Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig számít egy gyerek...

Meddig számít egy gyerek elevennek és hol kezdődik a rossz gyerek fogalma?

Figyelt kérdés
2008. aug. 23. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Úgy gondolom, hogy erre nem lehet egyértelműen válaszolni, csak adott élethelyzeteket megvizsgálva eldönteni, hogy ez elevenség volt vagy rosszaság. Pl. ha a gyerek elkapja a karomat és elkezd rajtam körbe-körbe szaladni és ezzel húz engem, majdnem elesek, közben nem tudom leállítani, mert annyira nevet, ettől ő még nem rossz, csak eleven és így játszik. De ha pl. csokit eszik és figyelmeztetem, hogy vigyázzon a kanapéra, ezt elmondom neki kétszer-háromszor, de ennek ellenére is beletörli a kezét, akkor ez már nálam rosszaság. Pláne, hogy 3 éves és nagyon értelmes gyerek. Szerintem ha eleven, akkor csak fizikailag aktív, ha rossz, akkor pedig tudja, hogy olyat csinál, amit nem lenne szabad.
2008. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a rossz gyermek helyett találóbb a neveletlen gyermek fogalma, hiszen egy ember sem születik rossznak. Sok mindentől függ, környezetétől, szocializációjától, de legfőképp a nevelés az, ami meghatározza azt, amilyen lesz egy kis emberke. Itt a határ.
2008. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
22%
A rossz szülőnél...
2008. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Egy "rossz" gyerek csak a szüleit jellemzi..
2008. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam hogy a gyerek nem születik rossznak.Ha megfelelő nevelést kap akkor becsületes,jó ember válik belőle.Azért tetem fel a kérdést mert sógornőm kisfia elviselhetetlenül viselkedik.Felmászik a szekrényre,öszetör mindent,hisztizik ,rugdossa őket stb.

Kérdésemre hogy esetleg egy orvos segítene aza válaszuk hogy csak eleven,majd kinövi.

Lassan már az én lányomat se merem felügyelet nélkül hagyni vele.

2008. dec. 5. 14:07
 6/6 anonim válasza:

Igen.


Legfőképpen szerintem is a neveléstől függ.

Ha például a gyereked nem tanitod... És például mindig engeded neki felvigye a szobájába a játékot sose mosson kezet evés előtt. Akkor az benne marad. Nincs olyan hogy jó most akkor nem kell... Mindig kell csinálnia... De ha pl. Engeded felvigye csokit a szobájába... Akkor lehet, hogy 30 év múlva egy ottalvós party-n ahol a rend az, hogy a konyhában eszünk... És az ember feláll az asztaltól és felmegy amit majd kap szobát mondjuk ... és beletörli ... Nah az a neveletlenség... A Rossz gyerek meg eleven.. az szerintem is ugyan az amit az előttem hozzászólók mondtak!

2009. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!