Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Alig múlt 1 éves a fiam, és...

Alig múlt 1 éves a fiam, és folyton a sarkában kell lennem, mert mindent megeszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Április lévén, már kiengedem az udvarra a gyerekeket, de nem vagyok állandóan mellettük. Van hogy 5 percenként kinézek hogy mi a helyzet, minden rendben van e. A fiam annyira érdeklődő, hogy mindent a szájába akar venni. Félek kiengedni. De az sem megoldás hogy akkor 2 éves koráig nem mehet ki csak amikor én is ráérek hogy ott legyek figyelni. Semmi gond nincs vele, csak ez, hogy egyszerűen mindent megakar enni. ( homok, játékok, föld, székek, akár kerítés, vagy egy fadarab ami a kertben, kövek, ÉS bogarak) nem tudom vele megértetni még hogy nem szabad, ahogy elmondom, rám nevet és már nyúl is a következő dologért 'amit nem szabad' :( Hasonló élettapasztalatok, helyzetek, megoldások érdekelnének.
2015. ápr. 28. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudod megértetni vele, akkor bizony csak akkor mehet ki, ha tudsz rá figyelni. Akármikor találhat valamit, amitől komoly baja lesz! Az enyém másfél éves, én arra szoktattam, hogy ha talál valamit, hozza hozzám, és tényleg így tesz, még az apró morzsákkal is, amiket esetleg a konyhakövön talál reggeli után. Én biztosan nem engedném ki felügyelet nélkül 1 évesen az udvarra, ez nem az a kor.
2015. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Te aztán bátor vagy...1 évesen kint van az udvaron és 5 percenként nézel rá? Az enyém is ennyi idős, de még a lakásban is non stop a nyomában vagyok, nehogy hülyeséget csináljon.
2015. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon laza vagyok, abszolút nem paramami, de még én se mertem volna az 1 évesem kiengedni egyedül a kertbe pláne úgy, hogy csak 5 percenként nézek ki rájuk.


Ez a korszak ilyen, fogadd el, hogy vagy kint vagy a gyerekekkel együtt, vagy zárd be magad mellé a gyereket.

2015. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát az én kisfiam már 14 hónapos!!! De hát felügyelet nélkül eszembe nem jutna hagynom. Most hogy bejött a jó idő sokat vagyunk kint, akár több óra hosszákat is. Mindent meg lehet oldani. Kedves kérdező figyelj a gyermekedre még kicsi, nem szabad pláne kint felnőtt felügyelet nélkül hagyni!!!
2015. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Kezdem úgy érezni hogy már 'megint' inkább támadásokat kapok mint sem válaszokat. Nem vagyok felelőtlen anya. Próbálom összehozni, azt hogy vezessem a háztartást, hogy foglalkozzak a kicsikkel, hogy minden ellegyen intézve a házkörül, és minderre egyedül vagyok. Persze most majd mindjárt jönnek a kérdések hogy minek szültem kettőt ha nem birok velük, már látom erőre. Csak hogy eleinte úgy volt hogy nem leszek rájuk egyedül, időközben az apuka meggondolta magát. Na mindegy. A lényeg hogy mielőtt már ott tartanánk hogy gondatlan vagyok, mert kimerem engedni az amúgy tiszta udvarra (10m*6m) udvarba a gyerekeket, kedves anyukák azért ennyire nem kell mások feje felett pálcát törni. Köszönöm.
2015. ápr. 28. 13:58
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam is 14 hónapos, ha kint van, akkor mindig van kint vele felnőtt is. Legyen az apa v. épp valamelyik nagyszülő. Van 2 nagyobb gyerekem is, ők 5 és 4 évesek, de rájuk persze még nem lehet ilyen picit bízni. A két nagy szokott már egyedül kint lenni, de nagyon sűrűn nézek rájuk is.

Amúgy természetes dolog, hogy 1 évesen még mindent a szájába vesz, ezért kell neki állandó felügyelet. Kivéve kiságyában. Ez egy ilyen korszak, bizony most állandóan a nyomodban lesz, főleg ha megtanul menni is. Ezt az időszakot egyszerűen túl kell élni. Ja, és ki kell vele menni. Ha ez akkor van, mikor ráérsz, akkor, akkor megy ki. Mikor panelban laktunk a du. mindig a gyerekeké volt, mikor a nagyobbak 1-2 évesek voltak, du. mindig mentünk sétálni, játszóterezni. Gondolom gyeden v. gyesen vagy, tehát azért annyira nem lehetsz elfoglalt, hogy ne tudj a gyerekkel kimenni. Én sem vagyok paramami, de kirakni egy 1 évest az udvarra egyedül és 5 percenként ránézni, még nekem is sok.

2015. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Délelőtt megcsinálod a dolgod bent, bent van veled a gyerek is. Délután kimész vele az udvarra. Ha a kertben van dolgod, akkor viszed magaddal a kertbe. Nem arról van szó mekkora az udvar és mennyire tiszta. Egy 1 évessel bármi történhet, te is tudod, ha már 2 gyereked van. Ez lemondásokkal jár. Nekem 4,5 évesek és 14 hónapos a gyerekeim. Sokat vagyok én is egyedül velük. Igaz a 2 nagy már ovis, de ha betegek v. szünet van, akkor ők is itthon vannak. Bele fogsz lendülni hidd el, még most jön a neheze, mikor a pici elindul és mindenhova futhatsz utána.
2015. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
14honapos a fiam.igaz nalunk nincs kert de a lakasban se merem 5pernel tovabb egyedul hagyni.mert kesz eletveszely.annak ellenere h bababarat kornyezetet probaltunk teremteni.felmaszik a kanapera onnan fel aszekrenyre,a sutobe bemaszik,a wcben kotoraszna.szoval kesz agyrem.a jatszoteren o is ketpofara enne a homokot meg a kavicsokat.na ott szo yzerint minddn pillanatban nagyon kell figyelni.es kb.100000pxmondtam el neki h ne evye meg,nem szabad.de ebben a korban vannak.mast nagyon nem ldhet csinalni.haztartas az megvar.vagy mikor alszanak akkor csinald.
2015. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
"A lényeg hogy mielőtt már ott tartanánk hogy gondatlan vagyok, mert kimerem engedni" Pedig igen, sőt súrolja a kiskorú veszélyeztetés fogalmát. Tudod, a hozzád hasonlók szoktak a tv-ben sírva-ríva nyilatkozni egy tragédia után, hogy "csak néhány pillanatra hagytam ott". 5 p-10 perc éppen elég, hogy egy szájába vett dologtól megfulladjon. És hiába háborogsz a szerinted "negatív" kommenteken, a "Mit tegyek"-re EGY, EGYETLEN válasz van: SOHA ne hagyd felügyelet nélkül!
2015. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kerdezo, nekem is ilyen volt a kisfiam es ha jol emlekszem olyen 20 honapos koraban hagyta abba. Tenleg nem volt egyszeru. Hiaba voltam ott folyamatosan mellette igy is bekapta a meztelen csigat. Ugy halasztam ki a szajabol. :( Nyaron eljarkaltunk a parkba ismerosokkel meg kisgyerekekkel/babakkal es amig a kisfiammal egykoru babak teljesen jol eljatszodtak a pokrocon egy-egy jatekkal a kisfiam a fuvet akarta legelni folyamatosan. Amig labdaztunk egy pillanat alatt felkapott egy fadarabod es bekapta. Sajnos csak az ido segitett pedig en is rengeteszer elmagyaraztam, hogy nem szabad. Ma mar 5 eves.
2015. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!