Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismerős gyereke belerakta a...

Ismerős gyereke belerakta a telefonom az akváriumba (tönkrement). Hogyan kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés

A gyerek 3 éves, Amikor kimentem WCre elvette az asztalról a telefont és belerakta az akváriumba, úgy találtunk rá hogy áll előtte egy sámlin és nézi mi történik. Nem tudom miért tette (talán mert halas háttérképem van, nem tudom). Mindenesetre a telefon tönkrement és nem javítható. (Azt mondták a szervízben, hogy majdnem annyiba kerülne javítani mint egy új).


A gond az, hogy nem volt olcsó (Lumia 1520). Első fizetésemből vettem majdnem fél éve.

A szülők elintézték annyival, hogy leszidták a kisfiút és hevesen bocsánatot kértek. A kár megtérítésére nem tértek ki. Akkor nem pedzegettem, előbb elvittem a szervízbe.


Viszont én most elég pipa lettem, mert most közölték a szervízben, hogy mi a helyzet. Mit tegyek? mi ilyenkor a norma? Fizettessem ki? Eléggé bosszant a dolog. A család anyagi helyzete nem olyan fényes, hogy farzsebből előrántsanak ennyi pénzt, én is pályakezdő vagyok nekem se aprópénz.


24/F


2014. júl. 21. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
Felnőtt ember vagy. Ez a tanulópénz arra, hogy gyerek előtt nem hagyunk törékeny, drága, fontos tárgyakat. Soha. Én nem fizettetném ki. Te hibáztál, nem a 3 éves gyerek. Köztudott, hogy nem látják át, mit csinálnak, még kicsik. Ki vigyázott addig a gyerekre, míg te elmentél wc-re? Mert ha neked kellett volna, akkor szerintem buktad.
2014. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Te is hibás vagy, mert otthagytad... De mindenképp fizessenek bele, minimum az 50% át! A gyerek tetteiért a szülő felel.
2014. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

A gyereket nem érzem sárosnak, korából adódóan ő még nem fogta fel, hogy miért nem dobunk vízbe telefont.


A szülők részéről...hááát, igen, ilyenkor ők a felelősek. Esetleg részleges kártérítést kérni tőlük, ha annyira rossz az anyagi helyzetük? Vagy részletekben rendezzék?


Annyi a helyzet kellemetlensége, hogy gondolom már pár órája/napja történt, utólag felhozni kellemetlen, akkor és ott megfelelőbb lett volna pénzt kérni, ha maguktól nem tették meg.

De mondhatod, hogy gondolkodtál, lenyugodtál, mert felzaklatott a dolog és szeretnéd megkérni őket, hogy legyenek szívesek legalább részben állni az okozott kárt.

2014. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek tetteiért abban az esetben felel a szülő, ha ő az, aki ott volt és nem vigyázott rá kellőképp. Ha ott sincs, akkor a felelősség a jelen levő felnőtt(ek)é. Ott voltak vagy sem? Ki nézte végig, hogy bedobja a telefonod?
2014. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Mondd el nekik, hogy mi a szitu, és ajánld fel, kérd meg, hogy felesben vegyetek egy ugyanilyet. Attól, hogy nem állnak jól anyagilag, még a gyerek által okozott kárt kötelesek megfizetni. Medi Marktban sem hivatkozhatnak arra, ha lever a gyerek egy plazmatévét, hogy bocs, nekünk nincs pénzünk megtéríteni a kárt...
2014. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
4-en ültek az asztalnál (+ a gyerek) amikor kimentem, vendégségbe volt nálunk a pár. Én voltam ott és a szüleim. Mellettem ült anyuka aki amúgy a gyerekkel foglalkozott. A telefon "elemelésének" a körülményei tisztázatlanok (nem vették észre). Én nem tudom hogy mennek a dolgok a gyerekekkel, nincs velük tapasztalatom.
2014. júl. 21. 10:55
 7/30 anonim ***** válasza:
98%
Ez így azért más helyzet. Azt hittem, te vigyáztál a gyerekre, és óvatlan voltál. Ott volt 4 másik felnőtt is, és így vitte el, mászott fel kis székre és dobta be a telefonod? Hát ez tényleg elég gáz, az összes jelenlevő felnőttre nézve! Ennyi erővel az ablakon is kimászhatott volna, észre sem veszik? Ez gáz. Elmondanám a szülőknek, mennyibe van ez nekem, és milyen kellemetlen, de segítsenek be, ahogy tudnak, mert ez nem korrekt, hogy 4 felnőtt mellett bebuktad a drága telefonod.
2014. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
A kulcskérdést az előző válaszoló írta ki: ki figyelt addig a gyerekre? Egy 3 évest idegen helyen nem szabadna egyedül hagyni, nem a te gyereked, nem kötelességed tudni, hogy mit kell előle elpakolni és mit nem. Azt sem, hogy milyen magasra kell pakolni. (Van olyan gyerek aki érdekesebb tárgyakért felmászik a bútorokra - nekem is ilyenek voltak. Be kellett őket keríteni, vagy magammal vinni a wc - re is.) A szülei rád bízták? Ha nem, akkor hol voltak? Persze, nem a gyerek a hibás, de alapesetben azt sem lehet rávágni, hogy "hát ezt buktad."
2014. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Látom, keresztbe írtunk :) Így leírva már azt mondom, ha részletekben is, de fizessék ki.
2014. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 4 éves lesz a fiam, így tudom, hogy milyen egy 3 éves gyerek. Nem igen lehet felügyelet nélkül hagyni és én sem hagyok elől olyan dolgokat, amiket nem kéne, mert bármi történhet. A kicsi gyerekek ilyenek, kíváncsiak, minden érdekli őket és még nincsenek tisztában a dolgok értékével, ezért kell a szülőnek figyelni, illetve elmagyarázni, hogy mit lehet és mit nem. És ezzel a szülőknek is tisztában kellett volna lennie, vagyis ha vendégségbe megyünk valahová a fiunkkal, akkor figyelünk rá, hogy ne piszkáljon, ne nyúljon olyan dolgokhoz, amihez nem kéne és az egyik szemünk mindig rajta van.

Jóhogy nem állsz neki átrendezni a saját házatokat, csak mert odamennek vendégségbe egy gyerekkel, akire nem figyelnek.

Egyértelműen kifizettetném a szülőkkel az egész kárt! Legközelebb majd ha elmennek vendégségbe, akkor figyelnek is a gyerekükre. És elmondom még egyszer, hogy magam is szülő vagyok, de ha bárkinek a dolgában kárt tenne a gyerekem, eszembe nem jutna nem egyből felajánlani, hogy megtérítem a kárt.

2014. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!