Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves fiam lat valamit es...

Anna 27 kérdése:

2 eves fiam lat valamit es nagyon fel. Ejjel sem alszik el, csak nagyon nehezen. Tehetetlen vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kb.egy hete kezdodott nala, leraktuk aludni es csak sirt,visitozott es mutogatott valamire amit mi nem lattunk. Kesobb kerdeztem tole mit latott es csak annyit mondott,hogy kek.

Az elalvas azota nagyon nehezen megy,van,hogy vele kell aludnom vagy addig bentlenni vele a szobajaban mig el nem alszik. Par napig segitett ha nyitva hagytam az ajtajat de mar ez sem segit. Ejszaka kellos kozepen felsir es nem hagyja abba, toporzekol az agyaban es nagyon sir.

Van-e valakinek hasonlo tapasztalata, otlete mit tehetnek,kihez forduljak, mit tehetek?

Teljesen tehetetlennek erzem magam,segitenek,de nem tudok.


2014. aug. 29. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves, tankönyv szerint beköszöntött nála az irreális félelmek kora. Ezzel sehova nem kell fordulnod, azt sem kell kutatnod, hogy mi az a kék, hanem meg kell keresned azokat a körülményeket, amelyek mellett gyengülnek a félelmei. Az én lányom pl. pár hónapja azt mondta, hogy fehér a szekrény alja, és fél. Együtt körbenéztük a szobát, elmondtam, hogy nem baj, hogy fehér a szekrény alja, nem fog történni emiatt semmi, és ha segítséget kér, vagy megijed, szóljon, és jövök. Kapott éjjeli fényt, hogy valamilyen derengő világosság egész éjjel legyen nála. Mindig van valamilyen félelem, ill. nem mindig, de 2 hetente megijed valamitől, ilyenkor halálosan nyugodtan elmondjuk, hogy mi miért van.


Amikor kisebb volt, és még nem beszélt így, olyan 18 hónapos kora körül én magunk közé vettem egy nagy rémület után (tűzijáték szilveszterkor a közelben), és 2-3 hétig ott aludt, míg elhalványult a rossz élmény, utána visszament a helyére (sem előtte, sem azóta nem aludt velünk, de akkor nagyon megijedt, nem akartam, hogy féljen). Nálunk az mondjuk alap, hogy azóta bent vagyok mellette, míg elalszik, nem is akarok nem bent lenni - talán ez is segít neki ellazulni.

2014. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

:(

A 20 hósom egyik este azt csinálta, h mutatott fel a szoba sarkába és mondta, h néni. De szerencsére nyugisan alszik, nem ijedt meg.

Nem tudsz vele elbeszélgetni, h ne féljen? Vagy vele elaludni? Vagy másik szobába költöztetni?

Sajnos nincs más ötletem. :S

2014. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Írj neki egy szörny űző versikét, vagy adj neki valmit amire azt mondod hogy ez megtudja védeni.

És kérd meg mondja el mit lát

2014. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyanez van nálunk is, az én fiam 2 éves és 3 hónapos, múlt szerdán kezdődött az egész, ő valami néniről beszélt. Este ott kell vele maradni, míg el nem alszik, éjjel ébred (8 hetes kora óta átaludta az éjszakákat) és vagy én vagy a férjem oda kell feküdjünk az ágya mellé, mert nem nyugszik meg, de néha még így is felsír.
2014. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Újra 4-es vagyok. Mi már kértük mondja el, mi a baj, segítünk, de csak mutogat, de nem egy helyre, hanem hol ide hol oda (pedig már egészen szépen beszél), próbáltunk neki a kedvenc nyuszit odaadni, hogy megvédi, de egyszerűen kidobja az ágyból, magyaráztuk, hogy nincs mitől félni, de nem hat. Pár napra mi is odavittük magunkhoz, de nem jól aludt velünk és nem is akarom odaszoktatni, így mi megyünk be, ha kell. Nagyon elkeserítő, fáradt ő is, mi is és nem találjuk a megoldást :(
2014. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokám hetekig mesélte, hogy éjszaka valaki beinteget az ablakon (4. em.). Szülők mindennel próbálkoztak, míg egyszer észrevették, hogy árnyék mozog a plafonon. Egy óriási fa volt lenn az utcán, ami mögött volt az utcai lámpa és ahogy a szél mozgatta, a gyerek sokmindent belelátott a vetített árnyékba. Ilyen irányba is keresgélhetsz.
2014. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az eddigi tanacsokat.

Most ott tartunk,hogy 3. napja elaltatom az olemben, nem tart sokaig mert napkozben nem alszik, igy elegge kifarad estere , berakom az agyaba es reggelig alszik. Sajnos sirva ebred, de remelem elmulik idovel.

2014. szept. 1. 11:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nálunk, hogy lekopogjam alakul a dolog. Már a 3. éjszakát aludta át, fekvésnél is kezdenek elmúlni a problémák, mese után ki tudunk jönni és alszik. Remélem így is marad.
2014. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!