Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van akinek autista a gyermeke...

Moncsi8205 kérdése:

Van akinek autista a gyermeke és nem egy vagy első gyermek? Hogyan dolgoztátok ti szülök fel?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul fogalmaztam.Hogyan dolgoztátok fel ?
2015. jan. 29. 21:32
 2/10 anonim válasza:

Nekem nincs autista gyerekem, de olvastam egy könyvet:

Melanie Bös: Gyermeklélek - Egy autista kislány története


Nekem nagyon sokat segített a nehezen kezelhető gyerekemmel kapcsolatban. És amúgy is egy gyönyörű könyv.

2015. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Őszintén? SEhogy! Még most is a szívem szakad meg és aggódom a jövő miatt!
2015. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az ! A legtöbbször ha ránézek csak sírok.Talán idővel enyhülni fog a fájdalom ,bár kétlem.
2015. febr. 4. 08:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm ,elfogom olvasni a könyvet amint időm engedi.
2015. febr. 4. 08:30
 6/10 anonim válasza:
Van egy ismerősöm, több gyemreke van, az egyikük autista. Őt szeretik a leginkább, imádják. Nem hiszem, hogy szomorkodnod kéne, inkább gondolj rá úgy, mint egy lehetőség, hogy sokkal szorosabb kapcsolatod lehet a gyemrekeddel így, mint ha nem autista lenne. Persze lehet, hogy hülyén hangzik, de így van, hidd el.
2015. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
[link] én így...
2015. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk ép értelmű, fejlesztések mellett beindult a beszéde, kezdi beérni a normálisan fejlődőket. Szociális készségei is sokat fejlődnek. Az eleje nekünk is nehéz volt, sokat sírtam, most már inkább kihívásként látom a helyzetet. Jó, hogy tudom, mert sok szituációt teljesen másként kezelek, elkerülünk egy sor nehéz pillanatot. Nagyon szeretem a gyerekemet, nem cserélnék senkivel sem. A kistestvérre sajnos borzasztó kevés idő és energia jut :-(
2015. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyen fejlesztésre jártok?
2015. febr. 14. 14:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Mozgásterápia: Ayres-torna, és még úszás. Magánúton TEACCH. Logopédia. Otthon vizuális segédeszközök, amennyi energiánk csak van. A gyerekem nem sni, egyelőre nem tűnik úgy, hogy profitálna belőle.
2015. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!