Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnátok, ha a 8 éves...

Mit csinálnátok, ha a 8 éves gyereketek állandóan a padlószőnyegre pisilne?

Figyelt kérdés

Állandóan a pisifoltok a szőnyegen, bűzlik a ház. Orvosi oka nincs, kivizsgálták. Pszichológus vizsgálta, semmi baja. Nem tudom, mit tegyek. Büntetès nem segít, se szèp szó, se mèrges, se ordítás, semmi. Ígèrtem már jutalmat, ha nem teszi.

Èjjel nyitva az ajtaja, a fürdőszoba 5 lèpès. Próbáltuk èjjeli fènnyel, többszöri èbresztèssel is.

Adjak rá pelenkát? Vagy mit tegyek?


2015. aug. 25. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
90%
Kizárt, hogy orvos és pszichológus szerint ez normális dolog 8 évesen. A gyerek mit mond miért teszi? Biztosan van oka. Ki kell deríteni mi az. Nem a pelenka a megoldás, 8 évesen ez már röhejes lenne. Beszélni kell vele és más orvosokkal is!
2015. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
88%

Én mindenképpen kérném más orvos, szakember tanácsát is, ha az eddigiek nem tudtak segíteni.

Ez csaj éjjel csinálja? Vagy mindig? Csak otthon? Suliban mi a helyzet?

2015. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
88%
iskolai gondok?
2015. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

Minden lètező vizsgálat meg volt. Eddig az ágyába pisilt, de kapott újat, abba nem pisil, csak a földre. Sok doki nèzte, több pszichológus, nem találtak eltèrèst. Ő csak a vállát rándítja, ha kèrdezzük. Ha olyan kedve van, nappal is oda pisil. Most kezdi az elsőt, de oviban nem pisilt be, ott a wc-t használta. Igazából senki nem talált semmit. Feküdt kórházban is emiatt, minden vizsgálat meg volt.

Mivel ezt csinálja, stabilan soha nem volt szobatiszta. Ha nem nappal, akkor èjjel pisil be, ha nem èjjel, akkor nappal.

Tanácstalan vagyok.

2015. aug. 25. 21:06
 5/82 A kérdező kommentje:
Nincsenek iskolai gondok, most kezdi az elsőt. Soha nem csúfolták, semmi gond nem volt. De mondom, mindig ez volt.
2015. aug. 25. 21:08
 6/82 anonim ***** válasza:
90%
Ennek mégis lehet, hogy van oka. És ha vele alszol, és figyeled, és nem engeded neki?
2015. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
88%
Emiatt kezdi ilyen későn a sulit? Vagy van valami más probléma is?
2015. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
87%
ha tényleg minden rendben vele: drasztikus leszek: takaríttasd fel vele.. súrolókefe, szivacs víz, csinálja... ha nem teszi meg, addig semmi játék, semmi tv - következetesség a végtelenségig...
2015. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Ez a rèsze nem megoldható, mert az ő ágyán nem fèrünk el, a miènken apa ès az egyik kistesó alszik meg èn, ott se fèr el, matrac nincs, a föld meg hideg. De ha 2hetente az apjánál van, akkor vele alszik, ott nem pisil be.
2015. aug. 25. 21:16
 10/82 A kérdező kommentje:
Kedves 8as. Gondoltam már rá. Egyedül ezt nem próbáltuk.
2015. aug. 25. 21:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!