Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet problémamentesen...

Szilvivirag kérdése:

Hogyan lehet problémamentesen leszoktatni egy 2,5-3 éves kisgyereket az ujjszopásról, körömrágásról? Valamint a cumiról hogyan lehet úgy leválasztani a gyerekről a cumit, hogy lelkileg ne rombolja a gyermeket?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
ujjszopásról köröm rágásról ilyen picit kétlem, hogy le lehet valahogy szoktatni, majd idővel leszokik saját maga... cumi: kidobjátok együtt a kukába, "elkülditek" egy pici babának, elviszi majd a Mikulás, stb... és nincs többé... lelkileg rombolni? hány felnőttet hallottál azért pszichológushoz járni mert elvették gyerekkorában a cumiját ?:)
2014. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszont nagyon sok felnőtt dohányzik. Hallottam már olyan elméletet, hogy összefüggés van a dohányzás és az erőltetett cumielvétel között...
2014. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves lesz lassan.

Nem tudom leszoktatni az ujjszopásról. Erőltetni nem merem.

Remélem idővel magától abbahagyja.

Iszonyatosan idegesít. :(

2014. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ujjszopáshoz, körömrágáshoz nem tudok hozzászólni. A kicsi szopja az ujját, de ő még csak 4 hónapos. :-) A nagy 2,5 éves és nagyon sokat cumizott, gyakorlatilag egész nap a szájában volt. Először 2 évesen próbáltam, előre már hónapokkal megbeszéltük, hogy a szülinapján kap ajándékot meg tortát és cserébe le kell adni a cumit. Nem nagyon ment, érdekes, hogy a du alvásnál volt gond, nem az estinél. Pár nap után feladtam. Most viszont 3 hete nincs cumi, ugyanis 1 hónap alatt 4 vadiúj cumit rágott szét. Amikor már csak 2 volt, mondtam, hogy úgy rágja szét, hogy többet nem veszünk. Ezt többször is elmondtam, persze szétrágta. Egy vasárnap vettem el az utolsó cumit, aznap nem is volt semmi gond. Másnap de volt egy óriási hiszti miatta, de kitartottam, azóta nincs gond. Néha mondta, hogy cumi, kb 3X, de mondtam, hogy nincs és ennyi.
2014. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amikor kicsi voltam tőlem is elvették a cumit , akkor az ágyneműket kezdtem rágni . ezen a ponton visszakaptam a cumim . 2 héttel később amikor az udvaron rohangáltam kiesett a számból , anyuék észrevették és azt mondták elvitte a kutya . Én elhittem és elfogadtam . Most hogy jön a karácsony meg a Mikulás mondhatod hogy a Jézuska elvitte vagy a Mikulás . Az ujjszopás idővel abba marad szerintem . A köröm rágás viszont nem mindig növik ki . Nekem 7 éves koromig volt .Azt mondták hogy ha meglátják hogy rágom a körmöm akkor be dugják a kutya seggébe . Nem hatott meg folytattam . Akkoriban imádtam ha anya kifestette a körmöm Utána azzal akartak leszoktatni hogy ha rágom nem festi . Pont akkor szoktam le a körömfestésről :) Viszont nagyon szerettem volna egy cicát . Ekkor támadt szüleim újabb zseniális ötlete hogy lehet cicám ha abbahagyom a körömrágás . Nos azóta nem rágom a körmöm . Talán neked is beválhat .
2014. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jasmine999999 válasza:
Cumiról úgy hogy a szomszéd macska elvitte a cumit körömrágásról lehet venni a boltokban ilyen átlátszó körömlakkszerű dolgot,de nem ami keserő ha megnyalja a gyerek,le fog szokni róla
2014. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jasmine999999 válasza:
úgyértem rákened a körmére és ha a gyerek a szájába veszi az ujját keserű az íze,nagyon hamar le fog szokni
2014. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az en gyerekemnek 2 evesen beleesett a wcbe es lehuztuk veretlenul ujat direkt nem vettunk eloszor sirt a cumi utan masnap pedig mar nem is hianyolta es az ujjat sem szopizta :)
2014. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!