Mit tegyek? Lent

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves lányom. 3 éve szeretne kutyát de mi nem szeretnénk. Kb. 1 éve minden nap szét van esve, érzem, hogy összetört a szíve a kutya miatt. Esténként néha ezért sír és közben halkan mondogatja, hogy szeretne egy kutyát. Én mostmár meg edném neki, de apa hajthatatlan. Már jó néhány ilyen veszekedés volt. Mit tegyek, hogy legalább egy kicsit közelbb kerülhessen a lányom a kutyákhoz ha már nem lehet neki? Vagy mi mást csináljak?

2015. máj. 25. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jól döntöttetek. Kutyát csak akkor szabad a "gyereknek venni", ha a szülők vállalják érte a felelősséget, sétáltatják ha a gyereknek nincs kedve, és minden orvosi költséget fizetnek.


Amennyiben ti nem szeretnétek, ne legyen kutyátok.


A lányodat vidd el a legközelebbi menhelyre, amikor van időtök, önkéntesből sosem elég. Ott sétáltathatja őket, foglalkozhat velük.

2015. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, a kutya óriási felelőség, köszönöm, hogy valaki megért akinek elmondtam ezt mind letámadott, hogy miért nem veszünk neki kutyát.
2015. máj. 25. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 6 éves pit keverékem, és egy 2 éves fiam. Szóval csak azok próbálnak szerintem rábeszélni, akiknek nincs. Mert ők nem tudják, milyen felelősség. És ha ti nem akartok, akkor kié lenne? Mert ha a lányod koleszba megy, vagy egyetemre, meg elköltözik, akkor kinél lesz a kutyus? Ugyanis egy kutya 10-15 évig él. Ennyit kell tervezni előre.

1# voltam.

2015. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Pont ma délután volt egy beszélgetésem öt éves kislányommal, hajtogatta, h neki kutya kell. És egész délután ez volt a témája, valószínűleg azért, mert most jöttünk haza nagyszüleitől, ahol van kutyus. Egyelőre nem szeretnénk, (emeletes házban, kis lakásban élünk). Beszélgettünk a témáról, és mondtam, h később lehet neki, mert ha már képes tényleg normálisan gondoskodni egy állatról, nagyon jó kis kapcsolat épülhet ki ember és állat között. Most este elolvastam neki, a Titoktündér - Titokakadémia c. könyvből a "Panni és a próbakutya" c. részt, ami pont arról szól, h a kislánynak egyelőre nem lehet kutyája. A menhely egyébként szerintem jó ötlet!
2015. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy minden nap szét van esve EMIATT, és sír, az nem annyira van rendben. Kompromisszum: macska, tengerimalac satöbbi. Apja milyen megoldást javasol?
2015. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az apukája nem szereti az állatokat. Nagy nehezen megbeszéltük, mivel közeleg a születésnapja, két lány tengerimalacot fog mapni.
2015. máj. 26. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Elmehettek egy menhelyre segíteni, mondjuk sétáltatni. Szoktak neki örülni. De előtte beszéld meg, hogy úgy is lehet szeretni a kutyust, ha csak látogatjátok, haza sajnos nem jöhet. Ha ezt el tudja fogadni a lányod, akkor hajrá!
2015. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kompromisszum mondjuk kisebb, könnyebben gondozható állat pl. nyuszi/tengerimalac? azokat még ki is lehet engedni a lakásban és kézhez szoknak.
2015. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-es ezzel csak az a baj hogy képzeld el mit fog reagálni a kislány ha elviszik a kedvenc kutyusát.
2015. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap megkapta a malacot, azóta semmi baj nincs, remélem ez ìgy is marad.
2015. máj. 30. 09:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!