Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisebb gyerekem nagyon utálato...

Kisebb gyerekem nagyon utálatos a nagyobbal.6 év van köztük és ellenkező neműek. Hogyan tudnám befolyásolni, hogy kedvesebb legyen a testvéréhez? Hogyan tudnám erősíteni a kapcsolatukat?

Figyelt kérdés
A nagy nagyon várta a kistesót, és nagyon szereti. Türelmes vele, de néha már látom, hogy milyen rosszul esik neki, hogy a kicsi folyton kiabál vele ha csak a közelébe megy vagy hozzávágja a játékokat. Persze rászólunk, de ez a leggyakoribb viselkedés. Van, hogy ha a nagyobb csak megszólal, elkezd kiabálni, hogy hallgasson el. Hozzáteszem, a nagy nagyon jó gyerek, sosem kell fegyelmezni, tehát tőlünk nem láthatta, hogy így viselkednénk vele. A kicsi már más tipus, elég hisztis, akaratos gyerek, de még csak 3 éves. Van, amikor rájön, odabújik hozzá, megpuszilja, jól eljátszanak. De ez a ritkább.
2015. ápr. 9. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy el van kényeztetve.
2015. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Megpróbálod megértetni a nagyobbal, hogy a testvére most éppen abban a korban van, amikor a gyerekek így viselkednek. Telnek az évek és a kicsi is idősebb lesz, akkor el fogja hagyni a mostani szokásait.
2015. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
3 éves az unokaöcsém. Itt laknak a szomszéd házban, így olyan, mintha a kistesóm lenne. Most abban a korban van, (és reméljük ezt hamar kinövi)hogy ha valami nem tetszik neki, akkor sikít, kiabál, belerúg az aktuális ott lévőbe. Ha valamiért leszidják a szülei minket hibáztat. Tény, el van nagyon kényeztetve, sok minden meg van neki engedve és szinte alig fegyelmezi az anyja a gyerkőcöt, egyáltalán nem következetes. Ő is tud bújni, puszilgatni, kedves lenni. Értelmes nagy fiú, de néha rájön az 5 perc és feszegeti a határait... :D Szerintem a lényeg a következetesség és ha nagyon túl van magán, akkor kicsit határozottabban elmagyarázni neki, hogy amit csinál az fáj a testvérének. Persze mindezt a leguggolva és a szemébe nézve mondani. És talán leültetni magad mellé, hagy gondolkodjon el rajta.
2015. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köztem és húgom között 7 év volt, és amikor 3-4 éves volt, a falra tudtam tőle mászni, anyám meg örökké a nyakamba varrta, hogy vigyázzak rá. Mivel harmadik, egyben legkisebb gyerek, elvárta, hogy körülötte forogjon a világ, és "nagy élmény" volt a barátaimhoz magammal vinni, és állandóan a hisztijét hallgatni.

Szerintem nálatok is el van kényeztetve a pici, az a fő gond. Róla szól minden.

2015. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet, hogy el van kényeztetve,bár akár csak a nagyobbat, őt is úgy nevelem, hogy kevés szabály van, de azt következetesen betartjuk. Az egyik ilyen főszabály, hogy nem bántjuk a másikat, az erőszak nem tolerálható semmilyen helyzetben v. indokkal. Szóval csak úgy kinövi?

Én is ebben reménykedem. Az az érdekes, hogy van egy unokatesója aki majdnem annyi idős mint a tesója, és vele mindig nagyon kedves.(ők azonos neműek) Talán a nemi külömbség az oka az undokságnak? 3 éveseknél ez mennyire mérvadó?

2015. ápr. 10. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de elárulnád, hogy ki a fiú, ki a lány? Hogy jobban el tudjuk képzelni a szitut. Én arra tippelek, hogy a nagy a lány és a kicsi a fiú. Így van??? Mert a fiúk már ilyen kicsi korban is sokkal inkább képesek a fiúk véleményére inkább adni, mint a lányokéra.
2015. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Épp fordítva! :)
2015. ápr. 28. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval a pici lány utálatos a bátyjával, aki pedig tök kedves vele? Ez nagyon fura. Talán az lehet a baj, hogy a nagy fiad olyan jó gyerek, hogy mindent eltűr neki szó nélkül és a kicsi így próbálja még jobban elnyomni, mert ő zsarnoki típus. Hát sajna nem sok ötletem van, de kikérhetnéd szakember véleményét, hogy hogyan erősíthetnéd a nagyobbik gyerek önbizalmát, mert a kislány sajna sok kárt tehet benne ezzel a viselkedéssel.
2015. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!