Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hisztis gyerek, az oviban is...

Hisztis gyerek, az oviban is sokat hisztizik?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdi az ovitól. Komolyan mondom ,hogy nagyon hisztis.De most nem is ez a lényeg. Tulajdonképpen az a kérdésem, hogy van itt olyan szülő akinek a gyereke nagyon szinte már kibírhatatlanul hisztis volt? Oviban hogy viselkedett/viselkedik?

Csak azért kérdezem, mert fogalmam sincs mire számítsak. ..

Köszönöm



2014. júl. 2. 21:58
 1/7 csucsi9b válasza:
54%
Én 17 éves vagyok és nagyon hisztis voltam kiskoromba,főleg az oviban meg otthon is. Ez korral is jár,az oviban is nagyon rossz voltam, sokat hisztiztem ott is,ezt vagy ki növi vagy megmarad!
2014. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
A hisztit nem lehet kinőni, csak leszoktatni róla a gyereket. A legtöbb gyerek az oviban leszokik róla, mert nem engedik neki.
2014. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
olyat ismerek aki otthon nagyszaju es tiszteletlen, lesz.rozza az anyukajat, de a suliban jol tanul es "rendesen" viselkedik. az oviban azert meg voltak vele problemak, bar szerintem nem olyan nagyok...
2014. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia nem feltétlenül lesz az de ha mégis akkor tényleg leszoktatják róla, az oviban a sok gyerek miatt nincs se az óvónőnek se a dajkának arra ideje hogy állandóan egy gyerekkel foglalkozon, általában nem szoktak a hisztivel foglalkozni így a gyerek belátja nincs értelme csapkolodni stb....

Ha ez nem használ akkor szoktak a szülőkkel együttmükődni ez általában segít. De nagyon sok alternatíva van még. Dajka a szakmám.

2014. júl. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam az oviban áldott jó gyerek.

Itthon meg... :)

De mondjuk nála ovi kezdés után romlott sokat a helyzet, mert a szeptemberi ovi kezdés után (amit egyébként nagyon jól viselt) október közepén született kistesója. Akkor úgy tűnt jól fogadta, de azóta azért meglátszik rajta, hogy "sok" volt ez neki. A mostani nyári szünetben bízom, hogy sikerül rendesen "összehozni" a két gyereket. Imádja a nagy a kicsit, nem bántja, vagy ilyesmi, de szereti kiharcolni hogy ő legyen a középpontban.

2014. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy elemezd a hisztijét. Ezt úgy tudod megtenni, hogy keresed miért hisztizik éppen. A hiszti lehet puszta életkori sajátosság, vagy lehet azért is mert nem figyelsz oda rá, vagy mert túl odafigyelsz. Ha nem figyelsz rá, így akarja felhívni magára a figyelmet, ha túl odafigyelsz rá, akkor meg ezzel tud bosszantani. Én azt tanácsolom, hogy vizsgáld meg a miérteket. Ha csak életkori dolog, akkor ne vedd fel a hisztijét, ne szólj hozzá, hagyd, hogy tomboljon, előbb-utóbb megérti, hogy nem érdemes, mert közömbös neked a hisztije. Ez nagy önuralmat igényel.
2014. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amig a határokat feszegette, hisztis volt ott is :D viszont az ovonénik remekül kezelik. Számomra már nem hisztis, mert amin keresztül mentünk a dackorszakban... hűűűűű

De igen még hisztizik az oviban, mert akaratos. Iszonyat akaratos! Amugy meg teljesen jó gyerek, szótfogadó. Ha kitalál valamit, és nem ugy van, világvége van :D ovonéniket sajnálom, de ez van :) Bizom benne, hogy megszokták és minden problémára megtanulták, hogyan kell kezelni. De minél nagyobb, annál kevesebb a hiszti.


Ne aggodj, kicsit kipihened magad a munkahelyeden :)

2015. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!