Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyerekek szülei,...

ADHD-s gyerekek szülei, voltatok már olyan helyzetben, hogy a gyereketek viselkedés-problémája miatt fordulnak el tőletek azok gyerekes családok, akikkel régen barátkoztatok, netán összejártatok?

Figyelt kérdés
Talán mert féltik a gyerekeiket a tietekétől, vagy csak zavarja őket ez a környezet? Nagyon kellemetlen ez az állapot, hogy az ember háta mögött kibeszélik a gyerekem, meg a szülőket is, de mi tudjuk, hogy igazából tenni ellene nem igen lehet. Olyan ciki mindenkinek külön elmagyarázni, hogy a gyerek nem azért ilyen, mert neveletlen, hanem mert ADHD-s. Sokan nem is hisznek nekünk...
2014. nov. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt mi is megkaptuk. Ráadásul anyukám is kikészül tőle 2 nap után. Állandóan magyaràz nekem, hogy legyek vele türelmesebb. Ő könnyen mondja ha nem neki kell nevelni.. Meg a barátnőim sem akarnak úgy találkozni velem ha a nagylány is velem van, mert "nem tud viselkedni". Igen nagyon rossz érzés mert úgy gondolom, hogy mindent elkövetek, hogy ne legyen ilyen, és mégsem változik semmi.
2014. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos szörnyű lehet, tényleg, őszintén. Viszont én látom a barátnőmet, akinek az elsős kisfiát minden nap bántja, cikizi egy ADHD-s kisfiú!

Nagyon nehéz helyzet. Megmondom őszintén, ha én sem tudom,hogy hogy kezelném,ha a baráti körben lenne ilyen, és akárhányszor összejövünk mondjuk egy vacsorára, kerti partira állandóan azt kellene lesnem,hogy bántja-e a másik gyerek az enyémet. Hiába értem meg,hogy nem ő tehet róla, és hogy ez egy betegség.

2014. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak sokszor megpecsételik az egész családot. Az emberek szemében elkezdenek "furcsák", "kakukktojások" lenni, és egy idő után már mindenki elfordul tőlük. Igen, nehéz lehet azt is nézni, ha egy ADHD-s kisfiú bántja a másikat, de ott a tanár felelőssége is, hogy figyelje, tudja mi történik az iskolában. Amúgy meg annak a másik kisfiúnak is el lehet magyarázni, hogy aki bántja őt más, mint a többi, és hogy térhet ki a piszkálódás alól. Legalább jobban megállja a helyét majd a világban, hisz felnőttkorában egy csomó negatívummal fog találkozni.
2014. nov. 5. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos pont ezért, hogy y gyereked megfelelő terápiát kapjon. Ez ADHD esetén leginkább gyógyszer, de a kiegészítő viselkedésterápia is fontos. A szülőknek szülőtréning, ahol megtanítják ezeket a viselkedésterápiás módszereket.

Nekem az a tapsaztalatom a szülőkkel, hogy nagyon kevesen engedik a kezelést a gyereküknek és nem alkalmazzák a tréningen tanultakat, sőt nem is vesznek ilyenen részt. Így valóban nehéz az is , amin segíteni lehetne.

Természetesen tisztelet a kivételnek!

2014. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszer megemlítésénél a Ritalinra gondolt? Mi megjártuk a kálváriát a fiunkkal, mindenhova elmentünk szinte, terápiák, tanácsadók, stb... ahol végülis a mi szülőterápiánk az volt, hogy azt emlegették, hogy türelem, türelem, türelem. Felajánlották a Ritalint is, de mi azt válaszoltuk, köszönjük abból nem kérünk. Sajnos nagyon sok rosszat hallottunk róla, fiam környezetében is van egy fiú, akit ezt szedi, és az iskolában olyan szegény mintha holdkóros lenne. Lehet, hogy lenyugtatja a gyereket ideig-óráig, de ha hozzászokik, olyan, mint a drog.
2014. nov. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!