Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak vele? Teljesen...

Mit csináljak vele? Teljesen kikészít!

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, egyszerűen elfogytak az ötleteim, elfogyott az energiám, belefáradtam a küzdelembe. Végső elkeseredésemben írok, hátha valakinek még eszébe jut valami, amit eddig nem próbáltunk.

Fiunk 9 éves, és borzasztóan rossz evő. Extrém mértékben. Csak zsemlét, párizsit, kolbászt hajlandó megenni, főtt ételekből pedig palacsinta, rántott hús, spenót, sült krumpli, fasírozott a repertoár. De ezeket is csak akkor, ha én készítem, másnál nem eszi meg. Nem eszik semmilyen zöldséget, gyümölcsöt. A lmát egy héten kétszer veszekedés árán tudok beletuszkolni, de ha nem kínálom, akkor nem jut eszébe, hogy enne. Nem szeret semmilyen csokit, cukorkát, chipset sem, nem iszik cukros üdítőket, semmit. Ezt csak azért írtam le, hogy nem azért nem eszik normális ételt, mert ilyen vackokkal tömné magát.

Mindent kipróbáltunk már, kreatív tálalás, könyörgés, ignorálás, éheztetés, semmi nem használ. Voltunk pszichológusnál, szerinte a gyerek játszmázik velünk, hagyjuk rá, hogy mit akar enni.

Ráhagytuk, erre most már ott tartunk, hogy se a fasírozottat, se a spenótot nem ette meg a héten, pedig ezeket elvileg szereti. 3 napja vajas pirítóst eszik kolbásszal.

Mit csináljak vele? Nem bírom tovább idegekkel, teljesen kikészülök tőle. Lassan ott tartunk, hogy kenyéren, meg vízen él. Esküszöm attól rettegek, hogy a gyámügy ránk száll, mert az iskolában sem eszik du. 4-ig semmit. Többször behívattak már a tanítók emiatt.

Van két kishúga, ők teljesen normálisan esznek, minden nap van gyümölcs, fött étel, szinte mindent megesznek, pedig velük sem csináltam másként. 3-4 éves korában kezdődött ez az egész, de ahogy telnek az évek egyre rosszabb. Előtte ő is szinte mindent megevett. Segítsetek kérlek, mert én már komolyan nem tudom mit csináljak. Hagyjam rá, és éljen pirítóson, meg vízen? Tényleg ez lenne a megoldás?


2015. aug. 11. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én is ilyen rossz evő voltam, és most is az vagyok. Képes lennék szendvicsen elélni az életem végéig, és persze ha más csinálja az amúgy szeretett ételt akkor az általában nem ízlik. Undorodok pl a petrezselyemtől az ételekben. Képes vagyok a levest leszűrni, pedig azt imádom. Répát nyersen megeszem, de a levesből képes vagyok egyenként kiszedni, stb... Szóval meg tudom érteni a fiad. Hidd el ez nem direkt van, egyszerűen képtelen megenni, legalábbis én így vagyok. Rettentő nagy hálát adok, hogy olyan szüleim vannak akik sosem próbáltak meg éheztetni, büntetni vagy kényszeríteni. Amiket megeszik, azok egyáltalán nem hangzanak olyan katasztrofálisnak.

Amúgy van valami baja? Túl vékony, beteg, az orvos aggódik érte? Ha nem, akkor el kell fogadni, hogy ilyen. Adhatsz neki vitaminokat, ha úgy gondolod, hogy a mostani ételekkel nem tudja bevinni ami szükséges.

2015. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Első körben csinaltatnek egy teljes verkepet neki. Ha jók az eredmények, rahagynam a pirítós evést egy feltétellel minden nap be kell venni valamilyen multivitamint, hogy a fejlődéshez szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat pótolja.

Én is nagyon rossz evő voltam ilyen idős koromban, nekem a Vitacolant ajánlotta a doki, attól kicsit jobb volt az étvágyam.

