Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1 vagy több gyerek az ideálisabb?

1 vagy több gyerek az ideálisabb?

Figyelt kérdés
Mostanában azt veszem észre, h az egy gyermekes szülők jobban küszködnek,nekem van testvérem és szerintem jobban jártam én is és a szüleim is így, de érdekel többek véleménye is.. Eddig úgy voltam vele, h egyet szeretnék majd, de kezdem belátni, h a kettő jobb.

2015. aug. 4. 10:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egy 2 éves fiam van, és nem lesz testvére. Szomszédomban 4 gyerek van, barátnőmnek 2, szerintem ők többet "küszködnek".

Legjobb barátnőm egyke, és azt mondja, a legjobb dolog a világon, ő is csak egy gyereket szeretne.

Részleteznéd, mire gondolsz pontosan?

2015. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezt egyénileg kell eldöntenie mindenkinek. Nekünk bejött, hogy vannak tesók, én nem küszködök velük, remekül el vannak együtt. TEsóméknál egy van, de leköti az összes felnőttet a környéken, annyira kell rá figyelni. Szóval én úgy látom, nekünk a több bevált. De olyat is ismerek, akinek a 2-3 már túlvállalás lenne, és az egy még ideális.
2015. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem, hogy az egy gyerekesek jobban küszködnének. Miért? Kifejtenéd?

Nekem egy fiam van, mostanában játszadozom a gondolattal, hogy esetleg legyen-e testvére, de ez a döntés nem csak arról szól, hogy jó lenne neki egy játszópajtás. Jól meg kell gondolni, hogy az ember mit bír el fizikailag, idegileg, anyagilag, lelkileg.

2015. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%
Én a küszködést úgy értelmeztem, hogy jobban kell szórakoztatni, lekötni, programokat szervezni egynek, mint ha van testvére, akivel eljátszhatnak a szőnyegen, akár órák hosszat.
2015. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Ezt mindenki máshogy látja,és éli meg.Van akinek elég 1 is,van akinek a 4 is kevés. Nekünk 3 van,jó lenne még egy 4.,de egyenlőre csak ábránd. Van aki a kettőre esküszik... van aki egyet sem szeretne. Én soha senki felett nem törtem még pálcát,ki hogy érzi,ki hogy szereti. Nem hinném,hogy van ideális gyerek létszám... sem arany középút... én ,,szám,, szerint ha lehet így fogalmazni,soha nem terveztem el sem a férjem,hogy mennyi gyereket vállalunk be. Azt tudtuk,hogy sokat.Egy 6 gyerekesnek a mi 3 csemeténk nem sok pl. egy 1 gyerekesnek meg már rengeteg.. :D Ez szubjektív. :)
2015. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz kérdés, mert egy egyke nem tudhatja, hogy mi lenne, ha lenne testvére, akinek meg van testvére nem tudhatja milyen egykének lenni, tehát hülyeség azt mondani, hogy bármelyik is jobb a másiknál.

Nekem két gyerekem van, nem küszködöm. Van testvérem is, mindig is imádtam, szóval én ebben csak a jót látom.

De ezt mindenki magának kell, hogy eldöntse. Az sem mindegy mennyire "laza" a szülő. Van, aki csak egy gyerekkel bír, van akinek a négy sem sok. De, hogy kinek mi a jobb...teljesen egyedi kérdés!

2015. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%

Erre nem lehet általános választ adni, minden attól függ, hogy milyen az adott család. Mit értünk küszködés alatt? Anyagi nehézségeket vagy a fegyelmezést például? Persze, hogy akkor könnyebb eggyel, mint kettővel.


De. az egyke csak az a szüleivel tud játszani, velük nem érzi magát egyedül, a testvérek egymást is lekötik, mégpedig minőségi együtt töltött időben, ami érzelmileg és minden más szempontból is jó hatással van rájuk. Anyuka sokszor hamarabb jut egy kis nyugalomhoz, hogy pl. főzzön, mosogasson, mint egy gyerek mellett (vagy az egyet sokszor a TV elé kell ugyanehhez beültetni).


A testvérek számíthatnak egymásra, tanítják egymást, különböző személyiségjegyeik kiegészíthetik egymást. Az egyke sokszor teherként éli meg, hogy szüleinek minden szeretete és figyelme csak rá irányul.


Számomra minden amellett szól, hogy legalább két gyermekünk legyen. Anyagilag is úgy érzem, a gyermektelenségből a gyermekes létbe való átállás, vagyis az első gyermek vállalása a nagyobb ugrás, nem az első után a másodiké.

2015. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok még. A küszködéshez még annyit,hogy valóban van olyan anyuka az oviba is,akin az az 1 gyerek is kifog,és hallani sem akar többről,nem anyagi okok miatt,hanem mert sok neki,és rengeteget szenved vele. Ha mondhatom így,nekem alapvetően meg se kottyan a 3.. vannak nehéz napok..sőt nagyon nehezek.. de szófogadó,csendes,gyerekek...sem én sem a férjem nem vagyunk túl pörgősek,valószínűleg innen örökölték el..no meg nem is úgy élünk,hogy legyen okuk a gyerekeknek a figyelem felkeltésre,hisztire.Mert bizony sokszor innen erednek a bajok,és nem is olyan rossz az a gyerek,csak több időd kéne rájuk szenelni. De ez már egy másik téma...
2015. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
*szentelni
2015. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

Én úgy veszem észre hogy az egykék jobban ránőnek a szülőkre. Több ilyet is láttam és a rokonságomban is van. Nem akarok általánosítani, csak a saját tapasztalatomat mondom.

Szóval ha úgy vesszük akkor ezzel lehet küszködni.

2015. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!