Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám elérni 10...

Hogyan tudnám elérni 10 hónapos kisbabámnál, hogy engedje a pelenkázást, öltöztetést?

Figyelt kérdés
Kislányom egy igazi tündér. Nem hisztis, alapjában véve nyugodt gyermek, de a pelenkázás, öltöztetés egy rémálom. Ahogy hanyatt fektetem abban a pillanatban már fordul is hasra, ül fel, mászik a nyakamba. Iszonyatosan oda kell figyelmem nehogy lezuhanjon a pelenkázóról és egy pelenka csere közel 15 perc. A védőnő azt javasolta, hogy fogjam le, ne engedjem elfordulni és határozottan mondjam neki, hogy nem szabad, most pelenkázás van maradj így. Egy hete csinálom teljesen eredménytelenül. Ha lefogom visszafordítom üvölt és erőlködik a forgással. A legnagyobb baj az, hogy hasi ultrahangra kell mennünk, ami nagyon fontos és előre rettegek mi lesz ott.
2014. aug. 23. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Tereld el a figyelmét valamivel. Énekelj neki, vagy adj egy játékot a kezébe.


Ha félsz, hogy leesik, akkor a földön, vagy az ágyon pelenkázd.

Nálunk amúgyis padlószőnyeg van a szobájában, és leteszek egy nagypárnát, ezen pelenkázom, ha már nem bírok vele.


Semmiképp ne fogd le. Azzal csak durvul a helyzet, nem javul.

2014. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobb a gyerekem, de emlékszem, hogy fél éves korától jó pár hónapig bírkóztunk a komód tetején, hogy csakazértis igazam legyen, de végül ő győzött és egy éves korára már simán öltöztettem, pelenkáztam "röptében", az ágyon, a kanapén vagy akár állva is, amíg ő valami nagyon fontos dolgával molyolt.
2014. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akármit adok a kezébe azzal is azonnal hasra fordul :(. Énekelek, cuppogok, "brr-getek", grimaszokat vágok. Kacag, tetszik neki, de csakis ülve. Nekem végtelen a türelmem, ha fél óra, akkor fél óra a peluscsere, de az ultrahangos vizsgálat miatt görcsben áll a gyomrom.
2014. aug. 23. 11:56
 4/8 A kérdező kommentje:
A röptében a pelenka már nekem is profin megy :)
2014. aug. 23. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is a földön pelenkázom, pont ezért.

Nálunk az segített, hogy lekaptam a pelenkát, utána kicsit elengedtem pucéran, aztán pár perc múlva ráadtam, tehát nem egyszerre csináltam meg.

Utána, 13 hónaposan párszor lefogtam, mert állva nem tudtam normálisan bepelenkázni, azóta hagyja magát, de nem sírt, csak méltatlankodott közben.

2014. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erős idegzettel és birkatürelemmel ki kell bírnod ezt az időszakot! Ahogy olvasod, mindegyik gyerkőc ágált a pelusozás/öltözködés ellen ebben az időszakban. A kisfiam is megőrjített jó pár hónapig. Most 16 hós, segít a pelusozásnál, utána kidobja a használtat a kukába, az öltözködésnél pedig már próbálkozik egy-egy ruhadarabot egyedül. Túl kell lenni ezen az időszakon. Egyébként én ilyenkor odakészítettem anno mindent /pelust, ruhát, cipőt/ a tévé előtti nagyszőnyegre, és a művelet alatt mentek a kedvenc dalai a tévében. Ez az egy segített.
2014. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó, az én fiam is dettó ilyen volt. Onnantól fogva, hogy tudott fordulni, már kezdődtek a dolgok, jaj, még mikor már kúszni, mászni is tudott, ihaj...:) Ágyon pelenkáztam, akár tetszett neki, akár nem, bepelenkáztam és felöltöztettem.:) Volt mikor le lehetett közben foglalni valamivel, volt mikor nem, akkor volt ellenkezés, de igazából akkor is megcsináltam és már ment is a "dolgára". Aztán majd ez a korszak is elmúlik, csak türelem!:)

A hasi uh-ról pedig annyit, hogy a fiam meg se mert mukkanni közben, mert ugye idegen hely, kütyük, minden, szóval nem volt gond, pedig egyébként a pelenkázás, meg az öltözés nem volt egyszerű eset. Nagyobbnak sokkal inkább nem lehetett vele bírni uh-n. Pelenkás korában még jobb volt.:)

2014. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jo olvasni h mas is kuzd ezzel a problemaval.a fiam meg csak fel eves de egy harc mire elkeszulunk.multkor mar en is raszoltam kicsit erejesebben de nem kiabalva ugy meglelodott h elsirta magat.aztan persze en ereztem rosszul magam...
2014. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!