Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy jobban viselkedjen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 éves, és rettenetesen eleven, nehezen fogad szót, nagyon nagy a mozgásigénye, büntetés számára leülni a fenekére. Próbálom minél jobban lekötni, és folyamatosan lefárasztani, ha valami érdekli akár órákig képes elmolyolni vele, de ha unatkozik átváltozik kisördöggé. Félek most, hogy újra kezdődik az ovi, megkezdődik megint az állandósult panaszkodás az óvónők részéről. Tavaly folyamatosan azt hallattam, hogy nagyon akaratos, nem fogad szót, kapkod a feladatoknál. Most nagycsoportban félek, hogy rosszabb lesz a helyzet. Úgy érzem csődöt mondtam, és nem sikerül megnevelnem a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy jobban viselkedjen? Hogyan vegyem rá, hogy legalább 15-20 percre nyugton legyen?
2014. aug. 28. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alaptermészetét nem tudod megváltoztatni, lehet, hogy kicsit hiperaktív. Amiket leírtál, azokat jól teszed. Nem biztos, hogy az óvónők a helyzet magaslatán állnak. Lehet, hogy inkább alternatív iskolába kéne iratni, ha van a környéken, akik ezt jobban tolerálják. A szófogadás kicsit más, ezügyben inkább az eszére kéne hatni meg az érzelmeire, hogy neked nem esik jól, ha nem fogad szót, nem fenyegetve, nem büntetve. A korlátokat a lehető legkevesebbre kéne leszorítani, azokat viszont következetesen betartatni. Vegyél egy könyvet a hiperaktív gyerekekről, ez például új. [link]
2014. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

6 évesen nem egyszerű már, rossz szó rá, de "neveletlen" a gyerek

meg kell nevelni, fegyelmet kell tanulnia,

el kell vinni olyan közösségbe ahol mindenki jól viselkedik, pl. [link]

2014. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző: ez itt a reklám helye?
2014. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom én is,h inkább az alaptermészetéből adódóan ilyen a kisfiad. Nem tudom,h mennyire segítőkészek az óvónők, de jelezhetnéd feléjük,h szeretnéd ha szakember foglalkozna a gyerekeddel. Elvileg minden ovi kapcsolatban áll gyógypedagógusokkal, fejlesztőkkel. Szerintem még mindenképpen az iskola előtt próbálj segítséget kérni!
2014. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd el valahová, ahol kiélheti a mozgásigényét. Ha jól elfárad, akkor öröm lesz neki nyugodtan ülni.
2014. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!