Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Számolást gyakoroltató interne...

Számolást gyakoroltató internetes dolgot tudtok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor légyszi linkeljétek be!
2010. jan. 24. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hányadikos gyerek? Nem ajánlom a monitor előtti tanulást, főleg nem kiskorban. Roncsolja a látást, és hamar rájön, hogy az internet mi mindenre jó... Amúgy vannak gyakorló oldalak, én tanárként a google-ban kerestem...
2010. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én akarok rajta gyakorolni mert nem tudok fejbe számolni meg ilyenek de nem találok ilyet :( de ilyen alsósoknak való kéne mert nagyon nem megy!
2010. jan. 24. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
hát neten nem nagyon van ilyen. a fejbenszámolás gyakorlásához papír kell meg ceruza. először is ismerkedj a számokkal, kerekítésekkel. gyakorold az írásbeli műveleteket. Nem akarlak elkeseríteni, de ha kiskorban nem éreztél rá, akkor már csak nagyon sok szorgalommal, tanulással fog menni. Vannak tanítványaim, akiknek szintén nagyon nehezen megy a fejben számolás, néha meg írásban is... a szorzótáblát már 5-es tanulónak is iszonyat nehéz megtanulni, ha addig nem tette,... szenvedek is velük eleget :(
2010. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! úgy érzem van bennem elszántság! nem vagyok még felnőtt!! próbálok gyakorolni!
2010. jan. 24. 23:46
 5/8 anonim ***** válasza:

kezdésnek pl. nyugodtan írjál összeadásokat, kivonásokat... aztán mehet a szorzás, osztás... én a nagyobb számokkal való műveleteket mindig úgy próbálom megtanítani, hogy lebontjuk a számokat... pl a 745 szorozva 3-mal...


700 szorozva 3-mal (olyan, mintha 7szer 3 lenne csak kap még két nullát... tehát 7*3 az 21, de ez 2100 lesz így. ) tehát ez 2100

40 szorozva 3-mal (olyan, mintha 4-szer 3 lenne, csak kap még egy nullát, tehát nem 12, hanem 120...) ez lesz akkor a 120...

maradt az 5 szorozva 3-mal, az ugye 15...


most akkor szépen összeadjuk, 2100+120+15... Tehát 2235 :)


szurkolok Neked:)

2010. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt választhatsz, hogy hányadik osztályos anyagot akarsz gyakorolni:

[link]


Esetleg a manó matek 1, 2, 3, 4. Abban is fejben kell számolni

2010. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
juuuuj ezt mind a 2-t nagyon köszönöm!!!!! :)
2010. jan. 26. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!