Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1 éves kislányom nem hajlandó...

1 éves kislányom nem hajlandó inni semmiből. Tápszert utálja, próbáltunk mindent, jelenleg fecskendővel itatjuk, de ez egy reggeltől estig tartó kemény feladat. Orvosok szerint egészséges baba. Van valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Még mindíg szopizik időnként, de már tejem alig van. Napi 3-4 dl összes folyadékot tudok benyomni neki, ebben már a kicsi tej is benne van. Nem tudom pótolni semmivel, 4 hónapos kora óta próbálkozunk minden lehetséges itatási formát, mindenféle folyadékkal. Kedvesnce sincs.

A baj az, hogy a fecskendőzést akkor még el is tűri, ha nem beteg. Ha egy kis vírust elkap, lázas vagy bármi, már azt sem lehet, öklendezik mindent ki. Már 2x voltunk infúzión kiszáradás veszélye miatt. Ha valakinek van ilyen próblémája, jó lenne egy kis segítség, hová forduljak vele, vagy mit lehet ilyenkor tenni. Mi már teljesen tanácstalanok vagyunk. lelkileg is, fizikailag is.



2014. júl. 23. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jópofa mintás szívószálas kulacs?

A lányom nem tudott cumisüvegből inni, rögtön 4 hónaposan itatópohárból ivott (AVENT fehér). Védőnő mit mond? Kérdezted már?

2014. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbáljatok meg más itatót. Pohár is lehet már. Nekem pl. a kisfiam a vizet csak abból hajlandó meginni, mert tetszik neki.

Gyümölcslevet sem szereti kiskanállal esetleg? frissen facsartat, akár otthoni centrifugával?

2014. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálad üvegből itatni? Úgy hogy lecsavarod a kupakot és próbàlkozzon egyedül.Nem olyannal ami olyan szelepes hanem a sima ásványvizesé.A lényeg az lenne hogy legyen hajlandóság a folyadék elfogyasztására.Miket eszik? Mit fogad el? Levest? Mert akkor leves helyett pl vizet is tehetsz a tányérba.És onnan kanalazva.Vagy a szájához téve a tányért hogy onnan igyon.Az a helyzet hogy nehéz feladat.Csak próbálgatni tud az ember.Az én gyermekem 2 és fél éves.Ő meg semmilyen házi kosztot nem eszim meg.Kenyér katonákat kihánnya, és minden darabosat.Minden ételtől képes hányni.Csak a vizet issza meg.Ha érez valami rossz szagot öklendezik és hány.Nincs szervi betegsége.Mindenhogyan kivizsgáltàk.Együtt érzek Veled! Remélem hamarosan megoldódik a problémátok.Próbáld játékosan.Van olyan babája aki cumisüvegből iszik? És látványosan fogy a tej? Próbád meg, Te is igyál egy cumisüvegből, a baba is és a kicsid is.A Regióban can olyan cumisüveg ha jól emlékszem.
2014. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyenre gondoltam.És vyn olyan baba akinek a szájàba be lehet tenni, de ha nem, az sem baj.A lènyeg ahogy látja hogy fogy az ital az üvegből mert a baba vagy a maci stb megissza.Hátha kedvet kap tőlük.

2014. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra abba kellett hagyni a szoptatást, (pont 1 éves múlt) mert tüdőgyulladásra kaptam, a sok röntgen, gyógyszer mellett a doki azt mondta nem lehet szoptatni.

Addig cimisüveget se látott, inni se tudott belőle!

Pohárral próbálkoztunk, kiköpte. Vettem minden féle itatópoharat, egyikből sem ivott, vízzel kínáltam.

Meglátta a bodza szörpöt amit ittam szívószállal, oda adtam neki. Először nem tudta hogy szívja, rágta, de 1 perc múlva már szívta is, azóta (1 hónapja) csak szívószállal, csak bodzát, vag málna szörpot iszik.

Ő sem iszik többet mint 4 dl.

Próbáld ki a bodza szörpöt, vagy a málnát:) és a szívószálat!

