Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeknél a repkedés...

Autista gyerekeknél a repkedés rögtön jelentkezik, vagy van olyan, hogy csak 4- 5 éves kor körül?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

repkedés egészséges babáknál is megesik, nem mindegy mikor miért meddig


nem kell rögtön rosszra gondolni ..

2015. márc. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

bocs de ez egy nagyon hülye kérdés :) ki mondta, hogy az autisták repkednek? ez olyan, hogy soha nincs szemkontaktus? mindig sokkal okosabbak?


nem... ez egy spektrum, rengeteg tünet van, kinél mi

2015. márc. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy olyan nagyon hülye kérdés lenne, számos helyen felhozzák ezt is tünetként. Tényleg nem értem, mi a baj a kérdéssel!
2015. márc. 8. 06:59
 4/11 anonim ***** válasza:
jaj azért ez nem biztos tünet :-) én is csináltam,aztán hol vagyok én autista :-)
2015. márc. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
engem is ijesztgetett ezzel a Dévényes, közben meg nagyon is ügyes, jól fejlődő a babám(gondolom az ijesztgetés arra volt jó, hogy járjunk hozzá-haragszom is érte)
2015. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk másfél-2 évesen kezdődött, 3 évesen már nem volt ez a tünetünk egyáltalán. Ez csak egy tünet volt a kb 20-ból és nagyon intenzív volt, tehát nem csak örömében repkedett naponta 10x1 percet, hanem az ébren töltött idő felében az egyik keze folyamatosan járt.

Ha nincs más és ez is csak mértékkel, akkor nincs miért aggódnod.

2015. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem "kötelező tünet", én pl aspergeres vagyok (autizmus enyhébb formája) de sosem repkedtem. Legfeljebb nagyon extrém helyzetben, amikor annyira örültem valaminek hogy mellé még páros lábon ugráltam körbe-körbe, de ilyen is csak kétszer volt. És egy bizonyos életkorig még teljesen egészséges is ha egy gyerek repked, ugyan úgy mint ahogy a tapsikolás meg az ugrándozás is normális, egészséges dolog :)
2015. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

8 éves autista fiam van, sosem repkedett. Jól írták korábban, nincs olyan, hogy egy tünet minden autistánál jelen van, és nincs olyasmi sem, amit egy átlagosan fejlődő baba nem csinálna, csak ha autista.

Bővebben itt lehet olvasni az alarm jelekről:

[link]

2015. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó, akkor fordítsunk már a kérdésen, mert látom, hogy nagyon nem egyről beszélünk. Tehát, ha van egy gyerek, aki már 4- 5 éves, és elkezd repkedni, elég látványosan, örömre, izgalomra, zaklatottságra, akkor ez lehet-e autizmus jele. Az eddigi "tünetei" az autizmust ha nem is zárták ki, de nem is valószínűsítették, sőt, igazából szóba sem került. Tehát arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e olyan, hogy ebben a korban jelentkezik ez a tünet, tapasztalt-e valaki ilyet, vagy ez jóval hamarabb jelenik meg, ha egyáltalán megjelenik. Tisztában vagyok azzal, hogy széles a skála, mindenkinél mások a tünetek stb, stb, de engem konkrétan ez érdekelne.
2015. márc. 12. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok szakember, de szerintem ha egy gyerek autista az nem 5 évesen a semmiből jön elő, hanem már hamarabb is látszik és ahogy írod nálatok eddig semmi nem volt. Nekem amúgy vole egy olyan időszakom, pár év amikor ha nevettem, jó kedvem volt hadonásztam a hezemmel, csapkodtam a térdeimet. Nem tudom ez a repülőzés hogy nyilvánul meg, mert még sosem láttam de ez nekem se tudatos volt. SOkszor ezen röhögtek a barátaim, hogy olyan viccesen nevetek és nem igazán értettem őket, mert nekem ez fel sem tűnt.:)
2015. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!