Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermekének megkésett...

Akinek a gyermekének megkésett beszéde volt vagy van, mikor kezdett el beszélni a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én gyermekemnek megkésett a beszéde,2éves és még nem beszél.

Van köztetek olyan akinek a gyermeke esetleg 3éves korban óviban tanult meg beszélni?

Vagy hogyan tudnám rávenni a beszédre?

Tuttommal logopédus csak 3éves kortól foglalkozik vele.

Akinél volt ilyen probléma megosztaná velem hogy mi lett ,mikor kezdett beszélni??

Köszönöm



2015. jún. 22. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gyerek kezd el 2 évesen beszélni. Ez azért még nem megkésett beszéd. Sokakanak meg még kiscsoportban is alig érteni amit mond. Az oviban is csak a nagycsoportosokkal foglalkozik a logopédus.
2015. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen de nekem elmúlt 2éves és még nem beszél.

Igen a logopédus csak 3éves kortól foglalkozik vele.

Akkor addig csak várjak??

2015. jún. 22. 16:21
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs megkésett beszédfejlődése, hiszen csak 2 éves. Ha majd bő fél év múlva és 3 évesen sem fog beszélni (ép hallás és értelem mellett), akkor lehet mondani, hogy megkésik a beszédfejlődése.

Szavakat mond egyébként vagy egyáltalán semmit. Ha egyáltalán semmit akkor kellene esetleg otthon neked fejleszteni (mondóka, ringató foglalkozás, kerekítő foglalkozás..)

Ahogy a "nagy" pszichológusok szokták egyébként mondani a gyereknek 3 éves koráig joga van hallgatni :)

2015. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát annyit mond hogy anya,mama,jajj

Meg babanyelven egész nap.

Viszont figyelemzavaros

2015. jún. 22. 16:42
 5/24 anonim ***** válasza:

Akkor viszont mindenképp kellene neki fejlesztés!

Nem tudom merre laksz, de szétnézhetnél, hogy ringató, kerekítő foglalkozás van-e a környezetetekben. Logopédus valóban csak 3 éves kor után foglalkozik hivatalosan a gyerkőccel, esetleg ha van ismerősötök érdemes lenne elvinni hozzá, meg esetleg a figyelemzavara miatt neurológus mit javasolt a fejlesztésre?

2015. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt megkésett beszéde a kislányomnk, de beszélni csak igazán, korának megfelelően oviba kerülése után, logopédus segítségével kezdett beszélni.


Ne stressstelj, de ezt leírtuk páran annál a kérdésednél is, hogy nem érett Szerinted a 25 hósod az ovira.

2015. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, kiírhatod naponta többször is ugyanazt a kérdést, de attól még nem fog változni: 2 évesen még nem baj, ha nem beszél!!! Rengeteg gyereket ismerek, köztük a saját fiamat is, aki nem beszélt 2 évesen, aztán utána megtanult. Ez nem megkésett fejlődés, nem probléma, az egészen máshol kezdődik. Az egyetlen, ami a kislányoddal kapcsolatban probléma, az a te hozzáállásod.

Aki esetleg nem értené, itt vannak a kérdező eddigi kérdései a témában:



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2015. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
És nem figyelemzavaros a kislány, ezt csak az anyukája húzta rá, nem mondta ki róla szakember!!!!
2015. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, beszélj a védőnővel, ill. keresd fel a nevelési tanácsadót! Vannak egyébként korai fejlesztő központok is, ahová el lehet vinni a gyermeket, felmérik, hogy van-e probléma, kell-e valamilyen fejlesztés.
2015. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy aggódom a lányom miatt.

Persze hogy aggódom hogy még nem beszél 2évesen.

És igen szakember nem mondta ki de látom én vagyok vele.

Nagyon szeretem és aggódom érte.

És igazad van nem tagadom.

Tudom hogy a hozzáállásommal van baj mert túl aggódom és ez baj 😢

Bocsi hogy állandóan ilyet kérdezek neharagudjatok.

Csak aggódom

2015. jún. 22. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!