Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális egy szülőtől ha néha...

Normális egy szülőtől ha néha úgy érzi feladja azt, hogy hiperaktiv gyerekéből neveljen egy átlagosat?

Figyelt kérdés

Iskolakezdés hiperaktiv kisiskolással, tanító már az első héten besokallt... amin nem csodálkozom!

Nem figyel, izgága, beszélget.

Gyógyszer kilátásba helyezve pszichiáter által.


2014. szept. 4. 14:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Én ahelyett, hogy erős lennék romokban... előbb utóbb pszichológushoz kell mennem annyira bánt a helyzetben a tehetetlenségem amit érzek.
2014. szept. 4. 14:41
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarod, hogy átlagos legyen?
2014. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Mert úgy érzem mások ezt várják tőlem, a tanító biztosan.

De én már tudom, hogy ez nem fog menni, ilyen volt és ilyen is lesz míg él.

2014. szept. 4. 14:46
 4/23 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitás kezelése a Ritalin, ami azt az anyagot pótolja az idegrendszerben, ami a gyereknel hianyzik. Emellett pedig treningszeruen meg jekk
2014. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen a pszichiáter megmondta, hogy szerinte kelleni fog az iskolára, de adott egy hónap türelmi időt, hogy talán mégsem.

De állítólag nem csodaszer... Vagy segíthet?

2014. szept. 4. 15:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Szóval tréning szerűen meg kell tanulni a vuselkedesterapiat. Nagyon szigorú hatarok, jutalmazás rendszer kiépítése es kiszámíthatóság. Az alapokat pedig a gyógyszer biztosítja. Ez egy neuropszichuatriai rendellenesség, ami az életét végig fogja kísérni, de nen mindegy, hogy miképpen. A vaktol sen várhatjuk, hogy lásson, s diabeteses gyereknek is dietaznia kell. Ha a gyógyszer működik, ami kb 80% ban esélyes, akkor sokkal könnyebb lesz neki es a környezetnek is. Aki ellenzi a gyógyszeres terápiát, fogalma nincs arról, hogy milyen másodlagos tüneteket es karokat okozhat ez az állapot.
2014. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Természetesen segíthet, ez par nap alatt kiderul. A tanítót viszont lecserelnem, ha nem hajlando képezni magat es nem ura a helyzetnek. Az is elképzelhető, hogy kis létszámú osztály kell a fiadnak.
2014. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szóval van remény a gyógyszerrel kis javulásra?


Olyanokat mond a fiatalember, hogy neki senki sem parancsol... A pszichiáter nem szólt róla, hogy lehetőség lenne itt a közelben viselkedésterápiára, de utána járok!

2014. szept. 4. 15:20
 9/23 A kérdező kommentje:
Mármint nekem mondja amit írtam, iskolában még igyekszik.
2014. szept. 4. 15:21
 10/23 anonim ***** válasza:
Az impulzivitást, figyelemzavart csökkenteni fogja es osszerendezi a gyereket. A vuselkedesteraoiaval pszichológus foglalkozik, nevelési tanácsadót erdemes felkeresni.
2014. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!