Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dr Büki György gyermekneurológ...

Dr Büki György gyermekneurológussal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Autisztikus tünetek/fejlődésben lemaradás miatt irányított hozzá a fejlődés neurológusunk. A Neten tájékozódva az jön le, hogy ő egy jó nevű autizmus guru, de személyes tapasztalatok, benyomások is érdekelnének. Köszönöm, aki válaszol! :)

2015. aug. 21. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pedagógiai Szakszolgálatnál dolgozom. Elég semmitmondó neurológiai véleményeket szoktunk tőle kapni. Előír diétát, mozgásterápiát (utóbbi bizonyára hasznos is). Persze, ha oda utaltak, ne hagyjátok ki.

Viszont, ha komolyan felmerül az autizmus gyanúja, én a Cseperedő Alapítványt, Korai Fejlesztőközpontot vagy az Autizmus Alapítványt is megkeresném, bár ezek fizetős helyek. Szükség esetén méltányosság kérhető.

Fordulhattok a lakóhely szerinti pedagógiai szakszolgálathoz is (Bp.-en kerületenként van tagintézménye), itt is diagnosztizálnak fejlődési elmaradást és autizmust is. Ez a közoktatási rendszer része, de három éves kor alatti gyerekeket is fogad, ingyenes szolgáltatás. Szükség esetén fejlesztésben is részesítik a kisgyereket.

2015. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem s tudom, miért vannak akkor úgy elájulva tőle. Mindenképpen kérünk hozzá szeptemberben időpontot, de a védőnőnk is ajánlotta és én is már egy ideje gondolkodom az Autizmus Alapítványban.

A lányom 2 éves 9 hónapos, születése óta tudunk a lemaradásról, 2 hónapos kora óta dévény terápiára járunk hypotónia miatt, 8 hónapos kora óta kíséri fejlődés neurológus nyomon, egy éves kora óta egyéb fejlesztésre is jár, mert más területen is igen nagy a lemaradása.

A neurológus 10 hónapos kora óta emlegeti az autisztikus tüneteket, amikből van, ami elmaradt azóta, de újabbak jöttek helyette.

Most jött el az idő, hogy talán specifikus vizsgálatokra vigyük.

Az Autizmus Alapítványnál azt hiszem kb 37 000 a komplex vizsgálat, elég durva, de ez van.

Még egyszer köszi. :)

2015. aug. 23. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Korai fejlesztobe vigyetek. Ott 10 ezer a vizsgálat es tenyleg ertenek hozzá! Vagy a cseperedobe. Uaz a vizsgáló orvos.A doktor urat nem kommentalnam..
2015. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Most már tényleg elbizonytalanodtam a doktor urat tekintve. :)

Elmegyünk hozzá, de mindenképpen kérek másik véleményt, vizsgálatot is.

2015. aug. 27. 13:38
 5/13 dvickee válasza:
Nem tudom hogy aktuális e még, de hatha még vkinek hasznos lehet: a korai fejlesztőben totál félre diagnosztizálták a kislányomat, idegösszeomlas okozva ezzel! Elvesztettem a munkam es majdnem a csaladomat is! Nem ajanlom!
2016. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Melyik korai fejlesztöben és ki diagnosztizálta? Mivel?
2016. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 niko25 válasza:
A korai fejlesztőt (Budai ház) én sem ajánlom! ha hagyom, az én fiamat is félrediagnosztizálják! még jó hogy elvittem máshova is!
2017. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a Budapesti Korai Fejlesztőről beszéltem, Bártfai utca. Itt kiváló szakemberek dolgoznak
2017. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakit érdekel, a kislányommal voltunk 2015-ben a Büki dokinál. Egy órás beszélgetés közben figyelte a lányomat és végül azt mondta, szerinte nem autista. Közben voltunk a tanulási képesség fejlesztőben és két másik szakvéleményt is kértünk, akik szerint autista. A Büki doki mondta egyedül, hogy szerinte nem az.

2017 szeptemberében kezdte az óvodát egy speciális szegregált óvoda kimondottan autista csoportjában. Az év végi értékelésnél az óvoda több szakembere is arra az álláspontra jutott, hogy a lányom nagy valószínűséggel tényleg nem autista, vannak autisztikus tünetei, de inkább középsúlyos értelmi fogyatékos. Most még 2 évig óvodába fog járni, de az iskolaválasztás előtt az óvoda ráhatásával megpróbálják levetetni róla az autizmus diagnózist, mivel az beszűkíti a választási lehetőségeket. Tehát ha úgy vesszük, a Büki dokinak igaza volt.

2018. szept. 28. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy vagytok azóta? Szabad tudni, hogy van e nálatok valami rendellenesség, amiért értelmi fogyatékos lett a kislanyod?
2019. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!