a tomboláson keresztül.


Kell neki segítség ahhoz, hogy levezesse. Egy pici pszichológia:

Fogj két macit. Ez az anyukamaci és ez az apukamaci. Fogj egy tollat vagy ceruzát a kezedbe. Mondd meg a gyereknek, hogy ő most orvos, és adjon injekciót apamacinak és anyamacinak. A gyerek (100%-os a tippem, okkal) felcsillanó szemmel fogja beledöfni a macikba a tollat. Te pedig a macik magyar hangjaként sikíts, visíts, hogy fáj a szuri. Ez egy közvetett levezetése az agressziójának és haragnak a szülőkkel szemben. Adjon be tízszer nekik "injekciót", egy hét után kezes bárány lesz.

2014. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Gondolhatod, hogy elég dühös lehet egy gyerek, ha az anyja nincs vele, ráadásul nincs is elérhető közelségben. Nem neked kéne reggelit vinni neki, hanem a szüleinek. Dühös és fel akarja hívni a világ figyelmét erre. Sajnálom őt....nem sokat tudsz tenni, nem a te restanciád.
2014. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jó, de azért kicsit hülyén venné ki magát, hogyha közölném az apjával, hogy a gyereke egy elkényeztetett, neveletlen kisördög és pszichológushoz kéne vinni, mert sosem foglalkozott vele senki (az anyja a kisfiú másfél éves korában lépett le)...

Az apukának már mondtam, hogy vannak vele problémák, de csak annyi volt a válasz, hogy olyankor hagyjam figyelmen kívül, úgyis abbahagyja idővel. Az iskolába meg szerinte a tanítónők nem elég képzettek és a gyerek azért rossz órán, mert unatkozik.

Már próbáltam azt, hogy nem kapott más ebédet, csak azt, ami amúgy is lett volna, de este azzal várta az apját, hogy nem engedtem, hogy egyen és nagyon éhes, hozasson neki az apja valamit. Utána még én voltam a hibás, hogy miért nem evett a gyerek egész nap...

Ugyanez van a tv-vel és a számítógéppel, ha kikapcsolom bármelyiket is (minden helységben van TV, ahol megfordul a gyerek, ott bekapcsolja és úgy hagyja), megy a visítás, meg az, hogy kirúgat és hajléktalan leszek, éhezni fogok és hasonlókat mondd, meg hogy az apja nem fog örülni, ha elmondja neki, hogy nem engedtem tv-zni.

Így is sokat sportol (teniszezik és úszik, ráadásul elég jól, versenyeket nyer mindkettőből), szóval nem értem, hogy marad ezekre energiája. Nem is alszik sokat, mert az apja hagyja, hogy addig fent legyen, ameddig akar.


Köszönöm nagyon az eddigi válaszokat, már ez is rengeteg segítség a számomra és legalább rájöttem, hogy nem én vagyok a hibás ebben az esetben.

2014. márc. 12. 21:51
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Hagyd ott akkor az egészet, és keress egy normális családot inkább.

Szerintem tök felesleges ezen dühöngened, kis elkényeztetett vakarcs már 7 évesen - mi lesz később?

2014. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"megy a visítás, meg az, hogy kirúgat és hajléktalan leszek, éhezni fogok és hasonlókat mondd, meg hogy az apja nem fog örülni, ha elmondja neki, hogy nem engedtem tv-zni. "

Angyali türelmed lehet hogy ezért a dumáért nem osztottál le neki két büdös nagy sallert. 7 éves és közli hogy kirúgat és hajléktalan leszel? A kis büdös. És mivel az apja tesz rá magasról tipikus elkényeztetett kamasz lesz aki összetöri a ferráriját a belváros közepén. Mert ő megteheti.

2014. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon tetszettek az eddigi válaszok, jó gondolatok és tanácsok. Sajnálom a gyereket is, de nem biztos, hogy a te 19 éves energiádat fel kell áldozni egy olyan helyzetért, amit nem vagy csak több év alatt tudnál megoldani, míg a gyerek már annyira kötődne hozzád, hogy a te kedvedért normálisan viselkedne. Könnyebb feladatot kéne választanod, mert te is rámész és az apának nem egy, hanem mindjárt két áldozata lesz. Vagy valamilyen Szent Terézként feláldozod magad, és arra teszed fel az életedet, hogy szeretet-túladagolással anyja helyett anyja leszel és megmented.
2014. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Ehhez szakember segítsége kell, csodálom hogy még az iskolából nem küldték a nevtanba.
2014. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!