Meg lehet még próbálni, ha valaki nagyon jóízűen eszik mellette, kér -e abból az ételből. Ha így sem kér, lehet olyan probléma a háttérben, ami a verkepbol kimutathato.

2015. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Fussatok még kört a pszichológusnál, akár eg ymásiknál is.

Ha tényleg játszmázik, akkor abból nektek kell elsőként kiszállni.


A próbálkozások, amiket írtál, mennyi ideig tartottak? Egy-két étkezés, vagy konzekvensen napokig?


Az tény, hogy ha nagy feneket kerítetek neki, akkor ő nyer.

Amit én tennék: az egész család leül enni, neki is terítve. Ha nem kér, akkor a tányér ott marad érintetlenül, ő pedig kimarad a családi étkezésből, beszélgetésből. Akár látványosan egymás tányérjáról is ehettek. Őt ne kínáljátok, várjátok meg, amíg magától kér.

Szoktatok egyébként együtt enni?

2015. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazással hogy áll? Mennyire érdekli? A lányomnál bevált, a megfelelő jutalom csodákra képes, csak azt kell megtalálni, mire vágyik. Nálunk volt egy ilyen szörnyű időszak, ezzel ért véget. Volt egy vágya, egy játék, folyton azért könyörgött. Én meg azt mondtam, hogy akkor kapja meg, ha 1 hétig minden nap eszik az új ételekből. Nem mondom, hogy könnyű megcsinálni, de bevált. Amelyik nap nem volt hajlandó, ott bukta, másnap kezdődött elölről az 1 hét. Nyilván nem olyannal kell próbálkozni, ami elfogadhatatlan számára, mindenki más. Egy próbát megér.
2015. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Vérképe rendben, vékony ugyan, de nem alultáplált. Nem keveset eszik, hanem kevés félét. A legnagyobb gond az, hogy egyre ritkul a kör, amit kér. Mi sem büntettük, vagy kényszerítettük kedves első, nem vagyok híve az ilyesminek, egyedül azt próbáltuk ki, hogy nem kap mást, amíg meg nem eszi, de ez sem vált be sajnos.

Vitamint szerencsére beveszi, mert ha azt sem, akkor szerintem már kórházban lenne.

2015. aug. 11. 16:42
 6/22 anonim ***** válasza:
16:41 miből gondolod, hogy ez csakis egy harc lehet, és hogy a kizárás, megalázás (mert amit tanácsoltál, az megalázó annak akit kihagynak) megoldhatja? Van aki egyszerűen azért nem eszik annyi mindent mint mások, mert nem tud. Nehéz lehet ezt annak megérteni, aki szinte bármit megeszik jóízűen. Azt hiszem ha már 3 éves kora óta ilyen, akkor ez nem valami hiszti.
2015. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mindig együtt eszünk, ha itthon vagyunk, de próbáltuk azt is, hogy ehet a tv előtt, de akkor sem evett. Jutalmazás sem vált be, ő mondhatta meg mit szeretne, ha legalább csak megkóstolja, amit mi eszünk. Azt mondta, akkor nem kéri inkább a jutalmat. 2 nap nem evés után adtam fel, amikor megszédült játék közben. Azóta nem próbálkozok ilyennel, inkább egyen csak pirítóst.
2015. aug. 11. 16:47
 8/22 anonim ***** válasza:

"16:41 miből gondolod, hogy ez csakis egy harc lehet, és hogy a kizárás, megalázás (mert amit tanácsoltál, az megalázó annak akit kihagynak) megoldhatja?"


Ezt meg honnan veszed, hogy harcnak gondolok bármit??? Miből hagynak ki, te miről beszélsz? :)

2015. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ja már látom, az előző 16.41-re gondolsz.

De a válaszoló pont arról írt, HA játszmázik a gyerek. Akkor meg harc. :)

2015. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy nem eszik annyi mindent, mint mások, de az én gyerekem konkrétan semmit nem eszik meg. Ne mond már, hogy az a normális, hogy zsemle, kolbász és párizsi az étrendje?
2015. aug. 11. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!