Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyerekek...

Figyelemzavaros gyerekek mikor kezdenek lemaradozni a tanulásban, ha az első osztály még nagyon jól megy nekik?

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a második már nehezebben megy. Pedig ugyan annyit gyakorlunk és elvileg már megszokta a dolgokat, szóval jobban bele kellett volna jönnie.

Egyébként tavaly év végére is nagyon elfáradt a fiam és pont akkor írták a dolgozatokat, szóval nem sikerült annyira jól.

2014. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tavaly hogy ment az olvasás- írástanulás, számolás?
2014. dec. 16. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvasás nagyon jó, pedig óvodában egy betűt sem ismert még. A számolás is jól, év végére elfáradt akkor kezdett hibákat ejteni, írással küzdünk becsülettel. Év elején másolásnál volt, hogy mondatokat hagyott ki figyelmetlenség miatt, idén már nincs olyan sok hiba, de ami van az mind figyelmetlenségből sajnos.
2014. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy le fog maradni egyáltalán. Ha megfelelő támogatást és figyelmet kap, a problémájára kezelést (enyhe esetben tréning, súlyos esetben Ritalin), akkor ezzel még az egyetemet is elvégezheti. (férjem, és édesapám is ADHD-s volt, mindkettő felsőfokú végzettségű)
2014. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ez csak a figyelemzavarra vonatkozik! Ép értelem mellett és egyéb részképesség zavarok hiányában!
2014. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez attól függ, hogy mennyire tudja mással kompenzálni. Nekem is vannak figyelemzavar jellegű problémáim. Szerencsére én ezt elég jól tudtam kompenzálni, így nem maradtam le, de mindig rontott az eredményeimen. Pl. egyszer, már az egyetemen jeles helyett elégségest kaptam egy feladatra, mert rosszul másoltam le a tábláról két számot, és így a pontok felét elvesztettem. Általános iskolában sokszor kaptam rossz jegyeket otthon hagyott felszerelés miatt hiányzó házi feladatra. Azért nem lesz baj, mert van miből kompenzálni. Fölkészülök másfélszer olyan jól, így, ha be is nézek valamit, akkor se lesz olyan rossz az eredményem. Másrészt tudom, mik a veszélyes helyzetek, pl. tábláról másolás, és azokat alaposabban ellenőrzöm. Szakmát is úgy választottam, hogy ne legyen gond a figyelemzavarból. Sose lennék jó pénztáros, vagy mentőautó-vezető. De most kutatóként elég jól tudom hasznosítani az alaposabb tudásomat, és nem kerülök nagy hátrányba amiatt, hogy időnként benézek valamit.
2014. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!