Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet egy 2.5 éves gyerek...

Lehet egy 2.5 éves gyerek figyelemzavaros? Van itt olyan anyuka akinek figyelemzavaros a gyereke?

Figyelt kérdés
mik a tünetei? Nem érdeklik a fejlesztő játékok, nem figyel, nem fogad szót. Ha valamit nem szeretne akkor verekszik vagy sír.
2015. márc. 5. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szeret csinálni és milyen játékokat szeret?
2015. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat énekel, hosszabb ideig csak a tv köti le, a mese.amibe belekezd csak rövid ideig csinálja. Pl a múltkor is megbeszéltük hogy a könyvben melyik a bogyó a csigafiú, utána megkértem hogy mutassa meg de azt mondta hogy "nem tudom".
2015. márc. 5. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy 2,5 éves gyerekről még nem lehet kijelenteni, hogy figyelemzavaros. Lehet, hogy éppen nem köti le az adott dolog, nincs kedve hozzá. Milyen fejlesztő játékot próbáltál? A verekedésről pedig neked kell leszoktatnod. Határozottság és következetesség. Tombol nála a dackorszak.
2015. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdeztem, mert a fejlesztő játékokat nem minden gyerek szereti, én úgy gondolom, sok ilyen játékból hiányzik a spontaneitás, tanítani akarják a gyerekeket, csak egyféleképpen játszhatóak. Szerintem azt kell csinálni a gyerekekkel, amit ők szeretnének csinálni, amire éppen igényük van. Az egyiknek ez az erőssége, a másiknak az. Lehet, hogy bogyó karaktere nem fogta meg, egyébként neki a neve is elég megtévesztő: bogyó.
2015. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
annyiban tudok csak érdemben válaszolni, hogy omeg 3 zsírsavra van szükségük, ez kiegyensúlyozottá, nagyobb koncentráció képességűvéteszi őket, szükségük van a hajolajra a szervezetüknek
2015. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. márc. 6. 06:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam figyelemzavaros és asperger szindromas. A figyelemzavar már nagyon korán látszott. Nem csak az a tünete, hogy hamar kiugrik minden tevékenységből, hanem nem látja a fától az erdőt. (pl kirakónál nem veszi észre azt az elemet, ami a helyére való és az orra előtt van, jár mindenfelé a szeme, de koncentrálni képtelen, sokáig asztalhoz sem lehetett ültetni. Nehezen figyeli meg a tevékenységeket, ezért sokszor téveszt abban a játékban is, amit a képességei alapján meg tudna csinálni. Pl dobná be a formákat, de már máshol van a tekintete, ezért nem találja el. Nagyon nehéz bármilyen játékba lekötni, kiugrál folyton, nincs egy nyugodt pillanata. Uez még betegen is, ami miatt mindig kapott séta kimenőt a kórházban is, mert szétszedte volna a házat.

A autisztikus tünetek még emellé jöttek.

2015. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a fiam, már egészen kiskorától tudjuk, hogy súlyos figyelemzavaros és súlyos túlmozgásos,(és mindhárom diszfunkciója sérült). Ezeknek a zavaroknak azonban többféle "fokozata" van, lehet súlyosabb és enyhébb is.

A sírással és verekedéssel való érdekérvényesítést ki lehet ám nevelni, kutyakemény menet, az ő esetükben eleve nehezített pálya, de meg lehet oldani. Kérd szakember segítségét, olvasgass utána, vannak jó módszerek. A kezükbe kell adni egyéb kommunikációs és stresszkezelő lehetőségeket-technikákat, meg kell tanítani felismeri hogy mit szeretne + verbálisan is ki tudja fejezni. Azt is tudnod kell, hogy a figyelemzavaros gyerekekhez nehezen jut el a lényegi információ, a szülőnek meg kell érteni (és ezért kell a háttértudást szakemberektől/könyvekből stb megszerezni), hogyan működnek ezek a gyerekek, különben nem tud hathatósan együttműködni vele.


Mi voltunk többféle terapeutánál, gyerekneurológián és neuropszichológusnál is. A mozgásterápiáknak hála nagyon szép fejlődést értünk el, olyannyira, hogy várhatóan általános tantervű iskolában is meg fogja majd állni a helyét (még van 2 éve az oviban) - eleinte nagyon sötét jövőt jósoltak számára - a viselkedésproblémáit pedig mind egy szálig leküzdöttük! Talán erre vagyok a legbüszkébb, nagyon nehéz volt.

Remélem nektek is sikerül lendíteni a helyzeteteken, abból amit írsz, én azt szűrtem le, hogy van hová fejlődnötök, de messze nem reménytelen :) ! Fel a fejjel, kitartás, menni fog, csak tegyétek meg érte amit tudtok!

2015. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!