Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves gyerek megfékezése?

9 éves gyerek megfékezése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, barátnőm kisfia 9 éves,középső gyerek. Alapjáraton egy tündéri, nagyon jószívű,kedves gyerek,de mikor csinálnia kell valamit (rendrakás,tanulás)teljesen kiborul,hogy mindent neki kell csinálni. Ha valami nem tetszik neki,hiába akarunk beszélni vele,nem is figyel csak azt hajtogatja,hogy anya hallgass meg(nem szép hangnemben). Elképesztő hisztiket tud rendezni,felesel,kiabál,sérteget. Ő ezt arra fogja (részben persze joggal),hogy a szülei el fognak válni és,nem bírja a veszekedést. Szegényt nagyon sajnálom a testvéreivel együtt,merr mindannyian nehéz helyzetben vannak,de neki is könnyebb lenne,ha egy kicsit szófogadóbb lenne. Van valami tippetek, hasonló tapasztalatok? Előre is köszönöm

2015. aug. 28. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Normál esetben azt mondanám, hogy egy elkényeztetett gyerek.

De itt tényleg lehet a válás oka és a veszekedések. Pszichológus sokat segíthetne.

2015. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem tudom...

Ami azt illeti én se voltam könnyebb gyerek, ha akartam egy játékot a boltban, rögtön elkezdtem bömbölni, ordibálni, egészen addig amíg meg nem kaptam azt (15 ezer forintos volt a legdrágább dolog, amit kiharcoltam). Szerintem csak engedni kell neki, ha olyan mentalitású mint én, rájön hogy magáért tanul. És még 9 éves, én ezt nem nevezném kamasznak.

2015. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elég üres dolgok ezek a "magadnak tanulsz" meg hasonló dolgok, főleg ha a szülők sem kétdiplomás orvos mérnökök

valószínű azért nem szeret takarítani és tanulni, mert van jobb dolga, és a fenteket nem érzi sajátjának, ami a hasznára válhat


9 évesen amúgy teljesen felesleges "tanulni", olvasgassunk dogokról meg alakitsuk ki az igényt a tudományos dolgokra aztán majd lesz valami

2015. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es: "engedni kell neki" Te jó ég...! Hadd legyen még hisztisebb... Felnőtt korára meg elviselhetetlen.

Amúgy biztos, hogy a válás miatt van ilyen hangulata, nagyon sajnálom a gyerekeket, tudom, ha mi is összekapunk valamin a férjemmel, a két gyerek valósággal megrémül. Utána pedig jön a lelkiismeretfurdalás :( Nagyon érzékeny kis lények...

2015. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!