Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért lett mindenkinek az...

Miért lett mindenkinek az autizmus a mániája?

Figyelt kérdés
Fogyatékkal élő gyerekekkel foglalkozom, és szinte nincs olyan hét, hogy ne jönne egy anyuka vagy apuka azzal a biztos tudattal hozzám, hogy autista a gyereke. Ha a vizsgálat után azt a választ kell adnom, hogy nem autista, hanem mondjuk enyhe értelmi fogyatékos, akkor iszonyatos jeleneteket rendeznek, mert szerintük igenis autista. Miért jobb, ha az? Arról már nem is beszélek, hogy az esetek legalább felében egyszerű nevelési probléma áll a háttérben valamilyen részképességzavarral. Végigolvastam itt is néhány oldalnyi kérdést és választ, szinte nincs olyan, hogy a válaszadók ne gyanakodnának autizmusra.
2014. aug. 1. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mert ha a gyerek autista, akkor nem ők hibásak. Így született. Ha azonban nevelési gond áll fenn, akkor ők a probléma forrása. Nem szeretnek a probléma forrása lenni.
2014. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értek hozzá, de nekem is eszembe jutott egy barátnőm gyerekéről, mert csomó tünet ráillik. Külön külön lehetnének normálisak is, de együtt feltűnő, és erről csomó írás és cikk van és ezt találja meg az ember.
2014. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert erről van szó a legtöbbet. Amikor a húgom oviba járt, és én hordtam, akkor is semmilyen más betegségről nem volt kirakva felvilágosító anyag a váróban mint az autizmusról. Sokszor kellett várnom rá, mert már akkor is hej rá érünk arra még stílusban élte az életét, és rengetegszer olvastam ezt a tájékoztató anyagot unalmban. Szerintem sok mindenre jól ráhúzható. Más ilyen betegségről soha nem láttam, olvastam tájékoztató anyagot azóta sem, pedig már eltelt azóta több mint 10 év. Szerintem ez áll a hátterében ennek a jelenségnek.
2014. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ezt az egy betegseget "ismerik" vagy nem tudom. Nekem soha eszembe nem jutott volna.

A keresztfiam elegge furcsa a lanyomhoz kepest, de semmi baja nincs. O nem olyan kivancsi tipus, elvan maganak a sarokban, eljatszik szepen, csendesen. Sokan ravagtak mar neki is h autista biztos. Pedig az eg ilagon semmi baja nincs, o ilyen. Vannak fura szokasai, bogarai. Meg csak 2 eves lesz. De birom en is mikor lathatlanba, hozza nem ertesbol diagnosztizalnak.

Kerdezo nem lennek a helyedben ilyenkor. De az ilyen sztorikat amiket irsz szeretem olvasni, hogy a szulok milyen butusok tudnak lenni. Szerintem mar tulaggodas is kozrejatszik ilyenkor. Es amugy a hiperaktivitassal is ez a helyzet. Sok gyerekre ramondjak mikor egyszeruen csak nincs megnevelve. En ezt is eszrevettem.

2014. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Deggial, részben értem a magyarázatot, de akkor is "autizmust szeretnének", ha más probléma áll fenn, amiről szintén nem tehet a szülő.

Tudom, és látom is, hogy rengeteg anyag van ezzel kapcsolatban, de érdemes belegondolni, hogy néhány tünet megjelenése még semmit se jelent. Sajnos nem írják le mellé az életkori sajátosságokat sem, ezért a monoton gyakorló játékokat sokszor tünetként kezelik. Az, hogy valaki csendes, visszahúzódó, nem keresi a többiek társaságát utalhat beszédmegértési problémákra, szorongásra, de lehet, hogy egyszerűen csak ilyen típusú gyerekről van szó. Ugyanezt a helyzet a "repkedéssel", néhányan egyszerűen így fejezik ki, hogy nagyon örülnek valaminek. Ha helyette mondjuk tapsolnak, vagy ugrálnak, azzal senkinek sincs gondja. Ugyanígy a gyors feszítés/lazítás lehet az idegesség levezetésének egyik spontán eszköze is.

2014. aug. 1. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az is közrejátszhat, h az Esőember film miatt elterjedt az a nézet,h az autisták tulajdonképpen zsenik. Én is foglalkoztam 1-2 autistával. Amikor ezt említettem rokonoknak, barátoknak, rögtön azt kérdezték,h miben nyújtanak rendkívülit. Úgy gondolom, ezért szeretné sok szülő, ha az derülne ki,h a gyerekük autista és nem vmi más baja van.
2014. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Utolsóval egyetértek! Én is ismerek egy nőt aki 3 gyereke közül 2-t autistának mond.És a mániája ,hogy a két gyerek egyébként zseni.....Én kezelhetetlen, neveletlen, vad gyerekeknek látom őket ,akikre sosem szóltak rá semmiért. Még a vendégeket is megrugdossák és nem szólnak egy szót sem.
2014. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert inkább autista legyen, mint értelmi fogyatékos. Ha azt mondom, hogy a gyerek ért.fogyos, mindenki azt mondja, hogy idióta, hülye, vigyék spec. iskolába, dobjuk le a Taigetoszról, miért nem vetettem el, még mielőtt terhes lettem. Ha autista, azt a tényt jobban elfogadják, nincs annyi hülyegyerekezés, csesztetés
2014. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Az előttem válaszolónak igaza van. Talán egzotikusabb, kevésbé fájó lehet egy szülőnek, ha a sérült gyermekét inkább autistának nevezi mint pl. értelmi fogyatékosnak. Ráadásul az autizmusra rá lehet különféle ezoterikus dolgokat is "akasztani", pl. indigógyermek, kristálygyermek, ők vigyázzák a föld energia egyensúlyát stb.

Gondolom én, autizmussal társult értelmi fogyatékos gyermeket nevelve.

2014. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Fiam 6,5 évesen kapott autizmus diagnózist. Első óvodás napjától kezdve viselte magán a "rossz gyerek" bélyeget. Jó képességű, okos gyerek. A nev.tan.-os és független pszichológusok csak szeparációs szorongást feltételeztek, más problémát nem láttak. Évekig harcoltam a gyerekkel, hogy udvarias és jól nevelt legyen, szinte "O" eredménnyel. Eszembe nem jutott volna autizmusra gondolni, de mikor már pszichiátriára kerültünk, egyből ezt kapta... Csak megjegyzem, a legtöbb autistát nevelő szülő gondja, hogy gyermekét a környezete szimplán neveletlen, rossz gyereknek látja!
2014. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!