2014. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan a pici babáknak találták ki, de tápszert, tejet Szoptaníttal nem próbálnád meg? Tényleg nem neki való már és próbálkozni kell mással, de nagyon kevés az a folyadék, ami bekerül a szervezetébe. Muszáj lenne többet innia, de ha máshogy nem megy...

Gondolom azokon túl vagytok, amit írtak a többiek. Gyümölcsöket szereti? Barack, dinnye? Jó híg főzelék?


Ha esetleg részletesebben leírnád, mivel próbálkoztatok eddig, mi az amit visszautasít (ital és itató egyaránt), így hátha ír valaki olyat, ami még neked esetleg nem jutott eszedbe. Ételekkel hogy áll? Kanállal etethető? Az rendben, hogy szervi baja nincs, de tanácsot pl. gasztroenterológus nem tudott adni?

2014. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válasokat. A szívószálat is próbáltuk, naponta kínálom avval is.

A szoptanit is felmerült, de a szoptatási tanácsadó szerint ahhoz már túl okos, és a végén azt érem el vele, hogy a cicit is megutálja. Ezért nem mertem kipróbálni. A védőnő és a gyerekorvos azt mondta, hogy soha ilyennel nem találkozott, pedig a gyerekorvos 50 éve praktizál. A gasztroenterológus szerint nincs baja, mert ránázásre egy teljesen kerek baba, nem sovány, 8 kg és pici a termete. Én is csak 155 cm vagyok. A haemataológus szerint ne kínozzam, neki elég ennyi és a veséje a vérvétel alapján rendben van. De avval az összes orvos egyetért, hogy ez a nyári hőségben írtó kevés folyadék. A gyümiket szereti, naponta többször is kap, de egy szelet alma, max. fél barack vagy egy pici dinnye, ami naponta fogy. Az étvágya sem jó, csak játszás közben hajlandó enni. Az etetőszékben max. 3 falatig jutunk. Összesen 4 foga van és nem is akar rágni, csak puha dolgokat eszik meg, és leginkább kézből, még a kanalat is sokszor ellőki. Persze próbáltuk a magától csipegetős módzserti is, de leginkább a babakekszet eszi magától. Főzelékben a Hipp sütőtök, ami jöhet, néha megeszi a krunli-gyümi.husi főztömet, de 6 babakanál és már ellöki. Szóval amit írtatok, szinte minden túlvagyunk. Ma vettem azért neki egy szívószálas itatót is, de mivel az nem olyan könnyen szívható, mint a sima szívószál, nem is kelle neki.Most újra kerestem egy másik gasztrost, de ha az is tanácstalan, talán pszichógushoz viszem, mert már azon agyaltam, hogy talán már megutált minden kajás-ivós dolgot, ez neki egy nyűg.

2014. júl. 24. 22:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Magától sosem kér inni? A szoptatással minden rendben volt? Amikor szoptattál, több anyatejet ivott naponta, mint amennyi folyadékot most?

Ez annyira furcsa. Lehet, hogy a nyeléssel van gondja? Ha adsz neki valamit inni, meglangyosítod neki?

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy amikor az orvosok nem tudnak segíteni, érdemes elmenni egy jó természetgyógyászhoz. A picim ekcémás, őt is agyba-főbe vizsgálták, végül egy természetgyógyász is segített abban, hogy meggyógyuljon.

2014. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltunk olyannál, aki Dévény módzser szerint kezel, és átnézte a száját, nyelvét, arcizmait. Azt mondta, kicsit gyenge, de mivel tud szívószállal is inni, biztos, hogy evvel nincs baj. Különben esténként kér csak inni, de az 50-100 ml-rel azért nem pótolja be az egész napot. A nagy hőségben sem neki semmi. Nem tudom, hogy a torkával mi lehet, de semmiképp nem akarom, hogy csövet dugjanak le neki. Különben sokszor az az érzésem, hogy a hajlandóság hiányzik belőle, mert ha időnként képes rá, akkor többnyire miért nem.
2014. júl. 31. 06:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha apa ad neki enni,inni? Lányunk velem alig evett,apávalwgy egesz üveg bébi ételt.nekem 1 kanál kaját..
2014. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!