Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lassan fényevö a gyerekem....

Lassan fényevö a gyerekem. Kap vitamint is. Alig eszik. Hogy vegyem rá hogy egyen? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
26 hónapos 93cm 13,1kg.Soványka.Kap cebion multit eszik zölsèget gyümölcsöt.Húst nagyon keveset,azt is inkább tèsztával.Napi 1x 2x iszik kakaót.Amit kb megeszik joghurtok,felvágottak,sült krumpli házi,nèhány leves de nagyon keveset eszik.Vidám jókedvü egèsznap jön megy szalad.De èn aggódom olyan kis vèkonyka :(
2015. júl. 24. 21:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Soha nem volt egy jóevö de legalább kóstolgatott most arra sem hajlandò.Inni szerencsère iszik eleget föleg vizet vagy gyümölcslevet.
2015. júl. 24. 21:59
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is szívesen lennék fényevő most ha nem várnék babát, így kell erőltetni magamba valamit..

Mindjárt vége ennek a hőségnek, ne aggódj, majd eszik többet is.

2015. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, max. csináltass egy vérképet. De én nem hinném, hogy baja van. Ha éhes lesz eszik.

Én sosem aggódtam, hogy esznek-e eleget a gyerekeim. Elé van téve a kaja, ha eszik jó, ha nem eszik, nem éhes. Azok a gyerekek szoktak éhen halni, akik elé nem tesznek semmi kaját.

Egyébként meg ha látja, hogy aggódsz emiatt, akkor ez akár felnőttkori túlevéshez, elhízáshoz is vezethet, úgyhogy nyugi.

Anyám engem mindig tömni próbált, de hiába, sovány voltam. Elvitt dokihoz, hogy írjon fel étvágyjavítót, de én nem vettem be. Egyáltalán nem értettem őt, hiszen ettem én. Na, a húgom napi 10-szer eszik, dagadt, mint egy disznó, anyám elégedett.

Aztán felnőtt koromban elkezdtem én is hízni,és elolvastam az Önhipnózis diéta c. könyvet, amiben benne van, hogy milyen okai lehetnek a túlevésnek. Pl. ha gyerekkorodban anyád nagyon aggódott ezen, vagy ha mindig az volt a szlogen, hogy semmi kaját nem dobunk ki. (Na ezt én is vallom, minden maradékot befaltam a gyerekek után, ezért is híztam el. Aztán inkább a kutyának adom.)

Bocs, ha eltértem a tárgytól,de szerintem túlságosan aggódsz, ráadásul ebben a melegben tényleg nincs étvágya az embernek. Adj neki dinnyét, mi szinte csak azt eszünk ilyenkor.

2015. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Èn is ebben remènykedek.Gondoltam mèg a fogára,mintha bújna neki a leghátsó,de nem foghatom mindig arra sem.Remèlem kinövi ezt a nemevèst.
2015. júl. 24. 22:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megoldást nem tudok, az én lányom is rossz evő, már sok mindent kipróbáltam, sikertelenül.

Egyébként én nem mondanám, hogy sovány a gyereked. A kislányom 2,5 éves, 95 cm és csak 12 kg. De én még őt sem látom nagyon sovanynak. Vekonynak vékony, ez tény. Én már úgy vagyok vele, hogy eszik amennyit eszik. Ez van, erőltetni nincs értelme. Majd változik, ahogy nő.

2015. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Talán igazad van tènyleg túlaggódom.Van mikor megy a hütöhöz mi kell neki.Nem szeretnèm ha elhizna de tènyleg soványka.Atlèta termet azt tudom meg genetikailag is ilyen az egèsz rokonság.Fürdèsnèl tünik fel hogy látom a bordáit valamelyest.Lehetne kicsit vastagabb is.Eddig se vèdönö se gyerekorvos nem szólt hogy baja lenne.Percentilbe is benne van mindig.
2015. júl. 24. 22:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Iktasd ki a tejet ( kakaót). Én fiam is ilyen volt sőt még rosszabb. 1 hónappal ezelőttig. Azóta nincs kakaó, tej és elkezdett enni. 4 éves. 2 évesen 100 cm volt és 13.5 kg.
2015. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen rosszevő gyerek voltam. Szerencsére a szüleim nem foglalkoztak vele. Mindig megkínáltak étkezésekkor, aztán vagy ettem vagy nem.

Kamaszkorig úgy néztem ki, mint akit most engedtek ki egy koncentrációs táborból. Kamaszkorban jött meg az étvágyam, illetve a hormonok hízlaltak.


Most felnőttként teljesen normális a súlyom, átlagos az étvágyam és egészséges voltam, vagyok.


Az erőltetéssel tényleg csak pszichés problémát generálsz, ráadásul jó terep a "próbálgatom a hatalmamat a szülő felett" típusú dackorszakos játéknak. Hagyd rá, hogy annyit egyen, amennyit szeretne.

Annyit tarts be, hogy mondjuk napi ötször van étkezés, ha adott étkezésnél nem eszik, akkor nincs nassolás a következőig.

2015. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia! Kislányom 19 hónapos 9850g és 85cm. Ő is alig eszik csak csipeget. Pár falatot eszik mindenből és ennyi, engem is aggaszt a dolog, de nem tömhetem meg. Ő ilyen, ha nem éhes úgysem fog enni. Ha éhes meg enni fog! Fogadd el, hogy ilyen mást nem tudsz tenni! :)
2015. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Te és az apuka milyen testalkatúak vagytok? A nagyobbik fiam is alig akart enni. Nagyon kis vékonyka volt, semmi sem jött be, bármivel próbálkoztam. Voltunk vérvételen, de nem volt baj vele. A védőnő azt mondta, nézzek magamra.

Azóta öt éves, és még mindig csak 18 kiló. Pedig az étvágya azóta megjött, van hogy megeszik 3-4 virslit egyszerre, az oviban is azt mondják, hogy mindig repetázik.

Ő ilyen vékony alkat, mint én. El kell fogadni.

2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!