Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5és fél éves kislányomra...

5és fél éves kislányomra minden nap panasz van az oviban. Megsértödik mindenen, ami nem ugy van ahogy ő szeretné. Otthon hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Verekszik.csunyán beszèl.sajnos a fiuktol halkha.amugy okos értelmes kislàny.uj ovonénink van.panaszkodik h nagyon erősen megszoriìtja a karját az ovo nèni mikor fegyelmezi.meg ha nen alszik dèlben akkor rászol h aludj mert kivàglak az utcára.mit tegyek hogyan kezeljem mivel hassak a gyerekre h ne viseljedjen csùnyàn.
2014. jún. 12. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Neveld meg. Ahogy elnézem, eddig nem tetted. Ne mondd, hogy igen, mert pl. én és a rokonságban, ismerősi körökben senkinek nem viselkedett hasonlóan a gyereke.
2014. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Az óvónő szorítja a karját a gyereknek? Meg az óvónő mondja, hogy "kiváglak az utcára"? Szerintem az óvónő gáz, nem a lányod. Amiket leírsz róla, nekem abban semmi rendkívüli nincs egy ötéves kislány esetében. Főleg ha az ilyen az óvónője, akkor nem csoda, hogy a viselkedésével "lázad" ellne.
2014. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

egyrészt 5 évesen már el lehet neki magyarázni, hogy ne verekedünk, nem káromkodunk, nevelés kérdése, igenis tedd helyre benne ezt a dolgot.


másrészt ha az óvónő tényleg ilyet mond, én első körben nem a lányom csúnya viselkedésén aggódnék, talán el kéne beszélgetni az óvónővel.

kéz megszorításra azt mondom, hogy belefér abban az esetben ha éppen a lányod verekszik és elcibálják a sértett gyerkőctől, de más esetben nem. te vagy az anyja, egyrészt óvnod kéne a sérelmektől, másrészt meg kell nevelni

2014. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Orvostanhallgató vagyok és pszichológia csoportbeszélgetésen pont a sértődésről is szó esett.Általában a sértődés mögött a figyelemfelkeltés áll mind a felnőtteknél,mind a gyermekeknél(természetesen csak ha valódi,reális ok nincs rá,ami ennyire gyakori eseteknél egyértelmű,hogy nincs.)Valamilyen ok mindig van az ilyen viselkedés mögött.Lehet,hogy úgy érzi,hogy nem kap a szüleitől elég figyelmet,s az oviban ezzel próbálja kivívni magának vagy akár az is lehet,hogy otthon minden meg van neki engedve.(ezzel nem rossz szülőnek akarlak beállítani,mert a rossz szülő az aki nem is foglalkozik ilyen problémával,de rólad ez nem mondható el.)Otthon,én úgy kezelném,hogy ha hisztizni kezd apró dolgok miatt akkor egyszerűen csak ne figyelj rá.Szólj rá,hogy kislányom amit csinálsz az nem helyes,de sose add meg neki azt amit ezzel a viselkedéssel el akar érni: figyelmet.A figyelmet azzal add meg neki,hogy leülteted és elmagyarázod neki,hogy szereted és hogy mindig kíváncsi vagy arra,hogy mit érez.De van amikor akár egy napot is várnia kell ,hogy megbeszéljétek mert a maminak vagy apunak más dolgai is vannak.De amikor vele beszélgetsz akkor igenis sokszor erősítsd meg benne,hogy az a 30-60 perc az csak is az övé.

A csúnya beszédre pedig javasolom az otthoni büntetés bevezetését: 2-3 napig nincs csoki stb. De mindezt azzal hogy szóban hozzáteszed,hogy te akkor is szereted.

Az óvónő viselkedése pedig tűrhetetlen: kiváglak az utcára ?.. ő nem a gyermek szülője hanem egy alkalmazott akinek a türelem a feladata.Én megtiltanám,hogy a gyermekemmel így beszéljen. Azzal ijessze inkább meg,hogy szól a szülőjének.

Remélem tudtam segíteni ;)

2014. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!